Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Ovladace hardwaru - nefunkcni [vyřešeno]  (Přečteno 1761 krát)

fergi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Ovladace hardwaru - nefunkcni [vyřešeno]
« kdy: 09 Ledna 2009, 19:34:10 »
Zdravicko
Mam tu hodne velky problem....
Chtel jsem nainstalovat ovladac na moji grafickou kartu nVidia 8600 GT tak sem to udelal podle tohoto navodu http://forum.ubuntu.cz/index.php/topic,9955.0.html jenze... nejen mi ta instalace nefungovala (napsalo mi to "Unable to build Nvidia kernel module" a jeste pred tim neco jako ze bych si mel zkompilovat kernel.... nevim proc... vse sem delal jak je v navodu...) no a po ty instalaci mi totalne nefaka graficka akcelerace... V Ovladace Hardwaru nemam vubec zadnou grafiku zobrazenou a nejdou mi dat zadne efekty.... nejvyssi rozliseni kt. muzu dat je 800x600 coz je hodne naprd..
poradi nekdo?
predem dik za  jakoukoliv odpoved
« Poslední změna: 11 Ledna 2009, 23:59:37 od kiklhorn »

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #1 kdy: 09 Ledna 2009, 19:41:26 »
To je divný, mám úplně stejnou gr. kartu a po prvním spuštění mě systém automaticky nabídl hned dvě varianty ovladačů.
Nevím co jsi všechno prováděl a teď nemám moc čas - přes recovery mode zafixuj xorg a znovu nabootuj a mrkni zda ti systém ovladače sám nenabíne.
Popř. vyzkoušej program envy - nainstaluješ envyng-core a envyng-gtk

Mimochodem nenapsal jsi jakou verzi buntu máš.
Jinak ten odkaz je přes 1 a půl roku starý, to je v linuxu jako pravěk - linux se strašně rychle vyvíjí :D

fergi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #2 kdy: 09 Ledna 2009, 19:44:53 »
verze 8.04 :) jinak diky za rychlou odpoved.... ;)

fergi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #3 kdy: 09 Ledna 2009, 19:54:51 »
jinak jestli se muzu zeptat tak bych chtel objasnit pojem "zafixuj" :D nejak mi to nedochazi co se po me vlastne chce :D
edit uz sem na to asi prisel :)
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 20:02:41 od fergi »

fergi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #4 kdy: 09 Ledna 2009, 20:09:25 »
takze jsem vsechno udelal a rozliseni mi ted jde zmenit uplne na kotel veliky :) ale poraz to nedetekuje tu kartu... :D nwm proc...

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #5 kdy: 09 Ledna 2009, 20:19:00 »
takze jsem vsechno udelal a rozliseni mi ted jde zmenit uplne na kotel veliky :) ale poraz to nedetekuje tu kartu... :D nwm proc...
Tak vyzkoušej envy popř. zkus stáhnout ovladače přímo ze stránek nvidia. Možná v 8.04 jsou starší ovladače - já mám už 8.10.

EDIT: zafixuj -> grub - recovery mode - Xfix - xorg (nastavení grafiky a nejen to) v defaultu

fergi

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 12
Re: Ovladace hardwaru - nefunkcni
« Odpověď #6 kdy: 09 Ledna 2009, 21:34:10 »
stale nefaka ale to rozliseni me prave sporavilo to envy :) jeste to nejak poladim nebo zkusim nejak opravit system
EDIT: Tak to funguje :) pouzil jsem navod od http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=712081 a je to super opravi vam to systemovy soubory .... ;) me uz td vse zase faka a jeste lip s ENVY ;)
takze THX to luisah
« Poslední změna: 09 Ledna 2009, 22:18:01 od fergi »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.