Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co mi přinesl Compiz Fusion  (Přečteno 13593 krát)

richard

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 415
Co mi přinesl Compiz Fusion
« kdy: 11 Května 2008, 23:39:34 »
Píšu tento příspěvek do této sekce, protože to beru jako pokec o tomto prostředí, nikoliv, jakořešení problému.

Prokousal jsem se instalací a nastavením, protože mě to bavilo víc než nějaká přiblblá střílečka na marťany a každý si chce nějak hrát.
U počítače trávím dost času, tak si to chci zpříjemnit jako mám okolo sebe kytičky, obrázky, atd., tak si vylepšuji prostředí na počítači.

Postupem času jsem zjistil, že mi to usnadňuje práci. Např lupa, a enhanced desktop zoom, krychle je taková grafická srandička, ale když si strany krychle pojmenuji východ, západ, sever, jih, mnohem lépe se mi v púlochách orientuje. Funkce show mouse vypadá na první pohled jako totální blbina, ale občas se stane, že nemůžu ukazatel myši na ploše najít, a pak je toskvělá vychytávka.Vlnící se okna asi žádný praktický význam nemají, ale mě se to líbí, až mě to přestane bavit tak to vypnu. Skalní odpůrce compiz bych zařadil mezi ty, kteří říkají, že grafické rozhraní v linuxu je dobré pouze k tomu, aby se na obrazovku vešlo více terminálů.

Taky mě compiz donutil rozšířit RAM, což je dneska za hubičku a teď si můžu jenom odplivnout s jakou chcíplotinou jsem až doposud pracoval.

existpierre

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #1 kdy: 12 Května 2008, 00:09:05 »
ja tie  gumene okna mam koli tomu, ze ked ich mam vypnute, tak to klasicke posuvanie okien je tak nehorazne sekave, ze s compizom sa mi zda system rychlejsi, ako bez neho. Neviem co to sposobuje. Ale inak suhlas. Vela vychytavok zlepsuje efektivitu prace, a je tam aj dost "oku lahodicich", ktore pouzivam na propagaciu  :)

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #2 kdy: 12 Května 2008, 00:43:06 »
Mně se nejvíc líbí ta možnost zvětšení si obrazu, když jsem daleko od monitoru a nechce se mi zvedat ze židle, abych se podíval na ty blechy co se tam vyskytují občas. A kostka je taky výborná, pří sledování full screen filmu, kdy jsme líný přepínat plochy a pozastavovat děj jen kvůli tomu, že chci zjistit co se kde děje na kecálcích - prostě jen pootočím, kouknu a zase můžu v klidu sledovat.

No, a ostatní efekty používám spíš jako páv na předvádění ;)
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #3 kdy: 12 Května 2008, 06:21:38 »
já mám nejradši průhlednost - kecání na vrchu zprůhledním a hned za ním mám puštěný film, to je nej :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #4 kdy: 12 Května 2008, 06:46:08 »
ešte by som vyzdvihol plugin expo, kt po vbehnutí do rohu zobrazí vš. okná, praktický keď zabudnem čo všetko mám pootvárané :D

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2008, 07:43:10 »
Skalní odpůrce compiz bych zařadil mezi ty, kteří říkají, že grafické rozhraní v linuxu je dobré pouze k tomu, aby se na obrazovku vešlo více terminálů.

Skalní odpůrce Compizu jsem, ale Xka používám i k něčemu jinému než ke spouštění Xtermu :). Ne, teď vážně. Compiz se mi prostě nelíbí a přijde mi, že je to děsná neužitečná blbost, ale taky ho nikomu neberu -- když má někdo pocit, že je to dobré tak prosím... Jako velkou chybu ovšem beru zařazení Compizu do výchozí instalace -- napůl to nefunguje a je to jenom snaha zalíbit se a být "jako Vista".

Taky mě compiz donutil rozšířit RAM, což je dneska za hubičku a teď si můžu jenom odplivnout s jakou chcíplotinou jsem až doposud pracoval.
Abych si musel kvůli jedné blbosti přikupovat RAMku...

qUAKER

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2008, 07:45:28 »
velice dobrý je Negativ, Opacify a ten plugin, co "zčerná" obrazovku a vidět zůstane jen aktivní okno :) nebo taky Group and Tab windows..

