Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: HH a OpenOffice  (Přečteno 2486 krát)

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
HH a OpenOffice
« kdy: 27 Dubna 2008, 17:38:17 »
Hned po vydání nové verze jsem provedl přechod přímo přes aktualizaci. Vše se v podstatě nainstalovalo na nějaké drobnosti. Ale když jsem chtěl otevřít databázi, kde mám řadu dat se kterými potřebuji pracovat se mi nedaří. OpenOfiice se přeinstalovaly na verzi2.4 a při spouštění je tam i logo Sun. Ale po odklepnutí k otevření souboru (stejně tak když chci založit novou databázi) hláška:
OpenOffice.org vyžaduje pro vykonání této funkce běhové prostžedí Javy(JRE).Zvolené prostředí je vadné. Zvolte prosím jinou verzi nebo nainstalujte nové běhové prostředí a vyberte v nabídce Nástroje -Volby -OpenOffice.org-java.
Please install the OpenOfiice.org-java-common package for dis functionality. Po OK hláška Nezdařilo se připojení k databázi.....
No java installation could be found.Please check your installation.
Smazal jsem a instaloval znovu a nic, zkusil verzi sun java5 a nic, zpět verzi sun java6.
Poradí někdo?

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #1 kdy: 27 Dubna 2008, 17:45:47 »
A zkusil jste tu Javu vybrat tam, jak to píše?

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #2 kdy: 27 Dubna 2008, 17:49:29 »
Zkusil jako první pokus, pak odinstaloval a přes Synaptic instaloval znovu. Pak zkusil tu 5 a znovu tu 6, ale vše marné.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #3 kdy: 27 Dubna 2008, 18:00:49 »
To jsi zkoušel spustit přímo přes ikonku své vytvořené databáze? Pokud ano, mrkni do Aplikace - Kancelář - zda tam vůbec máš OOo databáze. Pokud ne jdi do Synapticu dej si vyhledat ooo a pokud nebudeš mít naistalované Openoffice.org tak jej naistaluj a mělo by to šlapat.

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #4 kdy: 27 Dubna 2008, 18:06:10 »
OO mám samozřejmě nainstalované. A chování je stále stejné, zda otevřu OO databáze a vyberu připojení k databázi, nebo odklepnu databázi v adresáři, nebo ikonu na ploše. Po přechodu na HH se automaticky i aktualizovaly OO na 2.4 a ostatní vše funguje, zde ne mne řve to  že není JRE.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #5 kdy: 27 Dubna 2008, 18:13:07 »
Hm, já jsem dával čistou instalaci, a po čisté instalaci nebylo naistalovaný OO databaze - tak jsem právě musel naistalovat Openoffice.org, který mi doinstalovaly OO databaze a vím, že to sebou přibralo hromadu závislostí včetně nějakých věcí točících se kolem javy a nebylo jich málo.

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #6 kdy: 27 Dubna 2008, 18:17:30 »
Já měl OO v FF funkční a nyní mám databázi s důležitými daty a nedostanu se k ní. Zkusím ještě tedy vše kolem OO odstranit a nainstalovat znovu. S databazí jsem měl i v minulosti problém OO 2.1 také nemakala, až OO2.3.

zdelen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 170
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #7 kdy: 27 Dubna 2008, 18:28:25 »
Celé OO jsem odinstalovat a instaloval znovu a stejné chování.

MiZi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
    • MIZi homepage
Re: HH a OpenOffice
« Odpověď #8 kdy: 27 Června 2008, 10:55:56 »
Celé OO jsem odinstalovat a instaloval znovu a stejné chování.
pozde ale mozna pomuze - mate nainstalovany balik openoffice.org-java-common? Taky jsem mel problemy s javou (OO ji nevidel) a az po nainstalovani tohohle baliku vidim hned obe nainstalovane verze

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.