Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Gaim + skype  (Přečteno 1892 krát)

TomZ2000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Gaim + skype
« kdy: 02 Května 2008, 20:30:41 »
Ahoj snazim se podle navodu zprovoznit skype v Gaimu.
navod: http://myjobspace.co.nz/images/pidgin/

Problem je ten: ze kdyz stahnu skype4pidgin.deb a spustim to, tak to hodi error, ze to vyzaduje Pidgin. Kdyz se kouknu do readme, tak to pochopim - chce to ukladat  do slozky usr/lib/purple-2 ktera neexistuje. Prijde mi, ze je ten balicek nastaveny na to, ze jsou cesty nastaveny jako v pidginu, ale ja mam Gaim 2.0.0. beta 6. UBuntu Feisty.

Co s tim? diky

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Gaim + skype
« Odpověď #1 kdy: 02 Května 2008, 20:36:50 »
a k cemu to je dobre? stejne ten Skype musis mit nainstalovany a zaroven i spusteny... akorat se ti Skype kontakty budou zaroven zobrazovat i v Pidginu...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

premet

  • Host
Re: Gaim + skype
« Odpověď #2 kdy: 02 Května 2008, 20:40:35 »
Nebo si nainstaluj nejnovější Pidgin http://getdeb.net/app/Pidgin sice je to pro Gutsy, ale myslím, že fungovat by to mělo.

TomZ2000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Gaim + skype
« Odpověď #3 kdy: 02 Května 2008, 21:46:27 »
Bylo to asi tim, ze to byl ten Gaim, takze jsem ho odstranil a dal pidgin a uz to jede. diky.

2ufaak: mam rad vsechny kontakty na jednom miste. Z Mirandy jsem zvykly dokonce na metakontakty coz je super.. nektere lidi misto abych je mel 4x tak staci jednou..ale i toto je optimalni oproti dvoum IM..

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Gaim + skype
« Odpověď #4 kdy: 03 Května 2008, 07:34:07 »
jasne, ale stejne prece musis mit oba komunikatory spustene, ne? ja v tom teda vyhodu nevidim :)
ale samozrejme, podle vkusu kazdeho soudruha ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Gaim + skype
« Odpověď #5 kdy: 03 Května 2008, 07:40:12 »
Ja mam Skype pro komunikaci s "obycejnymi" lidmi a Gaijm jenom pro posahane lunuxaky :D A je to tak vyborny.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Gaim + skype
« Odpověď #6 kdy: 03 Května 2008, 08:22:07 »
to ja mam skype pro komunikaci s posahanou sestrou, a pidgin pro komunikaci se vsema ostatnima ;D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

TomZ2000

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Gaim + skype
« Odpověď #7 kdy: 03 Května 2008, 14:34:31 »
Proste nektery lidi maji skype a nebavi se me koukat do dvou contact listu kde je kdo on-line. However at to ma kazdy jak chce.

Narazil jsem na to, ze v Pidginu jdou mergovat contacty a dokonce nejak managovat pomoci contact_priority, ktery nemuzu najit. Je nejaka finta na rozbaleni kontaktu(expand), krom prave tlacitko a kliknout na expand? moc nic jsem nenasel ani nevymyslel.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.