Vojtěch Trefný: Compiz se nesnaží být jako Vista, Vista se snaží být jako compiz, ale moc se jí to nedaří.. :D

btw. já nejsem zarytý odpůrce compizu, mám jej spuštěný skoro pořád, ale 4 terminály mám spuštěné taky pořád.. :)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2008, 08:12:35 »
jj Compiz a Beryl je uplna chu..vina - aby som jak blbec musel furt zapinat/vypinat Compiz, lebo sa mi sekaju videa...Fakt som este neprisiel na to, naco je dobre mat plochy na kocke - pripada mi daleko praktickejsie a prehladnejsie mat prepinac ploch na paneli...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #8 kdy: 12 Května 2008, 09:32:50 »
Já mám také compiz puštěný stále. Vypínám ho jenom když jdu pařit gamesky. Vlnící okna mám hlavně protože je pak pohyb oken plynulejší, ale rozhodně ne rychlejší ;). Co se týče užitečných věcí tak nejužitečnější je  mi lupa, a ten plugin co ukazuje myš. Ten je užitečný protože mám laptop a kde4 oxygen cursor theme je takový že občas je ta myš docela špatně vidět, hlavně nad textarea (je to jen taková čárka) a když mi na laptop svítí sluníčko tak prostě nemám šanci myš najít. Kostku používám jen ctrl+alt+šipka. Přijde mi to rychlé. Mám zapnutých i plno dalších efektů, ale ty mám vážně jenom na machrování. Ač bych tomu nevěřil tak widláci neletí na funkčnost, ale na pouťáky...tohle je na mém systému zaujme nejvíc hned třeba po krásném KDE4 nebo třeba editoru kate...

Jinak pokud je Compiz zařazen do Ubuntu 8.04 jako v základní instalci tak to taky považuji za krok vedle. Zvlášť pokud je v základu zapnutý, protože z vlastních zkušeností vím že při nesprávné akceleraci karty je to děsný zabiják.

Jinak Compiz má mnoho nepotřebných efektů (eye-candy) to je pravda.. pokud někomu stačí střídmé efekty užitečného rázu (lupa, zobrazení všech 4 ploch najednou a přemisťování oken, rozházení oken po ploše pro výběr program, průhlednosti, ztmavování neaktivních oken a plynulé přesouvání oken bez vlnění) tak doporučuji kwin z KDE4. Vypadá inteligentně, není přeplácaný a tyhle užitečné věci umí dobře bez větších nároků na RAM. KDE4 jede bez efektů rychleji než KDE3, s efekty cca stejně.. Sice jsem nedávno v nějaké RSS četl že budou přidána i ta vlnící se okna, ale přece je nemusíte používat :).

PS:
V Kubuntu 8.04 KDE4 Remix se musí compiz doinstalovat. V základu není.
« Poslední změna: 12 Května 2008, 09:35:12 od honorguard »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #9 kdy: 12 Května 2008, 09:53:11 »
Compiz mám také zapnutý stále - nechal jsem ho tam v té podobě, v jaké byl po instalaci HH, jenom jsem si doinstaloval fusion-icon. Výpínám ho jenom na gamesky, tedy velice zřídka. Filmy přehrávám v mplayeru přes x11 (s volbou zoom pro fulscreen), ale asi si brzo zkompiluju "opatchovaný" mplayer, aby to šlo korektně přes xv (jenom pořád nechápu, že opatchovaná verze není v repozitářích, ale snad tam brzy bude).

