Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Co mi přinesl Compiz Fusion  (Přečteno 13976 krát)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #25 kdy: 12 Května 2008, 18:56:52 »
Citace
okolo sebe kytičky, obrázky, atd.,
Kytičky mi už všechny pochcípaly tmou v pokoji a obrázky v té tmě nevidím :) Ještěže mám Compiz :D
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

honorguard

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #26 kdy: 12 Května 2008, 21:10:52 »
Citace
Já myslím, že nenaběhnutí Xek je nesmysl, protože to může modifikovat pouze soubory patřící uživateli, když se to spouští bez práv roota.. Kdyžtak to jen poškodí nějaký soubor co dělá něco s Xkama, ten stačí smazat a hned to zas naběhne.

No mě třeba Xka naběhli ale měl jsem při startu fusion-icon a když jsem před vypnutím nevypnul compiz tak se mi potom pořád xka restartovali dokud jsem fusion-icon neodebral ze startu...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #27 kdy: 12 Května 2008, 21:50:44 »
No mě třeba Xka naběhli ale měl jsem při startu fusion-icon a když jsem před vypnutím nevypnul compiz tak se mi potom pořád xka restartovali dokud jsem fusion-icon neodebral ze startu...
A neměl jste náhodou nastaveno, aby se po startu spouštěla fusion-icon bez parametru? To totiž dělá blbosti. Správně by se to mělo spouštět
Kód: [Vybrat]
fusion-icon --no-start
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

sirkubador

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 270
    • http://minastir.ic.cz
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #28 kdy: 12 Května 2008, 22:29:30 »
Compiz jsem kdysi používal asi čtrnáct dní, tedy přesněji do té doby, kdy jsem se přistihl, že nedělám nic, ale za to točím kostkou, dělám vlny a pálím okna. Je to pěkné, efektní, některé věci z toho i praktické (zoom, minináhledy), ale mě to prostě rozptyluje a pracovat v tom nemůžu, bohužel. Vypnul jsem ho a zlaté Metacity (ačkoliv koketuji poslední dobou i s openboxem), je to statické, ale pro mne naprosto postačující a účelné.
"A simple, lightweight linux distribution" (64-bit)

honorguard

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #29 kdy: 12 Května 2008, 22:52:25 »
Tak thnx EuGenio (+1). Tohle jsem nevěděl. A potom se divim že se mi restartujou xka... taky by to mohlo bejt třeba na wiki... i když tam vlastně neni fusion-icon... ale tak aspoň někde viditelný by to bejt mělo. určo nejsem první...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #30 kdy: 13 Května 2008, 07:09:57 »
Tak thnx EuGenio (+1). Tohle jsem nevěděl. A potom se divim že se mi restartujou xka... taky by to mohlo bejt třeba na wiki... i když tam vlastně neni fusion-icon... ale tak aspoň někde viditelný by to bejt mělo. určo nejsem první...
No, přišel jsem na to vlastně náhodou. Jednou jsem spustil fusion-icon z terminálu, což mi vykoplo několik podivných hlášek, restartovalo compiz a shodilo emerald (přišlo mi, že se fusion-icon snaží spustit compiz, i když je již spuštěný). Tak jsem si z menu vyhodil spouštěč fusion-icon a podívla se, čím se to vlastně v těch xkách
Už nevím proč, ale od jisté doby, když přidávám něco do spuštění po startu, a pokud má v menu ikonu, tak si jí vyhodím na panel nebo naplochu a podívám se, jakým přesným příkazem se spouští - a tak jsem přišel na to fusion-icon --no-start.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

qUAKER

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #31 kdy: 13 Května 2008, 07:47:04 »
já mám fusion-icon v autostartu normálně bez --no-start a funguje normálně..

