Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Po aktualizaci na HH system o neco linejsi  (Přečteno 1996 krát)

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Po aktualizaci na HH system o neco linejsi
« kdy: 05 Května 2008, 19:33:10 »
Provedl jsem prechod z GG na HH (Kubuntu). Vse probehlo bez problemu, akorat se mi zda, ze HH je o neco linejsi nez byl GG. Hlavne se jedna o delsi spousteni aplikaci. Cca polovina aplikaci nabiha cca 3x pomaleji. Da se s tim zit, ale predchozi prijemny pocit opravdu svizneho systemu je pryc. Nevite nekdo cim to muze byt?
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

derk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Po aktualizaci na HH system o neco linejsi
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2008, 17:32:15 »
Já mám Ubuntu a pocit mám podobný. Systém neustále swapuje. Tracker jsem už odstranil, ale je to pořád pomalejší než Gutsy.

Zkus postupovat podobně - v KDE je určitě také nějaký indexovací software, tak ho deaktivuj, třeba to pomůže.

Pavelp

  • Host
Re: Po aktualizaci na HH system o neco linejsi
« Odpověď #2 kdy: 06 Května 2008, 20:29:04 »
Já mám Ubuntu a pocit mám podobný. Systém neustále swapuje. Tracker jsem už odstranil, ale je to pořád pomalejší než Gutsy.

Zkus postupovat podobně - v KDE je určitě také nějaký indexovací software, tak ho deaktivuj, třeba to pomůže.

Nemam jen pocit, ale jistotu. Upgradoval jsem z 6.06, coz je docela dobrodruzny krok. Zpomaleni je znatelne a nekdy neprijemne.

derk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 27
Re: Po aktualizaci na HH system o neco linejsi
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2008, 20:31:40 »
Jo a ještě jeden tip: promaž si konfiguráky v HOME, konkrétně firefox a openoffice

Warp10

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 112
Re: Po aktualizaci na HH system o neco linejsi
« Odpověď #4 kdy: 07 Května 2008, 21:23:46 »
derk: Diky, mrknu se na to.
PavelP: Ja sem teda naprostej zacatecnik, ale upgrade z 6.06 rovnou na 8.04 se na strankach Ubuntu moc nedoporucuje, ne? Nebo sou to jenom takovy plany kecy?  :)
-------
Jeste se chci zeptat, jestli se da ocekavat, ze se to treba casem zlepsi, ze po stazeni nejakych aktualizaci  8.04ky se to zrychli - za predpokladu, ze to vyvojari vyhodnoti jako problem.
Take by me zajimalo, jestli by v tomhle ohledu treba pomohla cista instalace. Nekteri zkusenejsi kolegove mi radili, ze cista instalace je lepsi nez update, ze ten nekdy pusobi problemy.
Uvazujete o prechodu zpet na Gutsyho? Ja ho mam zazalohovany, takze by to nebyl zas takovy problem.
Kdyby Matrix běžel na Linuxu, tak by svět nebyl v takový prdeli ...

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.