Jinak kostku nepoužívám, docela mi vyhovuje ten přednastavený plugin (dvě plochy, kolečkem se přerolovávají vlevo/vpravo). Deformace a další efekty (minimalizace) oken mám proto, že to lépe vypadá a mě osobně se s tím příjemněji pracuje. Dále používám expo, což je jednak efektní a navíc to dost pomáhá při práci.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

pavolzetor

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #10 kdy: 12 Května 2008, 11:17:31 »
ja tie  gumene okna mam koli tomu, ze ked ich mam vypnute, tak to klasicke posuvanie okien je tak nehorazne sekave, ze s compizom sa mi zda system rychlejsi, ako bez neho. Neviem co to sposobuje. Ale inak suhlas. Vela vychytavok zlepsuje efektivitu prace, a je tam aj dost "oku lahodicich", ktore pouzivam na propagaciu  :)

lebo to prekresluje OpenGL

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2472
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #11 kdy: 12 Května 2008, 11:46:21 »
Compiz musím často a nerad vypínat, protože blbne s

videem, video překrývá panely, či ne a problikává to různě
google earth, nefunguje například export do souboru, tisk
uspáváním do ram
spořičem obrazovky (problikává původní obsah)
atd.


Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #12 kdy: 12 Května 2008, 11:58:55 »
Compiz musím často a nerad vypínat, protože blbne s

videem, video překrývá panely, či ne a problikává to různě
google earth, nefunguje například export do souboru, tisk
uspáváním do ram
spořičem obrazovky (problikává původní obsah)
atd.
Ano, compiz se "nesnáší" s gl.
Video se dá vyřešit např. mplayerem - buď přehrávat přes x11 (náročnější na procák), nebo použít opatchovanou verzi a přehrávat přes xv.
Existují spořiče, které gl nevyužívají, a ty jedou dobře.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #13 kdy: 12 Května 2008, 12:15:08 »
Ja mam taky pocit, ze problemy, ktore mate skor suvisia s gr. kartou/ovladacom. Ja mam na dvoch strojoch NVidiu s najnovsim ovladacom a funguje vsetko uplne super. MPlayer s xv (nepatchovany), Blender, gl setrice obrazovky, atd.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #14 kdy: 12 Května 2008, 12:16:10 »
Ja mam taky pocit, ze problemy, ktore mate skor suvisia s gr. kartou/ovladacom. Ja mam na dvoch strojoch NVidiu s najnovsim ovladacom a funguje vsetko uplne super. MPlayer s xv (nepatchovany), Blender, gl setrice obrazovky, atd.
Jojo, blikání se týká katet ATI.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #15 kdy: 12 Května 2008, 12:32:33 »
Jinak pokud je Compiz zařazen do Ubuntu 8.04 jako v základní instalci tak to taky považuji za krok vedle. Zvlášť pokud je v základu zapnutý, protože z vlastních zkušeností vím že při nesprávné akceleraci karty je to děsný zabiják.
Pokud vím, tak v Ubuntu 8.04 jsou defaultně zapnuté, pokud systém zjistí podporu grafické karty, pokud by to nefungovalo dobře, nezapnou se. V Kubuntu 8.04 nejsou zapnuté vůbec, je třeba je z menu povolit.

Mně to také usnadňuje práci, Expo je skvělá věc.
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #16 kdy: 12 Května 2008, 12:35:21 »
Pokud vím, tak v Ubuntu 8.04 jsou defaultně zapnuté, pokud systém zjistí podporu grafické karty, pokud by to nefungovalo dobře, nezapnou se.

Ano, tak by to fungovat mělo. Jenže znám pár případů, kdy to tak nefunguje, efekty se zapnout (respektive se o to systém pokusí) a milá Xka nenaběhnou...

Martin - ViPEr*CZ*

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3047
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #17 kdy: 12 Května 2008, 12:43:58 »
Skalní odpůrce compiz bych zařadil mezi ty, kteří říkají, že grafické rozhraní v linuxu je dobré pouze k tomu, aby se na obrazovku vešlo více terminálů.

Skalní odpůrce Compizu jsem, ale Xka používám i k něčemu jinému než ke spouštění Xtermu :). Ne, teď vážně. Compiz se mi prostě nelíbí a přijde mi, že je to děsná neužitečná blbost, ale taky ho nikomu neberu -- když má někdo pocit, že je to dobré tak prosím... Jako velkou chybu ovšem beru zařazení Compizu do výchozí instalace -- napůl to nefunguje a je to jenom snaha zalíbit se a být "jako Vista".

