Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat  (Přečteno 7060 krát)

vasek125

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« kdy: 18 Listopadu 2006, 20:29:06 »
Nemohu nainstalovat Ubuntu ani Kubuntu 6.10 Edgy eft 64bit na svůj PC. Verze Dapper drake jde, ale ten edgy eft ne. Při spuštění z cd se objeví úvodní obrazovka, potom se to začne načítat a skončí to u obrazovky s šedým nápisem Ubuntu a dál nic. Po stisknutí CTRL-F1 jsem zjistil, že je to hned po inicializaci Framebufferu. HW: MB asus s čipem nforce4 sli, graf. karta asus 7300GS. Jak bych to mohl nainstalovat?

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #1 kdy: 18 Listopadu 2006, 20:42:23 »
Proč dvakrát?

vasek125

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #2 kdy: 18 Listopadu 2006, 20:47:25 »
Zkoušim to všude možně a nikdo mi nedokázal poradit a jsem z toho docela zoufalej, takhle se chová má oblíbená distribuce ...

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #3 kdy: 19 Listopadu 2006, 20:13:07 »
Přeji vám, aby vám někdo poradil, ale ten duplicitní dotaz v "Pomoc s instalací a aktualizací" smažu.

vasek125

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 40
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #4 kdy: 20 Listopadu 2006, 16:45:24 »
Omlouvám se za duplicitní odkaz, ale nevěděl jsem, kde mi kdo něco odpoví. Jsou diskusem, kde se k některým tématům nikdo nevyjadřuje.. Ale teď k problému: pomocí ESC jsem přepnul do textového rozhraní a napsal live noapic a jde to. Tušil jsem, že to bude něco takového, ale v ty grafický obrazovce mi nešlo napsat n. Tak jsem náhodou narazil na tohle.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #5 kdy: 20 Listopadu 2006, 17:53:50 »
Citace: vasek125
Omlouvám se za duplicitní odkaz...
Nevadí, když jsem tady psal poprvé provinil jsem se snad proti všem pravidlům fóra.
Citace: vasek125
.... Jsou diskusem, kde se k některým tématům nikdo nevyjadřuje.
Tady jsou lidi, kteří čtou všechno a jsou tu nejspíš 24 hodin denně.

linuxlama

  • Host
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #6 kdy: 26 Listopadu 2006, 11:23:46 »
Mam podobny problem. Nechala jsem si asi 30 GB volneho mista na disku (jinak tam mam Windows). Stahla jsem si a vypalila cd prislusne memu hw (Turion 64 X2) ve verzi 6.10 a pokusila jsem se z nej nabootovat Ubuntu. Zakladni nabidka (Spustit Ubuntu, Spusitit v zachrannem rezimu adt.) se mi jeste objevi. Ale at uz zvolim jakoukoliv moznost, stane se toto: Napred se objevi male sede okynko s napisem Spoustim kernel (nebo neco takoveho). Pak v textovem rezimu napis Booting Linux (nevim, jestli ta hlaseni uvadim v presnem tvaru). Nakonec pocitac vyplivne celou obrazovku hlaseni ktera vypadaji asi  takto - [66.407797] io scheduler cfq registered (default) - to byl posledni radek z meho posledniho pokusu. A pak uz se nedeje nic. Nemuzu ani tam ani zpatky, pocitac na nic nereaguje a nezbyva nez resetovat. Kdyz jsem ale zkousela instalovat Mandrivu 2006, probehlo vse bez problemu. Nevim, jestli se nestala chyba pri stahovani cd a jestli ho nemam stahnout znovu. Kdyz si totiz pustim cd ve Windows, otevre se mi takovy prohlizec, ale nejde v nem otevrit vsechny odkazy (aplikace Blender, Gimp.....). Nebo je potiz v displeji? Je totiz sirokouhly. V napovede pri bootovani jsem cetla neco, jako ze pri takovych potizich se ma napsat vga=771. Zkusila jsem to - bezvysledne.

linuxlama

  • Host
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #7 kdy: 26 Listopadu 2006, 14:02:49 »
P. S.: Live distribuce Slax mi jede bez problemu. V cem tedy muze byt chyba v pripade Ubuntu. Nemela bych si radsi stahnout verzi 6.06? Pomohlo by to?

