Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Hardy Heron - První dojmy  (Přečteno 8124 krát)

Pavol XV

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 101
    • http://zaweli.yw.sk/
Re: Hardy Heron - První dojmy
« Odpověď #25 kdy: 29 Dubna 2008, 10:13:06 »
ja tim myslel ze kdyz mam na wine naemulovan qip a chci si spustit xmms tak mi nejde ta pisen v xmms nejaka chyba v zvukvoe karte nebo co nvte jak to vyresit?

nevím, jestli Vás chápu správně, ale mně při přehrávání hudby také nejdou zvuky například z Kopete...
naopak když spustím nejdřív např. hru, která obsahuje zvuk, už mi nehrají mp3 z Amaroku... řešil jsem to tedy tak, že jsem nejprve spustil Amarok a poté ostatní programy s tím, že holt budou bez zvuku...

Menu->System->Predvolby->Nastavenie zvuku - zvuky tam zaskrtnut Povolit softverove mixovanie zvuku (ESD) potom by sa mal problem vyriesit zo zvukmi z viacerich aplikacii
\\_|_/ Pavol XV <O>   U804-64b (Ubuntu8.04-64bit)

Petr Sedlák

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 167
Re: Hardy Heron - První dojmy
« Odpověď #26 kdy: 29 Dubna 2008, 11:56:21 »
Ahoj, nechci delat nove vlakno tak to prdnu sem. Chtel bych se zeptat, kdyz budu aktualizovat Ubuntu na 8.04 normalne ze spravce aktualizaci (doufam ze jsem to napsal dobre:)) zustanou mi tam vsechyn programy a nasatveni ktere jsem mel puvodne? Jako Conky, Opera a zalozky atd. Nebo to mam zalohovat a radeji instalnout z live cd? diky za radu
i won tú rúms tú rúm tú tú tú...tramtarara ty debile

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Hardy Heron - První dojmy
« Odpověď #27 kdy: 29 Dubna 2008, 12:03:07 »
Celý systém včetně programů, které máš nainstalované ze zdrojů se ti upgradují (ty co máš stažené někde z netu samozřejmě ne). Jinak by mělo zůstat po upgradu vše tak jak máš nyní. Avšak co jsem zde četl tak nejvíce problémů mají lidi co upgradovali a ti co naistalovali čistý systém tak většinou nemají problém.
Pokud máš /home oddíl na jiné partition (jako to mám já), tak bych ti doporučil spíše naistalovat načisto, s tím že si při rozdělování disku (ruční) nenaformátuješ home - pak ti zůstanou nastavení systému stejné, jen musíš doinstalovat programy, které nejsou v default instalaci.
Takže to je otázka co zvolíš.
« Poslední změna: 29 Dubna 2008, 12:05:23 od luisah »

xaircon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 63
    • BOINC
Re: Hardy Heron - První dojmy
« Odpověď #28 kdy: 29 Dubna 2008, 14:24:10 »
Ja som skusal Ubuntu 8.04 cely vykend. Zo zaciatku sa mi to celkom pozdavalo. ale mal som k tomu urcite vyhrady:
- NTFS praticiu mi penkne mountlo, aj ked jej nazov nieje ten ako som zadal pri instalacii, ale hlavny problem je v tom ze ked nieco z NTFS vyhadzujem do kosa tak to do kosa nehodi, ale musim to vyhodit natvrdo (v 7.10 som mal na NTFS particii priecinok ".Trash" kde sa mi vyhodene veci presunuli a az odtial som ich vyhadzoval). ale tento problem by som prekusol
- Pri vypinani systemu mi zacne vypisovat nejake hlasenia, pricom sa na jednom zastavi a takych 20sek. na nom stoji, potom zacne hadzat nejake errory okolo networkov (uz si to presne nepamatam), aj toto by som prekusol
-Vcera (pondelok) som si este raz stiahol 8.04, s nadejou ze by sa mohli predchadzajuce problemy vyriesit, ale opak je pravdou, problemy zostali a jeden pribudol, a ten prekusnut nedokazem: Ked chcem vypnut system tak kliknem na ikonu vypnutia (vpravo hore) a vtom momente prestane system reagovat na akekolvek moje poziadavky, kurzor mysi mi sice beha po obrazovke, ale ziadne reakcie na klikanie, ... pomoze jedine Ctrl+Alt+Backspace a vypnutie PC z prihlasovacej obrazovky. Keby som sa znovu prihlasil a skusil vypnut tak sa mi toto zopakuje.

Moje hodnotenie: Docasne zostavam u 7.10 a po par tyzdnoch skusim znovu nahodit 8.04 s dufanim ze tieto problemy budu vyriesene.

PS:  7.10 ide bez najmensich problemov, 8.04 bola instalovana ako novy system, nie update

Matyas

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 67
Re: Hardy Heron - První dojmy
« Odpověď #29 kdy: 29 Dubna 2008, 14:50:41 »
Ja jsem s HH pomerne spokojeny, jenom na to ze to ma byt stable verze tak se mi zda mirne nestabilni :). Nariklad kdyz nekam najedu misi a ma se u toho zobrazit takvy ten popisek tak nekdy pulka obrazovky tak nejak blikne do cerna ale pak to v pohode jde. Ale nejhorsi je (mohl by mi prosim nekdo poradit cim to muze byt? :) nechce se mi kvuli tomu zakladat nove tema :)) ze se mi asi v polovine pripadu vubec nenacte plocha, ani wallpaper, ani ikonky, dokonce to ani nezobrazi zadny menu kdyz na ni kdliknu pravim tlacitkem, proste jako by ta plocha vubec nebyla :(. Musim rict ze sem cekal ze HH bude stabilnejsi ale stejne je to bezvadny os :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.