Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s mp3 přehrávačem  (Přečteno 4511 krát)

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Problém s mp3 přehrávačem
« kdy: 04 Května 2008, 19:26:55 »
Dobrý den , mám menší problém ...

Většinu hudby v pc má ve vlastnictví root ( kupoval jsem si nove hdd a musel jsem vsechno zkopirovat pres slax a vsechny slozky , co jsem kopiroval , patri rootu, ale to neni az tak velky problem , jedine v cem mi to brani je mazani a to pod rootem jde , ale kdyby nekdo vedel jak zmenit prava hromadne nekolika slozkam ( po jedne me to nebavi ) tak budu rad ) , ovsem problem pri kopirovani na disk nenastal. Az ted. Nelze nic smazat , vzdy to napise : Read-only file system , pri pokusu o zmenu prav to napise lituji , nelze menit prava ... chtel jsem tam neco pridat , ale ani to uz nejde , pise to , ze cilove umisteni je pouze pro cteni  . Formatem ve windowsu se to sice vyresi , ale pri nahrani souboru z linuxu se problem opakuje.

Fracty

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 809
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #1 kdy: 04 Května 2008, 19:33:45 »
vlastnictví se mění příkazem sudo chown -r uživatel:skupina /cesta/kde/co
tento příkaz rekurzivně změní vlastnictví složek/souborů z roota na vašeho uživatele

k tomu zbytku by to chtělo aby jste řekl co je na tom disku za filesystem a jak ho připojujete

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #2 kdy: 04 Května 2008, 19:42:50 »
vlastnictví se mění příkazem sudo chown -r uživatel:skupina /cesta/kde/co
tento příkaz rekurzivně změní vlastnictví složek/souborů z roota na vašeho uživatele

k tomu zbytku by to chtělo aby jste řekl co je na tom disku za filesystem a jak ho připojujete
aha :) ...

Tak , vzdycky to byl ntfs , ted jsem se podival a system souboru je msdos  :O  to vubec netusim jak se tam dostalo ....
Je pripojovana pres usb , mountuje se do /media/disk

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #3 kdy: 04 Května 2008, 20:00:03 »
sudo chown -R kafoo /media/disk

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #4 kdy: 04 Května 2008, 20:08:09 »
sudo chown -R kafoo /media/disk
Kód: [Vybrat]
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 04 - Power.mp3“: Read-only file system
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 02 - Steel Tormentor.mp3“: Read-only file system
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 05 - Forever and One (Neverland).mp3“: Read-only file system

...  tohlencto to ukazalo u vsech pisnicek , ovsem problem pretrvava

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #5 kdy: 04 Května 2008, 20:23:41 »
najprv zmeň práva

Kód: [Vybrat]
sudo chmod -R +w /media/disk 

potom vlastníka

Kód: [Vybrat]
sudo chown -R kafoo /media/disk
a malo by to ísť :)

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #6 kdy: 04 Května 2008, 20:42:50 »
najprv zmeň práva

Kód: [Vybrat]
sudo chmod -R +w /media/disk 

potom vlastníka

Kód: [Vybrat]
sudo chown -R kafoo /media/disk
a malo by to ísť :)

bohuzel , nepomohlo
Kód: [Vybrat]
kafooo@kafooo-desktop:~$ sudo chmod -R +w /media/disk
chmod: changing permissions of „/media/disk“: Read-only file system
chmod: changing permissions of „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]“: Read-only file system
chmod: changing permissions of „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 04 - Power.mp3“: Read-only file system
chmod: changing permissions of „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 02 - Steel Tormentor.mp3“: Read-only file system
chmod: changing permissions of „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 05 - Forever and One (Neverland).mp3“: Read-only file system
Kód: [Vybrat]
kafooo@kafooo-desktop:~$ sudo chown -R kafooo /media/disk
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 04 - Power.mp3“: Read-only file system
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 02 - Steel Tormentor.mp3“: Read-only file system
chown: změnění vlastnictví souboru „/media/disk/1996 - The Time Of The Oath [320]/Helloween - 05 - Forever and One (Neverland).mp3“: Read-only file system

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #7 kdy: 04 Května 2008, 20:51:23 »
Tak potom neviem. :(

kalfar

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 372
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #8 kdy: 05 Května 2008, 11:34:18 »
To vypadá na nějakou chybu v Linuxu. Mě se to samé stalo u MP3 přehrávače, kopíroval jsem tam soubory, najednou se to zaseklo a od té doby už tam jsou jen tyhle hlášky. Pomohlo až přeformátování přehrávače.
Ubuntu jsem nainstaloval v úterý,ve středu jsem si přečetl tyhle stránky,čtvrtek byl dnem doinstalací programů a dnes jsmem se utvrdil,že tu Vistu jsem kupoval draze a zbytečně. >:(

matyskovo

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 437
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #9 kdy: 05 Května 2008, 14:15:36 »
Dobrý den, stalo se mi kdysi něco velmmi podobného a závada byla opravdu hloupá - na flashce jsem měl přepnutý zámeček (jako přímo na flashce ochranu proti zápisu (a fungovala jen na mazání, zápis šel normálně)). Zkuste si to zkontrolovat. A nezlobte se na mě, že Vám radím takovouto "triviálnost", stává se to. Menganito Vám poradil v podstatě vše co je možné.
MB ASUS M2NPV-VM, grafika integrovaná nVidia GeForce 6100, zvukovka integrovaná ADI AD1986A, AMD D-C Athlon A64 X2 4200+ EE, paměť 2GB (KIT 2x1GB) DDR2 800MHz KINGSTON, 2x disk SEAGATE Barracuda 320GB, SATA II, DVD vypalovačka - LG GSA-H42L, UBUNTU 10.04 LL 32-bit.

Nemo7

  • Host
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #10 kdy: 05 Května 2008, 14:24:48 »
Mě se také stalo něco podobného na flashce, pomohla oprava FATky z Windows pomocí chkdsk /f (ještě správné písmenko disku). V Linuxu nevím, jak se případně FAT opravuje. Poradí někdo ?
« Poslední změna: 05 Května 2008, 14:27:47 od Nemo7 »

kafooo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #11 kdy: 05 Května 2008, 21:30:37 »
Dobrý den, stalo se mi kdysi něco velmmi podobného a závada byla opravdu hloupá - na flashce jsem měl přepnutý zámeček (jako přímo na flashce ochranu proti zápisu (a fungovala jen na mazání, zápis šel normálně)). Zkuste si to zkontrolovat. A nezlobte se na mě, že Vám radím takovouto "triviálnost", stává se to. Menganito Vám poradil v podstatě vše co je možné.

Jojo ,  cely den jsem to resil , pak rano jdu do skoly , zapnu mp3 , kouknu na displej proc nic nehraje a tam : LOCKED  :D

dnkk

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 19
Re: Problém s mp3 přehrávačem
« Odpověď #12 kdy: 06 Května 2008, 01:22:58 »
Dobrý den, stalo se mi kdysi něco velmmi podobného a závada byla opravdu hloupá - na flashce jsem měl přepnutý zámeček (jako přímo na flashce ochranu proti zápisu (a fungovala jen na mazání, zápis šel normálně)). Zkuste si to zkontrolovat. A nezlobte se na mě, že Vám radím takovouto "triviálnost", stává se to. Menganito Vám poradil v podstatě vše co je možné.

Jojo ,  cely den jsem to resil , pak rano jdu do skoly , zapnu mp3 , kouknu na displej proc nic nehraje a tam : LOCKED  :D

ROFL

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.