linuxlama

  • Host
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #8 kdy: 26 Listopadu 2006, 16:14:17 »
Nove stazeni (tentokrat torrentem) a vypaleni vse vyresilo. Ale jak uz tady kdosi rikal: Mozna nastala chyba mezi zidli a klavesnici.

vadimo

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 891
    • Linux Tips & How to
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #9 kdy: 06 Prosince 2006, 22:36:20 »
Pri boote stlačiť F3, vybrať US klávesnicu, stlačiť F6 a dopísať noapic nolapic. Stlačiť Enter a ideš.
Asus A6M - Ubuntu 7.10
Asus wl500b
IPBOX 200 - na ceste

hh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #10 kdy: 24 Prosince 2006, 13:26:10 »
Nemohu nainstalovat Ubuntu ani Kubuntu 6.10 Edgy eft 64bit na svůj PC. Verze Dapper drake jde, ale ten edgy eft ne. Při spuštění z cd se objeví úvodní obrazovka, potom se to začne načítat a skončí to u obrazovky s šedým nápisem Ubuntu a dál nic. Po stisknutí CTRL-F1 jsem zjistil, že je to hned po inicializaci Framebufferu. HW: MB asus s čipem nforce4 sli, graf. karta asus 7300GS. Jak bych to mohl nainstalovat?

Offline

mam stejny problem, co s tim?

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #11 kdy: 24 Prosince 2006, 14:01:26 »
Standardní procedury, v tomto pořadí:
1) Zkontrolovat MD5 hash, jestli je vše jak má být
2) Zkontrolovat, zda je CD/DVD správně vypáleno
3) Zkusit spustit s parametry noapic nolapic
4) vykašlat se na 64bit a používat 32bit, 64bit je vícevíce(něco jako víceméně) problémový a rozdíl ve výkonu není příliš markantní
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #12 kdy: 24 Prosince 2006, 14:15:36 »
Citace: jakub.lucky
Standardní procedury, v tomto pořadí:
4) vykašlat se na 64bit a používat 32bit, 64bit je vícevíce(něco jako víceméně) problémový a rozdíl ve výkonu není příliš markantní
Dovolim si absolutne nesouhlasit s prvni casti vety. Ja s Edgy 64 nemam vubec zadne problemy.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

Jakub Lucký

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3433
    • Jakub Lucký
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #13 kdy: 24 Prosince 2006, 14:40:30 »
No, netvrdím že všichni, ale myslím že spousta lidí tady potvrdí, že je s tím spousta problémů, neboť 64bit není dobře/ je málo implementován.
FAQ-Často kladené otázky   Návody(wiki)     
Jakub@Life:~$ Ubuntu změnilo váš život, přejete si změny uložit?(Y/N)?
Děkujeme, že nekrmíte trolly Blogísek  :wq

hh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #14 kdy: 24 Prosince 2006, 15:13:28 »
co to je - parametry noapic nolapic? zkousim linuxy prvne takze sem uplne tupej, a jeste se zaseknu na tomhle, docela se mi uz kouri z hlavy :-))

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #15 kdy: 24 Prosince 2006, 15:15:08 »
Nikdo to nemusí potvrzovat, já tomu věřím, pokud mluvíš z vlastní zkušenosti. Problémy můžou být s méně obvyklým hardwarem-třeba není možné sehnat 64bit ovladače, nebo s některým specifickým ne64bit softwarem. Ale jsou to IMHO dost podobné argumenty, jako "proč ne linux". Jinak opravdu nevím, co si mám představit pod pojmem "spousta problémů". No- když jsem já osobně s linuxem začínal, měl jsem taky "spoustu problémů". Omlouvám se za OT, jen bych nerad, aby se tady tvořily z mého pohledu fámy o čtyřiašedesátibitové platformě. I když, možná jsem měl jenom štěstí...
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

hh

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #16 kdy: 24 Prosince 2006, 15:15:50 »
asi dam na dobrou radu a jeste testnu 32bit verzi

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Ubuntu Edgy Eft 64bit nejde nainstalovat
« Odpověď #17 kdy: 24 Prosince 2006, 16:41:59 »
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.