Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zkusenost s Kopete  (Přečteno 7748 krát)

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Zkusenost s Kopete
« kdy: 04 Května 2008, 22:03:29 »
Tak jsem chtel vyzkouset nejakou alternativu k Pidginu a jako prvni volba bylo nejnovejsi Kopete. Musim rict ze z pocatku jsem byl opravdu ze vseho nadseny. Plnohodnota podpora Xtraz statusu... upozorneni ze si nekdo cte vas status... funkci prenosy souboru... velke moznosti nastaveni... proste jsem si jenom rikal ze tohle je to co pidgin postrada (patrim mezi uzivatele kteri jsou hold peknou radku let zvykli na ICQ :) ) Takze jsem na nej okamzite presel a piskal si spokojenosti... ovsem kdyz prvni komplikace nastaly kdyz jsem pridal kontakt v kopete a nasledne se prihlasil na svuj ucet pod pidginem nebo icq... v pidginu tento kontakt byl 2x a na icq nekdy i vubec. Ovsem nejvetsi zrada byla kdyz jsem z kopete odstranil v nastaveni svuj ucet.... nevim jak a proc ale vsechny kontakty se mi z meho icq uctu vytratily.... a neni to nic prijemneho kdyz vam zmizi skoro 150 kontaktu  ;D To same jsem pak zkusil s mym icq uctem pro mobil a opet vsechny kontakty po odstraneni uctu z nastaveni byly pryc. Tak nevim kde se stala chyba ale nadseni z Kopete me razem preslo.  No alespon jsem si udelal poradek v kontaktech  ;D

honorguard

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 23:10:26 »
No tak to moc veselý nemáš :D. Já mám podobný zkušenosti se starym Kopete-KDE3 a licq... Nejdřív se mi všechny kontakty přejmenovaly na jejich čísla a potom se mi smazaly úplně, takže jsem si je všechny ještě jednou přidával... ale je na to jeden lék... přejdi na jabber :).

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #2 kdy: 05 Května 2008, 02:24:50 »
Jasne ja jsem priznivce toho aby bylo icq konecne nahrazeno necim dokonalejsim jako je jabber. Prece jenom ten protokol dnes stoji za psi stek a jediny co ho drzi nad vodou je ta neskutecne velika rozsirenost diky vsem tem srandickam co se do programu icq postupne pridavaly. Ovsem kdyz prejdu na jabber tak tu je jedna otazka...s kym si pak budu psat? :)

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #3 kdy: 05 Května 2008, 06:56:46 »
ICQ nejak moc rozšírené nie je, len v SR, ČR, Izraeli a trochu Nemecku :)ale je fakt že našinec si väčšinou píše s tuzemskom, kde je ICQ nezdravo rozšírené ( z rôznych dôvodov)

A na jabberi kľudne píš mne, nenahnevám sa :D

Pavelp

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #4 kdy: 05 Května 2008, 07:08:44 »
ICQ nejak moc rozšírené nie je, len v SR, ČR, Izraeli a trochu Nemecku :)ale je fakt že našinec si väčšinou píše s tuzemskom, kde je ICQ nezdravo rozšírené ( z rôznych dôvodov)

A na jabberi kľudne píš mne, nenahnevám sa :D

NE , fakt je, ze si nasinec vetsinou pise s temi, ktere ma v kontaktech. A ty ma tazatel na ICQ. Takze rady prejdi na jabber, nebo rozbor o rozsirenosti ICQ jsou pro kocku.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #5 kdy: 05 Května 2008, 09:44:59 »
Primárně používám kopete a chtěl jsem kdysi zkusit PSI. A hle, promazalo mi to kontakt list. Půlka kontaktů v čudu. Takže od té doby a na jeho počest, používám výhradně Kopete a problémy nemám :-)

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #6 kdy: 05 Května 2008, 09:56:11 »
No s tou rozsirenosti ve svete mate pravdu ze icq je halvne nasi domenou... kdyz jsem se ptal v anglii lidi jestli mi daji svuj icq kontakt tak na me nechapave zirali co ze to ICQ je:)) Tam byl nejvice rozsireny  GoogleTalk a Skype. Vim ze na Jeberru slo nejakym zpusobem udelat abych si psal i s ICQ lidma...ale to v mem pripade kdyz kazdy kontakt se kterym se pisu je ICQ tak to bych si moc nepomohl... snad se to casem vsechno zlepsi. Hodne lidi prechazi na QIP a ten ma primou podporu Jaberru takze s tim uz by se dalo neco delat....

