Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Výstavné kusy  (Přečteno 57352 krát)

wam]Spider007

  • Host
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #250 kdy: 07 Března 2010, 12:51:03 »
mozno si robi srandu mozno nie, to nemozes vediet. a niekomu radit, aby zadal onen prikaz nie je moc dobre ani ked si myslis, ze je to fake.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #251 kdy: 07 Března 2010, 12:51:23 »
Je úplně jedno, co je franta za debila, ale takhle se prostě nemůžete chovat k nikomu. Tohle fórum bylo vždycky jedním z nejlepších míst, pro řešení problémů s linuxem, ale poslední dobou se tady takové chování stupňuje -- napřed začnete s RTFM, pak nějakýmu provokatérovi (který možná ani provokatér není) poradíte rm -rf a nakonec to dospěje k tomu, že všechny začátečníky pošlete do *censored*, protože "nejsou pro ubuntu dost dobrý". Už si *censored* uvědomte, že tohle fórum tu není pro zábavu širokého spektra pokročilých uživatelů, ale pro pomoc pro začínající uživatele -- pro VŠECHNY začínající uživatele.

I z reakcí na naprosto nepřijatelný příspěvek RH mě jímá hrůza, kam to všechno povede, protože když se jako *censored* chová jeden člověk, je to ještě pochopitelný, ale když se pak devadesát procent lidí tváří, že se nic nestalo, je to opravdu zlý.
« Poslední změna: 07 Března 2010, 12:56:02 od Vojtěch Trefný »

existpierre

  • Host
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #252 kdy: 07 Března 2010, 12:55:50 »
ten thread by mal byt ako vystraha, jednak pre BFU, ako priklad, ze tak sa pytat nema, a jednak pre pokrocilych, ze takto sa k zaciatocnikom spravat nema :)

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #253 kdy: 07 Března 2010, 13:12:45 »
Citace
RH nechť zví, že z toho budou vyvozeny důsledky.
Pro začátek navrhuji přemalovat mu ten drzý až vyzývavý zvířecí xichtík :-)

Ale jinak v zásadě souhlas - jsou věci, které se jako "rada" neposkytují ani ze srandy, ani naschvál.

franta uživatel

  • Host
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #254 kdy: 07 Března 2010, 13:18:40 »
Je úplně jedno, co je franta za debila, ale takhle se prostě nemůžete chovat k nikomu. Tohle fórum bylo vždycky jedním z nejlepších míst, pro řešení problémů s linuxem, ale poslední dobou se tady takové chování stupňuje -- napřed začnete s RTFM, pak nějakýmu provokatérovi (který možná ani provokatér není) poradíte rm -rf a nakonec to dospěje k tomu, že všechny začátečníky pošlete do *censored*, protože "nejsou pro ubuntu dost dobrý". Už si *censored* uvědomte, že tohle fórum tu není pro zábavu širokého spektra pokročilých uživatelů, ale pro pomoc pro začínající uživatele -- pro VŠECHNY začínající uživatele.

I z reakcí na naprosto nepřijatelný příspěvek RH mě jímá hrůza, kam to všechno povede, protože když se jako *censored* chová jeden člověk, je to ještě pochopitelný, ale když se pak devadesát procent lidí tváří, že se nic nestalo, je to opravdu zlý.
Jsem provokatér a musí to bejt každýmu zřejmý, jestli máš chuť projdi si všechny dotazy nicku Franta uživatel a franta uzivatel a zjistíš že radu rm -fr ....... / jsem si vykoledoval a neboj se že nevim co to dělá.
Radu od RH (rm -fr ...... /) téměř okamžitě LuciusMare smazal, takže škoda nemohla nikomu nastat
Kromě toho radu: rm -rf --no-preserve-root a zatim šklebící se smajlík, nemůže přece brát nikdo vážně.
Citace
RH nechť zví, že z toho budou vyvozeny důsledky.
Jedinej logickej důsledek, by byl zabanovat mě.
Ještě jedna věc prosim tě, nebanuj ajpinu nejsem na ni sám a i mě se některý info z tohoto fóra šiknou.
« Poslední změna: 07 Března 2010, 15:39:51 od Franta uživatel »

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #255 kdy: 07 Března 2010, 13:28:13 »
Jsem provokatér a musí to bejt každýmu zřejmý...
Aby nebylo pochyb (a na znamení smíru?), doporučuji upravit nick na Běžný Franta Uživatel. :-)

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #256 kdy: 07 Března 2010, 15:21:04 »
Můžu mít jednu otázku na vyšší místa? Brání něco tomu, aby byl do pravidel fóra doplněn odstavec, ktery striktně, třeba pod trestem banu, zakazuje uvádět jakýkoli kód, který by mohl způsobit předvídatelné poškození poškodit hardware nebo data uživatele, a pokud by byl přesto uveden, tak ho viditelně označit, aby bylo zřejmé, že se jedná o nebezpečí?