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #32 kdy: 13 Května 2008, 09:45:38 »
já mám fusion-icon v autostartu normálně bez --no-start a funguje normálně..
Nejspíš to bude jak u koho. Tobě to jede, mě to schazovalo emerald a restartovalo compiz a honorguardovi to restartilo Xka. Nejspíš to bude odvislé i od verze a způsobu instalace compizu.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #33 kdy: 13 Května 2008, 10:17:03 »
Ak mate instalovany compiz z repozitarov a zapnuty v System->Predvolby->Vzhlad->Vizualne efekty, odporucam fusion-icon spustat s parametrom --no-start, lebo compiz je uz zapnuty. Ak mate compiz kompilovany z GIT, spustajte fusion-icon bez parametra, aby sa spustil aj compiz.
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #34 kdy: 13 Května 2008, 10:46:31 »
  Mě nabíhá CF hned po startu a nemám problém. Taky nedám na něj dopustit a troufám si říct, že ho dost vyuižívám. Jelikož píši SF povídky, viz patička, potřebuji informace. Takže na jedné ploše mám rozepsanou povídku, na druhé Operu, na třetí Krusadera (občas potřebuji něco pohledat) a na čtvrté tabulkový editor, do kterého si vkládám adresy z netu + poznámky. Dělám to proto, že v záložkách v Opeře je jich plno a nevyznám se po čase v tom. Navíc když přejdu na nové distro, nemusím si záložky zálohovat a vyberu si jen ty, které potřebuji. Pátá plocha zbývá pro zbytek rodiny. Manželka a děcka si na této ploše otevřou firefox se svými záložkami a pracují. Pokud jim pochybí plocha, přidají si další. Nikoho pak neotravují otevřené další dokumenty na jiných plochách a není plná lišta otevřených dokumentů. Nestane se, že mi děcka něco zavřou bez uložení atd. nebo nemusím všechno ukládat a zavírat, když chtějí otevřít své dokumenty a pak zase já otvírat ty svoje, když jdu pracovat.
  V práci mam XP a kolikrát mám otevřeno plno dokumentů. Musím klikat na spodní lištu a hledat dokument, nebo jedno okno po druhém minimalizovat nebo klepnout na ikonu plochy, když chci spustit další dokument. Kolikrát se přistihnu, že chci otočit kostku myší nebo marně hledám v dolním pravém rohu svých pět ploch.
 Další blbůstky jsou na hraní, ale mají bombastický efekt jako hoření dokumentů nebo když si vytvoříte plameny dokola rámu plochy.  3 D kostka je taky bombastická. Ani nevíte, kolik lidí z toho bylo ohromeno a chtěli CF nainstalovat na XP!!  ;D ;D
  Ovšem mějme na paměti, že ne všechny efekty jsou opravdu blbůstky. Napříklat lupa se hodně osvědčuje slabozrakým lidem. Hodně ji využívá tchán, který špatně vidí a libuje si, když všechno na internetu přečte.

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #35 kdy: 13 Května 2008, 20:51:21 »
Jak to tak ctu, tak jsem mozna spatne pochopil co je to Compiz. Cetl jsem tady o tom spoustu veci, spustil to a po 5 minutach vlneni oken zase vypnul. Je to vazne k nicemu nebo to jen neumim vyuzit? Podotykam, ze jsem na Linuxu chvili a zatim ani nepouzivam ty 2 plochy co tady mam, nejak pro ne nemam pouziti... Daji se nekde najit nejake prakticke tipy a triky, k cemu je to vse vlastne dobre?

honorguard

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #36 kdy: 13 Května 2008, 23:40:56 »
Neboj, až začneš opravdu pořádně pracovat tak přijdeš na to k čemu plochy jsou ;). Jinak každý má compiz pro něco jiného. Nejlepší je když si ho zapneš a jednotlivé pluginy si vyzkoušíš a potom necháš zapnuté jen ty co by jsi mohl využít. Pokud shledáš že compiz nepotřebuješ tak je to jasné :).

Marcel 'Maky' Šuška

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1425
  • Kdo si hraje s Ubuntu, nezlobí.
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #37 kdy: 14 Května 2008, 05:51:53 »
Jak to tak ctu, tak jsem mozna spatne pochopil co je to Compiz. Cetl jsem tady o tom spoustu veci, spustil to a po 5 minutach vlneni oken zase vypnul. Je to vazne k nicemu nebo to jen neumim vyuzit? Podotykam, ze jsem na Linuxu chvili a zatim ani nepouzivam ty 2 plochy co tady mam, nejak pro ne nemam pouziti... Daji se nekde najit nejake prakticke tipy a triky, k cemu je to vse vlastne dobre?

