Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Praskani zvuku v Ubuntu 8.04  (Přečteno 2498 krát)

Zdenek Nikl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Praskani zvuku v Ubuntu 8.04
« kdy: 26 Dubna 2008, 14:51:06 »
Dobry den,
mam notebook HP 530 a po instalaci Ubuntu 8.04 mi pri prehravani zvuku praska v reproduktorech tak, jakoby jsem ho mel volume uplne naplno, coz nemam. Je to dost neprijemne. V ubuntu 7.10 mi sel zvuk naprosto ciste. Netusite nekdo, v cem by mohl byt problem. Pritom, kdyz dam testovaci zvuk ve vlastnostech zvuku, tak to testovaci piskani je ciste.
Moc dekuji za rady.

Zdenek Nikl

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 49
Re: Praskani zvuku v Ubuntu 8.04
« Odpověď #1 kdy: 26 Dubna 2008, 14:59:04 »
Tak uz jsem na to prisel. Stacilo u vlastnosti zvuku zahejbat s regulatorem PCM a uz to jde ciste :-)

Lenny

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 11
Re: Praskani zvuku v Ubuntu 8.04
« Odpověď #2 kdy: 29 Dubna 2008, 15:49:29 »
Me to praska taky:-( resp. se vubec neprehrava zvuk a namisto nej se ozyva jen slaby praskani...zahybat PCM mi nepomohlo, za a) tam PCM vubec nemuzu najit, je tam jen PCM2, a za b) se stejne s zadnym regulatorem neda hnout:( jakmile s nim chci zahybat tak zacne "poblikavat" a po odkliknuti proste bud spadne na nulu nebo na plno:(

Nejake napady na reseni? Napadlo me jestli to nemuze byt ovladacem zvukovky, ale zase si rikam ze na vsech predchozich verzich (od DD) sem nikdy zadny ovladace zvlast instalovat nepotreboval [nebo si to alespon nepamatuji:o)], tze tim by to snad byt nemuselo? Druha moznost me napadla zkusit odinstalovat PulseAudio [stejne mi prijde ze je mi to k hovnu, na kvalitu zvuku kaslu (je to notebook bez jakychkoliv pridavnych repraku) a nahravat ani nic podobnyho nehodlam...], otazkou je jestli to muze byt tim?

Asi to zkusim, ale chtel sem jen zeptat nekoho kdo tomu rozumi jestli nema nakej napad...thx)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.