// Edit.
« Poslední změna: 07 Března 2010, 15:42:07 od donny »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #257 kdy: 07 Března 2010, 15:30:59 »
Můžu mít jednu otázku na vyšší místa? Brání něco tomu, aby byl do pravidel fóra doplněn odstavec, ktery striktně, třeba pod trestem banu, zakazuje uvádět jakýkoli kód, který by mohl poškodit hardware nebo data uživatele, a pokud by byl přesto uveden, tak ho viditelně označit, aby bylo zřejmé, že se jedná o nebezpečí?
Čistě technická: znáš snad nějaký kód, který za žádných okolností nemůže způsobit poškození HW nebo dat? Čistě teoreticky si dokážu představit i to, že příkaz ls způsobí zaseknutí hlaviček HD. Nemluvě o příkazech, kterými se něco někde mění :-)

q66

Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #258 kdy: 07 Března 2010, 15:37:29 »
přidat rm -rf / do cenzurovaných slov :D
sw engineer @ samsung research UK, efl developer
octaforge developer (https://octaforge.org)
freebsd user

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #259 kdy: 07 Března 2010, 15:38:12 »
Citace: mka
Čistě technická: znáš snad nějaký kód, který za žádných okolností nemůže způsobit poškození HW nebo dat? Čistě teoreticky si dokážu představit i to, že příkaz ls způsobí zaseknutí hlaviček HD. Nemluvě o příkazech, kterými se něco někde mění :-)

Napsal jsem to tam jenom proto, že jsem si vzpomněl na případ ovladače síťové karty, který poškozoval hardware. Jde samozřejmě hlavně o poškození dat.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #260 kdy: 07 Března 2010, 18:27:41 »
ten kod urcite necenzurovat !! pamatujete na toho vola co zpusobil ten odchod nekolika stalic fota ( visterius, ntz atd ) ? kdyby si poskodil sitovku, dal by pokoj :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #261 kdy: 07 Března 2010, 18:32:09 »
Ten clovek akorat zpusobil, ze si par lidi, kteri meli nutkani se na to vykaslat, konecne naslo duvod (nebo vymluvu?), proc z fora odejit. Tohle mi prostě nikdo nevymluví.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Pavel Půlpán

Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #262 kdy: 07 Března 2010, 18:55:56 »
Ono to nebylo ani černé ani bílé, ale nerad bych se k tomu vracel.

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #263 kdy: 07 Března 2010, 19:03:25 »
ok, omlouvám se, občas si takovou reakci nemůžu odpustit.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #264 kdy: 07 Března 2010, 23:25:31 »
prasisko : mas pravdu, nebudem se k tomu vracet. jen proste kdyby si udelal rm -rf / nebo si *censored* sitovku, bylo by na svete lip :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

mka

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1907
  • Chybovat je moje.
    • Příložany Cé Zet
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #265 kdy: 08 Března 2010, 09:35:58 »
No, ono kdyby tohle fórum bylo za všech okolností jen a jen striktně korektní, tak se z něj stane manuál. A místo RTFM bychom (pak už ne)psali RTFF.

arrange

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 4031
  • "jdu s hlavou vztyčenou..."
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #266 kdy: 08 Března 2010, 10:08:50 »
No, ono kdyby tohle fórum bylo za všech okolností jen a jen striktně korektní, tak se z něj stane manuál. A místo RTFM bychom (pak už ne)psali RTFF.
Není pravda. To by pak třeba nikdo nemusel chodit do školy, vždyť si stačí přečíst učebnici... Nebo nastudovat manuály k HW a napsat si vlastní operační systém  :)

A taky: když to jde jinde (ubuntuforums.org), proč by to nešlo tady? Je paráda, když se člověk s něčím trápí, a pak dostane konkrétní a přímočarou radu. Na vtípky chodím do Obecné diskuze.
http://www.openstreetmap.org - mapy celého světa "wiki style"

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #267 kdy: 08 Března 2010, 12:25:43 »
přidat rm -rf / do cenzurovaných slov :D
Good one. ;D
^\-(o)_(o)-/^

wam]Spider007

  • Host
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #268 kdy: 08 Března 2010, 16:24:30 »
No, ono kdyby tohle fórum bylo za všech okolností jen a jen striktně korektní, tak se z něj stane manuál. A místo RTFM bychom (pak už ne)psali RTFF.
Není pravda. To by pak třeba nikdo nemusel chodit do školy, vždyť si stačí přečíst učebnici... Nebo nastudovat manuály k HW a napsat si vlastní operační systém  :)

A taky: když to jde jinde (ubuntuforums.org), proč by to nešlo tady? Je paráda, když se člověk s něčím trápí, a pak dostane konkrétní a přímočarou radu. Na vtípky chodím do Obecné diskuze.

tak nemusi byt az tak priamociara, ze mu das hned odpoved. Ty si ju dostal, lebo si v prvom prispevku ukazal, ze forum si pouzil ako poslednu moznost po niekolkych neuspesnych pokusov. Ale moze ist aj o nasmerovanie k rieseniu, bez nejakych zbytocnych vtipkov. A ak aj nejaky vtip hodime, tak by nemal urazat.

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #269 kdy: 08 Března 2010, 18:04:18 »
A nebo škodit :)
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

LuciusMare

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1749
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #270 kdy: 08 Března 2010, 21:34:17 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44108.0.html
Oživuju, tohle mi totiž hlava nebere :D
Citace
<Firzen> tak teď budu Číňan
<Firzen> tak uvidíme :D
Jabber: LuciusMare (zkroucenina) jabbim (tecka) cz

Šuohob

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2171
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #271 kdy: 08 Března 2010, 23:06:12 »
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,44108.0.html
Oživuju, tohle mi totiž hlava nebere :D

ze by instaloval ubuntu na flash? :)
Tak dlouho se vrzá s Acerem, až se displej utrhne.

Übermensch

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 498
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #272 kdy: 09 Března 2010, 01:04:38 »
^\-(o)_(o)-/^

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6032
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #273 kdy: 09 Března 2010, 08:08:08 »
Jinak pochmurné ráno po něčem, co se dělo včerejší noc, mi vylepšili tito dva pánové. Děkuji  :D Jen to vylitý kafe v klávesnici lituju...
http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,45059.0/topicseen.html
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

wam]Spider007

  • Host
Re: VYSTAVNE KUSY
« Odpověď #274 kdy: 09 Března 2010, 19:47:40 »
sa mi zda, alebo RH naozaj opustil forum? snad nie kvoli tomu jednemu threadu, ktory som sem linkoval.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.