Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Systém/Správa/Síť/Nastavení sítě  (Přečteno 4372 krát)

_George_

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Systém/Správa/Síť/Nastavení sítě
« kdy: 30 Dubna 2008, 22:13:30 »
Po odemčení, potřebuji mít fajfku u drátového připojení, aby bylo aktivní.

Při bootu mám výběr, buď 8,04 (hardy), 2,6,22-14-generic, Gnome 2,22,1 (starší jádro), anebo  8,04 (hardy), 2,6,24-16-generic, Gnome 2,22,1 (novější jádro).

Síťové připojení funguje jen se starším jádrem, s novějším ne. Když u připojení s novějším jádrem chci zafajfkovat drátové připojení, aby bylo aktivní, tak se mi po chvilce (nebo po zavření okna s nastavením) fajfka automaticky zase zruší. Připojení je nefunkční. Když zkouším odfajfkovat připojení se starším jádrem, tak se po chvilce, nebo po zavření nastavení fajfka zase obnoví a připojení je funkční.

Defaultně bootuju na starším jádře a jsem v pohodě, ale stejně mi to vrtá hlavou, proč se to takhle chová .. Kdybyste někdo měl podobný problém, nebo věděl proč to tak je, tak dejte prosím vědět, děkuji.

« Poslední změna: 30 Dubna 2008, 23:05:37 od _George_ »

vena

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Systém/Správa/Síť/Nastavení sítě
« Odpověď #1 kdy: 03 Května 2008, 09:58:04 »
asi mam podobny problem. muzes sledovat na:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=22337.0

TIBOR

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6529
  • Som uzivatel linuxovej distribucie, som linuxak?
Re: Systém/Správa/Síť/Nastavení sítě
« Odpověď #2 kdy: 03 Května 2008, 12:02:48 »
Ja som si po prechode na 8.04 vsimol ze v system-sprava-siet uz nemusim mat zafajknute sietove rozhranie a siet ide. Cize o tieto rozhranie sa teraz nestara network-applet? Alebo nieco podobne a nenastavuje sa cez ine konfiguraky?
HP Laptop 17-ca1xxx Ubuntu Mate 22.04 FF 64bit.
Asus X751LB-TY014H Ubuntu Mate 20.04.1 FF 64bit.
Linus, Lajnas, Línus, Luínus, Lajnus a je mi naozaj jedno, ako ľudia vyslovujú moje meno. Ale "Linux" je vždy "Linux". LINUS TORVALDS, tvorca Linuxového jadra.(V dokumente Revolution OS)

vena

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 33
Re: Systém/Správa/Síť/Nastavení sítě
« Odpověď #3 kdy: 06 Května 2008, 19:17:38 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.