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #7 kdy: 05 Května 2008, 10:09:28 »
JJ, myslím, že právě díky gmailu/gtalku se prosadí jabber trochu víc i u nás. Cpu ho komu se dá  :D

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #8 kdy: 05 Května 2008, 11:51:02 »
no ja mam pod podginem svuj gmail ucet ale zatim tam nemam ani jeden kontakt tak nemuzu posoudit ty vyhody  ;D Hold musim dnes nekoho zlanarit  8)

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #9 kdy: 05 Května 2008, 12:37:27 »
no výhody. řekl bych, že je to tak nastejno. alespoň u mě to tak je. Těch pár lidí co mám na jabber jsou duplicitní k icq a asi jenom dva lidi mají jenom jabber. Většina mých známých nemá tušení, že existuje i něco jiného než icq, tak asi tak  :D

donny

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1861
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #10 kdy: 05 Května 2008, 13:42:41 »
Jabber nikdo nepoužívá, protože ho nikdo nezná. BFU většinou netuší, že nějaký jabber existuje. A když tuší, tak jen tuší a tím to končí. Bez nějaké masové "reklamní" kampaně se bude situace měnit jen stěží a pozvolna. Dokud lidi nebudou o Jabberu mluvit stejně jako o ICQ a nevnoří se do obecného povědomí, lidi o změně nebudou ani uvažovat. Ani o tom nebudou uvažovat, dokud jim Jabber nenabídne ne to samé, ale něco mnohem lepšího.
Krok č. 1- lidi začnou používat neoficiální klienty, které mají podporu Jabberu. To se docela daří.
Krok č. 2- lidi musí vědět, že jabber je, musí vědět, co nabízí. Toť otázka.
Krok č. 3- lidi musí mít důvod jabber používat. A teď nemluvim o uzavřenosti protokolu či spolehlivosti sítě. Např. já ICQ nevypustím do chvíle, než bude existovat něco pro MIDP2 na úrovni Jimma.
Krok č. 4- lidi si na jabber zvyknou a začnou ICQ postupně vypouštět.
archlinux @ i7-6700/GTX1080 8G/32G DDR4/.5TB NVMe/WD RED 3TB | Raspbian 8 @ Raspberry Pi
Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better!

mycz

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 208
  • Lysergic acid diethylamide
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2008, 16:49:38 »
No Kopete nepouzivam od te doby co jsem zjistil, ze lidem co maji QIP se ukazuje, ze jim nonstop zjistuju status... To mi potom prichazely zpravy jako: Co je kua? Chces neco?! :D :D
Píchali bychom si i vitamín C, kdyby to bylo ilegalní!

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #12 kdy: 05 Května 2008, 16:57:26 »
No Kopete nepouzivam od te doby co jsem zjistil, ze lidem co maji QIP se ukazuje, ze jim nonstop zjistuju status... To mi potom prichazely zpravy jako: Co je kua? Chces neco?! :D :D
jj, taky jsem to zaznamenal, ale to není moje starost  ;D

honorguard

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #13 kdy: 05 Května 2008, 19:21:39 »
Kopete je podle mě super klient, ale na mém počítači bohužel má strašný sklony k pádům... ale ono to možná je tím že používám to nový kopete z KDE4 a k tomu 64bit HH s KDE4 :D. Smrtonosná kombinace :D. Každopádně já jsem už dokopal přítelkyni k tomu aby si založila jabber a občas mi z něj píše když je ve škole takže když už jsem dokopal jí... navíc se jí strašně zalíbily transporty. Zejména slovníky a smsky ;).

