Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: geany a c++  (Přečteno 6587 krát)

ubuntu luky

  • Host
geany a c++
« kdy: 06 Května 2008, 09:30:15 »
zjistil sem ze geany neni jenom pro python ale ze kdyz se otevre soubor typu .cc tak ono to misto kompilatoru python spusti g++. ale tusi nekdo jak to nastavit? to vychozi to co tam je to

Citace
g++ -Wall -c "%f"

v kompilaci dvakrat nefunguje.

nainstaloval jsem si "apt-get install libgtkmm-2.4-dev". na jejich webu se pise neco o kompilaci takze jsem do geany do kompilace nastavil toto

Citace
g++ "%f" -o "%e" `pkg-config gtkmm-2.4 --cflags --libs`

to funguje a dokonce funguje i potom run z geany ale horsi je ze na webu nikde nebylo ze si tam v geany nastavit tohle takze jak se k tomu ma clovek dovtipit a hlavne nevim co nastavit v build teda. (sestavit)

-----------------

btw na jednom webu jsem se treba dozvedel toto nastaveni: ktere teda taky nefunguje (krom execute) takze cert se v tom vyznej

Compile:

g++ -O0 -g3 -Wall -c -o"%e.o" "%f"

Build:

g++ -o"%e" ./%e.o -lalleg -lm -lpthread -lXxf86vm -lXcursor -lXpm -lXext -lX11 -ldl

Execute:

"./%e"

http://www.allegro.cc/forums/thread/596247/746386
« Poslední změna: 06 Května 2008, 09:38:43 od ubuntu luky »

ubuntu luky

  • Host
Re: geany a c++
« Odpověď #1 kdy: 06 Května 2008, 12:49:15 »
aha tak je to jeste komplikovanejsi.. kdyz v compile nastavim to co jsem psal jakoo prvni tak jsem schopny zkompilovat nejaky zdrojak ktery se nesklada z vic zdrojaku to znamena dalsi zdroj neni v jinym *.cpp souboru a v tom hlavnim treba main.cpp teda neni nejaky includovany nejaky *.h soubor kde jsou exportovany funkce z toho dalsiho cpp souboru. cili tou prvni verzi v pohode zkompiluju zdrojak paklize je vse v tom jednom souboru. a taky primo spustim z geany pres run.

pokud ale se zdrojak sklada z vic souboru jak jsem popsal tak ta prvni magicka formule v compile nefunguje a haze napriklad hlasky compilator ze nezna ty funkce, ktere maji byt prave exportovane v tech ostatnich souborech na to ale funguje ta druha magicka formule to co jsem pripojil na konci prispevku.. pak staci dat compile main.cpp a potom ne build (sestavit) ale make all a to zkompiluje tedy asi vse a potom sice nefunguje primo run pres F9 ale musi clovek otevrit tu slozku ale jde to..

jeste vyzkousim teda jak s tim druhym nastavenim zkompiluju zdrojak o jednom souboru.

aha tak uz to chapu. takze pouzijte nastaveni to co jsem napsal na konci toho prispevku a oznacil za nefunkcni to funguje. ale kdyz kompilujete zdrojak o jednom souboru musite udelat nejdrive Prelozit (Compile), potom se musi udelat Sestavit (Build) a potom teprve muzete udelat Spustit (Run). takze supr

s tim ze samozrejme ty udaje v build za pismenkem l jsou nazvy knihoven.. ja treba kompiluju opengl projekt takhle..

Build:
g++ -o"%e" ./%e.o `pkg-config gtkmm-2.4 --cflags --libs --static`-lGL -lGLU -lglut
« Poslední změna: 06 Května 2008, 12:57:15 od ubuntu luky »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.