Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Instalace Ubuntu bez bootu z USB ani z mechaniky  (Přečteno 3460 krát)

honzap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Instalace Ubuntu bez bootu z USB ani z mechaniky
« kdy: 28 Května 2008, 22:57:58 »
Zdravim Vas !
Mam notebook Sony Vaio 900series (přesně označen z hlavy nevím) s Pentium 4.

Bohužel mi nefunguje DVD-ROM ,není možnost boot z USB a ani není přítomná floppy.
Chtěl bych nainstalovat Ubuntu ,ale jaksi nemůžu ,jelikož nemám z čeho. Instalace ze sítě je pro mě pasé ,protože nevim jak ji nastavit ,i když jsem četl návod (ssh instalace).

Tak mě napadlo ,jestli je možnost nahrát na disk nějaký přípravný balík (disk bych vyndal a nahrál to tam přes kabel) ,který by se po zapnutí mohl spustit.

Všem děkuju
« Poslední změna: 29 Května 2008, 12:02:26 od Anna Taliánová »

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Instalace bez boot a mechaniky
« Odpověď #1 kdy: 28 Května 2008, 23:15:47 »
Pokud umíte anglicky, tak hledejte tady -- https://help.ubuntu.com/community/Installation -- je tam mnohem víc možností instalace bez CD a ze sítě...

Pavel Půlpán

Re: Instalace bez boot a mechaniky
« Odpověď #2 kdy: 28 Května 2008, 23:17:45 »
A nebylo by lepší vyřešit nefunkční DVD mechaniku a tím zabít dvě mouchy jednou ranou? ;)

honzap

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 59
Re: InstalaceUbuntu bez bootu z USB ani z mechaniky
« Odpověď #3 kdy: 29 Května 2008, 05:45:48 »
ad1  Bohužel moc anglicky neumím :( jinak bych to řešil hledáním, ale děkuji za tip
ad2  Asi to tak nekonec dopadne.Je to DVD ,tak si říkám ,že to zase nebude mít nejstarší zapojení (konektory) takže by tam mohla třeba na chvíli (na instalaci ubuntu) stačit mechanika z mojeho noveho notebooku.
« Poslední změna: 29 Května 2008, 11:59:05 od Anna Taliánová »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.