Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardy a nVidia driver..[vyreseno nesvobodnym ovladacem]  (Přečteno 8799 krát)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Hardy a nVidia driver..[vyreseno nesvobodnym ovladacem]
« kdy: 24 Dubna 2008, 22:03:08 »
Zdravim,
mam docela slusnej problem rozchodit ovladace od vyrobce. V Gutsym to fungovalo, ale v Hardym se s tim uz trapim od 13:00. Uz instalace probehla nejak divne a nasledne si to dela co chce. Do normalniho rozliseni 1280x800 nabootuju pouze v recovery modu. Jinak to bootne do nizkeho rozliseni a s tim nic neudelam. Hlaska ze mam jako root spustit prikaz nvidia-xconfig a restart x nefunguje. Pokazde, kdyz restartuju x se mi v X11 objevi nova zaloha, ikdyz tam mam uz conf.backup, conf.failsave, conf.1 a pak se delaji conf.2008....... Uz jsem jich dost smazal, ale kdykoliv restartuju pocitac, nebo x udela se dalsi. Zkouset zkopcit backup, kde je spravne nastaveni do vychoziho xorg.conf nefunguje, kazdej restart x vse vrati do puvodniho nesmyslne stupidniho nastaveni... ???
Kdyz nabootuju do recovery modu, tak nemuzu menit v nvidia-settings nastaveni, hlasi to furt hlasku o nvidia-xconfig..
Snad 2x se mi povedlo nabootovat normalne, ale po dalsim restartu x(znovuzprovozneni conky a terminali na plose) opet problemy...
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 20:28:15 od Pepe999 »

Radix

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 631
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #1 kdy: 25 Dubna 2008, 18:16:02 »
Nainstaluj: sudo apt-get install nvidia settings a pak by to mohlo jít nastavit v nvidia settings.

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #2 kdy: 25 Dubna 2008, 20:02:48 »
Nainstaluj: sudo apt-get install nvidia settings a pak by to mohlo jít nastavit v nvidia settings.
Zdarec, to me napadlo, ale ikdyz to mam nainstalene, tak stejne mam problem. Proste mi to hlasi tu hlasku s nvidia-xconfig a upravenim x config files, ale nevim, jak to upravit...

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #3 kdy: 26 Dubna 2008, 09:27:48 »
tak skus pouzit program
Kód: [Vybrat]
envy a cez to nainstalovat grafiku.
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #4 kdy: 26 Dubna 2008, 11:59:16 »
Envy jsem sam doporucil hodne lidem, ale bohuzel u me nefunguje. Problem je, ze Envy si stahuje ten ovladac z nVidia taky a ten mi pri prvnim pokusu sice fungoval, ale pote spadly X a bylo to. Balik nvidia-settings mam samozrejme nainstalovany, ale nejde spustit, maximalne se otevre okno, ale zadna nabidka konfigurace. Zahlasi to tu hlasku co jsem uz napsal prvne a prikaz mi nepomaha..
Ted jsem povolil nesvobodnej ovladac a vypada to, ze to funguje, ale modlim se co bude po restartu... :)

vorcigernix

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 1
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2008, 18:02:26 »
Mě to taky nefunguje. Zkusil jsem dokonce manuální instalaci obou verzí ovladače z nvidia.com, ale xka prostě nenajedou. Ještě jsem nekoukal do logů, takže nevím proč, ale asi je to nějakej generickej problém. Envy nepomáhá, dělá vpodstatě to samý co já.
--
V logu nic neni, musí to bejt nějakej problém hw vs xorg vs nvidia binary. Mám GF Go 5800
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 18:08:15 od vorcigernix »

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Hardy a nVidia driver..
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2008, 18:37:53 »
Mě to taky nefunguje. Zkusil jsem dokonce manuální instalaci obou verzí ovladače z nvidia.com, ale xka prostě nenajedou. Ještě jsem nekoukal do logů, takže nevím proč, ale asi je to nějakej generickej problém. Envy nepomáhá, dělá vpodstatě to samý co já.
--
V logu nic neni, musí to bejt nějakej problém hw vs xorg vs nvidia binary. Mám GF Go 5800
Po asi 3 dnech trapeni jsem to preinstaloval a povolil nesvobodnej ovladac. Pak jsem nainstaloval nvidia-settings a funguje to doted. Zajimave je, ze drive(Gutsy, Feisty), kdyz jsem chtel nainstalovat nvidia-settings a pouzival jsem nesvobodnej ovladac, hlasilo to instalaci nvidia-settings a zaroven odinstalovani nesvobodneho ovladace(nvidia-glx-new) a jeste neceho...

