Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP  (Přečteno 4935 krát)

lubo4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« kdy: 08 Května 2008, 12:44:03 »
Kúpil som si nový notebook Acer Aspire 5315, na ktorom bol len Linux Linpus. Na základe tohoto webu sa mi podarilo nainštalovať Ubuntu, pri inštalácii som zadal celý disk. Nakoľko sa mi však nepodarilo rozbehnúť mnohé veci - pripojenie na internet, Wifi, nahrávanie zvuku a pod., tak som si kúpil Win XP. Pri inštalácii však nevie nájsť žoadný pevný disk a inštalácia sa ukončí klávesou F3.

Ako môžem nainštalovať Win XP po Ubuntu? Predtým tam bol len ten Linux Linpus, ktorý som tiež nikdy nepoužil. Ďakujem za každú radu.

popelar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 209
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #1 kdy: 08 Května 2008, 13:44:40 »
Ja som PC-tupec, ale po určitých skúsenostiach musíš najprv sformátovať disk systémom NTFS..Zatiaľ ho máš podlˇa mňa ako EXT3..Sú formátovacie programy, ktoré sformátujú NTFS i EXT3..Potom vytvoriť oddiel a naňho inštalovať XP..Možno ma niekto opraví..ale tiež som lama..
-AMD Athlon II QuadCore X4, Saphire Radeon HD 6790 1GB DDR 5, WD 500GB - Win 8 Pro
-DELL Studio 1537/Sony Vaio SVE1512E6EW
-Samsug Vawe 8600

mnnn

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 23
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #2 kdy: 08 Května 2008, 13:50:05 »
tipujem že tam je SATA a na XP CD s inštaláciou nie sú ovládače na SATA, čiže preto nevie inštalácia XP nájsť nejaký disk. Toto však nie je problém Ubuntu čiže je to nesprávne fórum
MB Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550 (no overclock), 2x1GB Kingston 667, Sapphire HD2600Pro 512MB (DDR2), HDD 80GB Maxtor, 60GB Seagate Barracuda (+ bad sectors :), 250GB Western Digital (SATA) 16MB cache, X-Fi XtremeGamer

zatiaľ stable WinXP SP2 (vytuningované služby, namiesto Exploreru xoblite), chystám si dať HH, zatiaľ mám v zálohe 7.10 64-bit (už trochu rozsypaný :))

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #3 kdy: 08 Května 2008, 13:53:11 »
jasne urcite je to SATA , skuste si stiahnut  , najst na internete sata drivre a cez program nLite si spravit instalacku windowsu + tie SATA drivre . ja som to uz par krat robil a funguje to .
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

lubo4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #4 kdy: 08 Května 2008, 15:01:57 »
jasne urcite je to SATA , skuste si stiahnut  , najst na internete sata drivre a cez program nLite si spravit instalacku windowsu + tie SATA drivre . ja som to uz par krat robil a funguje to .

Ako ako s v nLilte implementuješ do Mysql tie SATA driveri? To ich len jednoducho vložím do toho vytvoreného adresára v nLite?

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #5 kdy: 08 Května 2008, 15:10:39 »
cez ten program sa daju nakopirovat priamo do instalacky XPecka tie sata drivre.

http://www.inet.sk/clanok/1965/nlite-odlahcite-instalaciu-svojho-windows
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

lubo4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #6 kdy: 08 Května 2008, 15:46:56 »
cez ten program sa daju nakopirovat priamo do instalacky XPecka tie sata drivre.

http://www.inet.sk/clanok/1965/nlite-odlahcite-instalaciu-svojho-windows

Niečo polopatistické som našiel i tu http://paparadit.blogspot.com/2007/06/installing-sata-hard-drive-with-windows.html , ale ako mám smolu, zas bude problém aj niekde inde, napr. v tých NTFS a pod., takže zas strávim kopu času hľadaním, ako to spraviť, a  bez záruky opravy.  :(

Najradšej by som ten notebook zahodil a kúpil si druhý s Windowsom. :) Ešte aj rôzny technici majú práve dnes štátny sviatok.

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #7 kdy: 08 Května 2008, 15:52:42 »
nasli ste velmi dobre, to je presne navod ktory potrebujete.
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

lubo4

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #8 kdy: 08 Května 2008, 16:58:39 »
nasli ste velmi dobre, to je presne navod ktory potrebujete.

Mám ešte jeden dotaz, dúfam, že posledný. Vista by s tým nemala problém? Ak nie a nepôjdu ani vyššie uvedené návody, asi si ju behnem kúpiť. Pozeral som totiž ne webe Acer sekciu download, a tam boli pre môj model všetky ovládače len pre Vistu, tak sa obávam, že pre XP by som musel mnoho vecí znova všelijako ručne inštalovať - ovládače zo starých modelov.

fester-182

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 426
Re: Odinštalácia Ubuntu a problém s inštaláciou Win XP
« Odpověď #9 kdy: 08 Května 2008, 17:27:45 »
vista by natom sla , ale nebojte sa najdete aj na XP  kamarat ma bodobny notas a nasli sme aj na XP .
Ked ta tlaci topanka, tak ju nevyzuvaj, skus ju rozchodit. ;)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.