cz7asm

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 111
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #14 kdy: 06 Května 2008, 11:26:08 »
No ja jsem si to vyresil tak ze mam na jabbim.cz aktivovany VIP ICQ transport a musim rict ze to funguje velmi dobre. Velke plus jabberu ze googletalk je s nim kompatibilni do urcite miry a tak je tam urcite vetsi sance na prechod uzivatelu od ICQ. Me osobne velmi nadchly vsechny sluzby ktere se daji pres jabber vyuzit... hodne se mi libi sluzba disk.jabbim.cz. Staci si nauploadovat soubory a pak je jen dalsim uzivatelum posilat ze serveru a ne z vaseho pocitace...cili se vsechno krasne urychli. No a moznosti chatu jsou taky paradni... kdyz clovek neco nevi a nebo chce jen tak o necem hodit rec tak je to k nezaplaceni. Zkratka na jabber se da velmi rychle zvyknot ale chce to ten zacatek nejak "pretrpet". No a kdyz hold potrebuju icq na prenos souboru s nekym kdo jinak neda tak mam pod CrossOver naemulovaneho QIP ktery tam funguje naprosto bez problemu. Pouzivam PSI, coz je klient ktery se mi opravdu libi a musim rict ze hodne nadejne vypada i Jabbim. A ten by mohl dopomoct k trosku vetsimu rozsireni....

honorguard

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #15 kdy: 06 Května 2008, 12:28:56 »
PSI jsem používal když jsem začínal... používal jsem normální neplacení ICQ transporty, jenže potom se mi přestal u lidí ukazovat status - měl jsem všechny stále offline. Tak jsem přešel na Pidgin a k jabberu přirostlo i normální ICQ. Ale jinak PSI je super. Dá se jednoduše nastavit, je jednoduché na ovládání a je psané v QT... Vyhovovalo mi, ale teď už potřebuju i ICQ. Navíc to v KDE4 zatím není česky...

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #16 kdy: 06 Května 2008, 21:01:20 »
zdravím všechny a táži se-mám zůstat u win XP nebo přejít na ubuntu,když tady čtu všechny ty problémy,a to se tu nemluví o přehrávačích médií-jsem trochu dřív narozen a pc je pro mně cizina,nicméně bych rád přešel na ubuntu a tak se v tom plácám a hledám něco podobné jako jcq,našel jsem kopete-bohužel anglicky a nikde žádný návod na čj.-otázka zní:je tu někde nějaká stránka(pro starší a nechápavé) kde je vše polopaticky popsáno(wiki jsem prošel a moc nepomohlo)-ještě dodám,že mám ubuntu stažené ve win.,neboť se mi nepodařilo vypálit ISO obraz na cd,takže by to mohl být jeden z problému ?? a nebo je to plnohodnotná verze-ubuntu HH-byť na společném disku s win.??
 ......omlouvám se,možná sem můj příspěvek nepatří,ale ještě se nevyznám...a používám acer aspire 1356...

honorguard

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #17 kdy: 06 Května 2008, 21:07:33 »
Počítám že jsi zkoušel Kopete z live CD. To je anglicky protože jazykové balíky se stahují až při instalaci. Jinak Kopete je dobrý program. Také můžeš zkusit Pidgin a pokud používáš jen ICQ protokol tak si vystačíš s licq. Samozřejmě ti přechod doporučím, ale nevím jak je na tom tvůj notebook s kompatibilitou.

Zde na foru se neřeší jen problémy, ale přeci jen se jich tu řeší víc. Ale to je logické. Přece sem nebudeš psát vždycky když ti bude něco fungovat nebo budeš mít radost z toho co jsi objevil :)

Jinak ohledně návodů zkus kouknout sem:
http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21931.0
A wiki je super... Jen je potřeba se v ní trochu zorientovat...

