Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení  (Přečteno 4940 krát)

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« kdy: 24 Dubna 2008, 18:55:02 »
Ahoj, jen jsem se chtěl zeptat, kdy plánujete zařadit Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ, místo stávajícího ke stažení ?
Nebo je verze na ubuntu.com i s cz, nebo se dá později doinstalovat ?

Možná se neptám zrovna nejchytřeji, ale jsem Windowsák a rád bych se toho "viru" zbavil a přešel na Linux (GNU/Linux)  ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #1 kdy: 24 Dubna 2008, 19:02:47 »
Kukni sa najprv nez zacnes pisat - je tu spusta adries na stahovanie. Napr. klukni na tuto http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/hardy/ ,  tam si vyber  podla tvojho procesora a stahuj
« Poslední změna: 24 Dubna 2008, 19:05:23 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #2 kdy: 24 Dubna 2008, 19:09:38 »
Kukni sa najprv nez zacnes pisat - je tu spusta adries na stahovanie. Napr. klukni na tuto http://ubuntu-releases.sh.cvut.cz/hardy/ ,  tam si vyber  podla tvojho procesora a stahuj

No díval jsem se, našel jsem, ale otázka zněla: je toto i cz verze, nebo cz verze teprve vyjde, nebo bude cz k doinstalování (stáhnu si to co je a češtinu pak doinstaluji) ?

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #3 kdy: 24 Dubna 2008, 19:13:28 »
Jo, všechny verze *buntu mají i českou verzi v "sobě", vybereš si při instalaci, (updatuje se také rovnou při instalaci pokud máš připojení k internetu) můžeš si vybrat třeba i nějaký jiný jazyk (podle toho se to počínští) :D

bluewizard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 166
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #4 kdy: 24 Dubna 2008, 19:27:54 »
Jo, všechny verze *buntu mají i českou verzi v "sobě", vybereš si při instalaci, (updatuje se také rovnou při instalaci pokud máš připojení k internetu) můžeš si vybrat třeba i nějaký jiný jazyk (podle toho se to počínští) :D

O.K. to jsem chtěl slyšet. Jsem Windowsák a chci přejít na "druhou stranu"  :), tak se mi moc nesmějte.  ;D

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #5 kdy: 24 Dubna 2008, 19:35:18 »
Jo, všechny verze *buntu mají i českou verzi v "sobě", vybereš si při instalaci, (updatuje se také rovnou při instalaci pokud máš připojení k internetu) můžeš si vybrat třeba i nějaký jiný jazyk (podle toho se to počínští) :D

O.K. to jsem chtěl slyšet. Jsem Windowsák a chci přejít na "druhou stranu"  :), tak se mi moc nesmějte.  ;D
Windowsák byl každej z nás :D

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #6 kdy: 24 Dubna 2008, 21:06:37 »
Je trochu zavádějící říci nováčkovi, že UBUNTU má češtinu v sobě  :o - nemá !

Vždy mi to češtinu stahovalo z internetu, nebo, že by novinka ?

Češtinu lze i stáhnout na jiném počítači jako "balíček" a na stroj doinstalovat (návod je někde na WIKI) - dělám to u lidí, co jsou na modemu.

Pak ještě jestli není čeština na DVD, to jsem zatím nepoužil - takže nevím.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #7 kdy: 24 Dubna 2008, 21:12:34 »
Je to tak, ze cestina na tom CD je... Ale neni kompletni - tedy neni prelozeno uplne vsechno - to by se taky na CD asi neveslo, vsechny ty jazyky do kterych je Ubuntu prelozeno ;)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #8 kdy: 25 Dubna 2008, 10:12:07 »
Je trochu zavádějící říci nováčkovi, že UBUNTU má češtinu v sobě  :o - nemá !

Vždy mi to češtinu stahovalo z internetu, nebo, že by novinka ?

Češtinu lze i stáhnout na jiném počítači jako "balíček" a na stroj doinstalovat (návod je někde na WIKI) - dělám to u lidí, co jsou na modemu.

Pak ještě jestli není čeština na DVD, to jsem zatím nepoužil - takže nevím.
*buntu mají i českou verzi v "sobě", vybereš si při instalaci, (updatuje se také rovnou při instalaci pokud máš připojení k internetu)

Souhlas, ale to myslím nováčkovi je celkem jedno - vybral jsi si jen první část z mého příspěvku, v druhé píši, že se updatuje při instalaci z netu.

Pavel1TU

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 263
    • Můj WEBlog
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #9 kdy: 25 Dubna 2008, 15:19:14 »
opět nesouhlasím,
nechci se ale přít o slovíčka, prostě XUBUNTU a UBUNTU 7.10 při instalaci z CD toho moc českého nemá !

toť moje zkušenost

*update = aktualizace

PS: Proč by se dělal update již první den po vydání CD ? Prostě ta čeština se tam nevejde, proto tam není.
Ubuntu 10.04 (9.04), Slack 12.2, Gentoo 10.1
ASUS M2N-E SLI nForce500; AMD Athlon A64 X2 4200+EE; 2G DDR2 800MHz; ASUS EN8500GT PCI-E; HDD 2x320G, AUDIOTRAK-Prodigy-7.1-hifi

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ubuntu 8.04 Hardy Heron CZ ke stažení
« Odpověď #10 kdy: 25 Dubna 2008, 15:34:28 »
JJ, ale teď  tady opravdu jenom slovíčkaříme. Tazatel se ptal na HH 8.04, zda je ta jakoby "anglická verze" i česká. Česká jako taková komplet samozřejmě není, ale při instalaci se ti rovnou stáhnou balíčky na pro vybraný jazyk, který jsi si zvolil a máš naistalovanou rovnou českou verzi. Nejsem si jistej jak to bylo u 7.10. Naposledy jsem instaloval na čisto 6.10 a u těchto verzí bylo nutné po instalaci si nastavit jazykouvou podporu, kde se pak dotáhla čeština - teď u 8.04 se natáhne rovnou při instalaci, pokud máš připojení k netu.
Neříkal jsem nikdy, že komplet balíčky s češtinou jsou na CD - to asi těžko (co jsem tak sledoval při instalu stáhlo to cca 20MB aktualizací na počeštění)
K tomu, v prvním mém příspěvku jsem schválně dával do uvozovek v "sobě" (podle mě je jedno zda se jedná o balíčky na cd nebo na netu - v 8.04 to při připojení k netu vyjde na stejno)
« Poslední změna: 25 Dubna 2008, 15:36:35 od luisah »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.