edit: Mam GF Go 7300.
« Poslední změna: 27 Dubna 2008, 19:05:52 od Pepe999 »

smitlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: Hardy a nVidia driver..[vyreseno nesvobodnym ovladacem]
« Odpověď #7 kdy: 28 Dubna 2008, 00:01:37 »
Ahoj, ja mam po upgradu na 8.04 taky problem s NVIDIA, zkousel sem tam dat nvidia-glx nebo nvidia-glx-new , ale vysledek stejnej: ovladace nejedou a nabiha to jen do 800x600 !!
Kdyz se kouknu do "Ovladace hardwaru (nesvobodne)", tak tam sice je "Akcelerovany ovladac gr.k. NVIDIA ... Pouzivano" , ale ve skutecnosti mi to nejede.
Prikaz nvidia-settings vypise:
You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server.

Jenze ani tato rada nijak nepomuze, v xorg.conf mam nv prepsano na nvidia, ale stejne to porad nejede, nvidia-settings vypisuje furt to stejny...

Mam integrovanou gk NF6100-400. Nevite co s tim?

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Hardy a nVidia driver..[vyreseno nesvobodnym ovladacem]
« Odpověď #8 kdy: 28 Dubna 2008, 09:26:24 »
Ahoj, ja mam po upgradu na 8.04 taky problem s NVIDIA, zkousel sem tam dat nvidia-glx nebo nvidia-glx-new , ale vysledek stejnej: ovladace nejedou a nabiha to jen do 800x600 !!
Kdyz se kouknu do "Ovladace hardwaru (nesvobodne)", tak tam sice je "Akcelerovany ovladac gr.k. NVIDIA ... Pouzivano" , ale ve skutecnosti mi to nejede.
Prikaz nvidia-settings vypise:
You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run `nvidia-xconfig` as root), and restart the X server.

Jenze ani tato rada nijak nepomuze, v xorg.conf mam nv prepsano na nvidia, ale stejne to porad nejede, nvidia-settings vypisuje furt to stejny...

Mam integrovanou gk NF6100-400. Nevite co s tim?
To je ono. Tohle se mi stavalo, kdyz jsem zkousel instalovat ovladac od vyrobce a potom uz jsem s tim nic neudelal. Nepomohlo mi ani Envy, to instaluje ten samy ovladac, ale samo. Reseni jsem psal vyse, reinstall a povolit nesvobodny ovladac(ten si stahne nvidia-glx-new), bude to asi nejrychlejsi moznej zpusob to vyresit, takze zalohovat a zacit znova. Pak doinstalovat nvidia-settings....

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Hardy a nVidia driver..[vyreseno nesvobodnym ovladacem]
« Odpověď #9 kdy: 28 Dubna 2008, 10:31:20 »
Citace
Kdyz se kouknu do "Ovladace hardwaru (nesvobodne)", tak tam sice je "Akcelerovany ovladac gr.k. NVIDIA ... Pouzivano"

Tohle mi to taky po instalaci psalo, ale zároveň nebylo zaškrtnuto zaškrtávátko, že by byl povolen, což je evidentní nesmysl, jak by mohlo být používáno něco, co není povoleno. Zafungoval mi následující způsob - Zkušení Ubunťáci, ať zavřou oči, neb způsob je ze světa MS :-):
1) Nastartovat systém a přihlásit se, nedělat nic jiného, abyste měl jistotu, že jste nic nerozdrbal.
2) Podívat se do těch ovladačů a zakázat používání.
3) Restartovat
4) Znovu jít na Nesvobodné ovladače a povolit - stáhl sám balík nvidia-glx-new
5) Znovu restartovat

A vše fungovalo.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.