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #18 kdy: 06 Května 2008, 21:53:52 »
Přechodu bych se nebál. Zkus k instalaci použít Wubi - mělo by se to instalovat přímo z Windows. Bohužel (bohudík) jsem to nezkoušel, takže víc neporadím. Ubuntu (grafické prostředí gnome) je prakticky celé přeložené do češtiny, žádné strachy. s Kubuntu (prostředí KDE) je to horší, tam tak 80% podle mého odhadu. U Xubuntu (xfce) bohužel nevím.
Vypálit ISO jako boot cd umí většina programů pro Windows - Nero, já používal XPburner pro, nebo tak něco... je to free
možná by šlo nainstalovat i z virtuální mechaniky (program daemon tools)

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #19 kdy: 06 Května 2008, 22:23:37 »
...díky za odezvu,mám ještě jeden konkrétní dotaz-stahování fotek z NOKIE -ve win. pc suite-v ubuntu ?????-pokud možno polopaticky-díky.....N 7270

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #20 kdy: 07 Května 2008, 00:01:55 »
Mám Nokii E51 a když ji připojím přes kabel, tak vyskočí hláška na mobilu, tam zvolím mass storage a v kubuntu se mi to objeví jako nový disk. Ale to asi ta N7270 neumí...
Myslím, že se software na tohle se jmenuje gammu, dej si v synapticu/adept vyhledat "mobile" a vyběhne slušná nabídka aplikací. Ovšem propojení bude nejspíš vyžadovat trpělivost a zručnost  ;)
Měl jsem přes to kdysi propojený K700 přes bluetooth, takže to určo funguje

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #21 kdy: 07 Května 2008, 22:41:31 »
...výborně,díky,zkusím co to udělá,další problém-při stahování balíků mi padá rychlost z 200 kb na nějakých 400 b-je to tudíž nekonečné-proč(mám adsl 2 MB) ?...a proč mi nejde u mozily změnit dom.stránka-v položce NÁSTROJE chybí MOŽNOSTI-(kde je ta svobodná volba ubuntu??)-chtěl jsem si nainstalovat OPERU,bohužel to není podporovaná aplikace-zřejmě někde dělám chybu?přesto se mi ubuntu líbí a setrvám-instalace z cd se zdařila,čeština funguje,filmy hrají takže ok....jen ta MOZILA  >:(

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #22 kdy: 07 Května 2008, 23:42:46 »
firefox -> úpravy - předvolby - hlavní
padání rychlosti může být způsobeno přetížením serveru, zkuste to jindy
opera je v repozitáři, co to hlásí přesně za chybu?

honorguard

  • Host
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #23 kdy: 08 Května 2008, 00:53:18 »
Citace
opera je v repozitáři, co to hlásí přesně za chybu?
Nevím jak ty ale já Operu v repozitáři nemám. Rozhodně jsem ji tam neměl před odkomentování některých zdrojů. Teď nevím jestli ji tam mám, používám totiž betu jelikož na ní jde i flash. Opera se dá normálně stáhnout jako .deb balíček třeba tady:
ftp://ftp.opera.com/pub/opera/linux/950b2/final/en/i386/shared/opera_9.50b2-20080422.6-shared-qt_i386-en.deb
Je to beta nejnovějšího. Vím že beta není pro nováčka zrovna to nejlepší, ale v betě mi narozdíl od stable funguje flash.
Takže to stáhni do nějaké složky a potom nainstaluj. Buď nějakým poklikáním (nevím co máš za prostředí, ale třeba v KDE to jde přes kpackage) nebo z terminálu:
Kód: [Vybrat]
sudo dpkg -i jmeno_baliku.debPro instalaci flashe zadej:
Kód: [Vybrat]
sudo apt-get install flashplayer-nonfreePoté by ti to mělo fungovat ;).

inuendo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 240
Re: Zkusenost s Kopete
« Odpověď #24 kdy: 08 Května 2008, 23:00:06 »
perfekt-opera funguje,zatím bez flashe,ten odkaz už není aktuální-
ftp://ftp.opera.com/pub/opera/linux/950b2/final/en/i386/shared/opera_9.50b2-20080422.6-shared-qt_i386-en.deb-stránku nelze načíst-přesto díky.další otázka-otravuje mne "dotaz na heslo" při každé aktualizaci i spouštění-co s tím??
..a propó kde jinde najdu ten "flash"na operu-raději přímo odkaz,s terminálem mi to nejde(zatím) ;D
  dík za trpělivost ...
a ještě něco-při spouštění hudby musím otevřít celý soubor-vybrat vše-spustit_(používám místní přehrávač)_nejde to spustit jedním klikem na celý soubor?????

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.