Taky mě compiz donutil rozšířit RAM, což je dneska za hubičku a teď si můžu jenom odplivnout s jakou chcíplotinou jsem až doposud pracoval.
Abych si musel kvůli jedné blbosti přikupovat RAMku...

Kdyby to fungovalo, tak jak je třeba, tak proč ne... mně se to celkem líbím i když nejspíš mám více jak polovinů efektů stejně vyplou. A proč se nezalíbit ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

Jiří :Kačer: Voseček

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 667
  • občasný návštěvník
    • Můj weblog
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #18 kdy: 12 Května 2008, 13:05:05 »
Pokud vím, tak v Ubuntu 8.04 jsou defaultně zapnuté, pokud systém zjistí podporu grafické karty, pokud by to nefungovalo dobře, nezapnou se.

Ano, tak by to fungovat mělo. Jenže znám pár případů, kdy to tak nefunguje, efekty se zapnout (respektive se o to systém pokusí) a milá Xka nenaběhnou...

No to pak je horší případ.
« Poslední změna: 12 Května 2008, 13:06:36 od Vojtěch Trefný »
Všechno co k životu skutečně potřebujeme, můžeme vcelku levně koupit, jen zbytečnosti jsou drahé. Hrajte frisbee - www.frisbee.cz

premet

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #19 kdy: 12 Května 2008, 14:50:51 »
Mě Compiz přinesl přechod spolubydlícího na Ubuntu  ;D, protože se mu to líbilo co to vše umí. Jinak si myslím, že je to někdy zbytečnost jediné snad Scale což je to samé jak Exposé z Mac OS X mi přijde užitečná pokud máte otevřeno víc věcí. Jinak sám jej nevyužívám, jelikož můj výkon grafické karty není postačující :).

qUAKER

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #20 kdy: 12 Května 2008, 16:35:52 »
Já myslím, že nenaběhnutí Xek je nesmysl, protože to může modifikovat pouze soubory patřící uživateli, když se to spouští bez práv roota.. Kdyžtak to jen poškodí nějaký soubor co dělá něco s Xkama, ten stačí smazat a hned to zas naběhne.

Firzen

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1287
    • Beroot
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #21 kdy: 12 Května 2008, 18:20:02 »
Compiz mi přijde jako docela dobrá blbina :D, ale je to dobrý tah proti windows vista ;)  btw: Beryl sucks :)
AMD Phenom II X6 1100T@3,3GHz, Gigabyte GeForce GT 430 1GiB, 8GiB RAM, 1TiB SATA3 HDD, Nokia N900
OS: Debian 6.0 Squeeze, Maemo 5
Citace
Prosintě ty jsi takový zkušený vývojář - co mám dělat, když nevím, jako něco udělat? :D

nettezzaumana

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #22 kdy: 12 Května 2008, 18:30:59 »
muj compiz je nastaven velice konzervativne. mam povoleno asi 10% pluginu (jen ty co chci) a pouzivam ho pro to, ze mi s nim jednoduse prijde prace efektivnejsi.

ad.1) terminal pouzivam jen jeden :: yakuake
ad.2) vyresil jsem s compizem na ATI neresitelne a proto davam tuto option do sekce Device::
Option    "TexturedVideo" "False"  // oprava zpraseneho videa
Option "Damage" "True" // fix pro blikani

existpierre

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #23 kdy: 12 Května 2008, 18:48:23 »
muj compiz je nastaven velice konzervativne. mam povoleno asi 10% pluginu (jen ty co chci) a pouzivam ho pro to, ze mi s nim jednoduse prijde prace efektivnejsi.

ad.1) terminal pouzivam jen jeden :: yakuake
ad.2) vyresil jsem s compizem na ATI neresitelne a proto davam tuto option do sekce Device::
Option    "TexturedVideo" "False"  // oprava zpraseneho videa
Option "Damage" "True" // fix pro blikani

tieto parametre funguju aj pre nvidiu?

nettezzaumana

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #24 kdy: 12 Května 2008, 18:51:10 »
4 existpierre << nevim. mam nvidii a funguje ok i bez nich

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.