Pokud hledáš kde se co zapíná, návod je na wiki:
http://wiki.ubuntu.cz/Compiz%20Fusion

Zax

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 116
  • Titul: Uhrovitý pubescent
    • Lukáš Klika.cz - můj blog
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #38 kdy: 14 Května 2008, 17:23:22 »
Compiz je uzasna vec, mnohem lepsi nez stupidni Aero. Nemam rad, kdyz mi Windowsaci rikaji "jdi si nechat horet okna" - mluvi z nich akorat zavist, ze mam takove siroke moznosti nastaveni. A kdyby se mi snad nejaky efekt nelibil, muzu ho kdykoliv vypnout nebo prenastavit na jiny.
A urcite souhlasim s tim, ze je to nejen na okrasu a machrovani, ale i pro usnadneni prace. Zoom pouzivam docela casto, krychle je uz pro me must-have (na jedne plose firefox, na druhe pidgin s amarokem apod. - nic neprekazi pri praci), expoze je skvela na "trideni" oken na desktopech a spojovani dvou oken v jedno mi neuveritelne usnadnuje hledani a loveni programu na dolni liste (napriklad delam web - spojim gedit s firefoxem, napisu kus kodu, stisknu primitivni klavesovou zkratku a hned testuju).
Fakt nechapu, co se Windowsakum na compizu tak nelibi.
Celý svět se pomalu ale jistě řítí do /dev/null
Moje sestava: AMD Athlon(tm) 64 Processor 3500+ | 2 GB RAM | nVidia GeForce 6600 GT | Ubuntu 8.10 | Gnome 2.22.3 | Linux 2.6.24-19-generic
Prosím, nevykejte mi :)

xromano

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 152
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #39 kdy: 14 Května 2008, 17:31:10 »
Marcel: ten navod jsem samozrejme cetl, ale jak rikam, asi jsem to nepochopil a znova vypnul. I na Windows jsem vsechny ty ptakoviny povypinal, nechal jsem "system optimalizovany pro vykon" (ty uvozovky proto, ze se o to optimalizaci vykonu snazim prechodem na Linux).Ale asi s tim pohraju, jak sleduju toto forum, tak chyba bude na me strane :)

qUAKER

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #40 kdy: 14 Května 2008, 18:16:10 »
Neboj, až začneš opravdu pořádně pracovat tak přijdeš na to k čemu plochy jsou ;). Jinak každý má compiz pro něco jiného. Nejlepší je když si ho zapneš a jednotlivé pluginy si vyzkoušíš a potom necháš zapnuté jen ty co by jsi mohl využít. Pokud shledáš že compiz nepotřebuješ tak je to jasné :).

aano, třeba pro provozování Lazaru jsou ty plochy nutné..

emil54

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #41 kdy: 14 Května 2008, 18:40:13 »
Ja jsem CF nejdriv vubec nepouzival, ponevadz jsem s nim mel vic trapeni, nez uzitku a nejak jsem, az na par vyjimek, nepovazoval jeho funkce za zvlast prinosne i kdyz jsem to ze zvedavosti zkousel nacpat i do U6.10. Nicmene po prechodu na HH jsem to zkusi pustit a kdyz to ani po nekolikerem restartu nepadlo, rozhodl jsem se, ze se s tim budu chvili trapit a zkusim si zvyknout v tom delat. Je to problem - stejnej, jako kdyz jsem pred casem po nekolikerem shlednuti bluescreenu presel z hodiny na hodinu z widli s Ultraeditem, na Ubuntu s VIM . Clovek pak nevi nic - klavesovy zkratky, kde klikat a kde ne, ale musel jsem plavat, ponevadz pocitac mne zivi.
A musim uznat, ze nektere ficury CF mi zacinaji bejt ku prospechu - at uz zjednodusenim prace, ci jejim zrychlenim.
A kdyz prijde klient je vetsinou podelanej kdyz vidi vohynkama na gumovejch voknech vytunenej dektop  :) - hned to chce taky - pretahnul jsem diky tomu uz nekolik lidi na linux jenom za poslednich 14 dnu.

Takze ma to svoje vyhody a plusy. Kazdopadne ale sdilim nazor, ze v zakladni instalaci to nema co delat alespon do doby, nez to pobezi bez problemu a bez komplikovaných zasahu uzivatele do nastaveni na jakemkoli harwaru. A kdyz, tak defaultne vypnute.

honorguard

  • Host
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #42 kdy: 14 Května 2008, 19:04:00 »
Já mám třeba kamaráda kterému jsem instaloval Linux kvůli Compizu a to konkrétně lupě a negativu. Špatně vidí a občas ho z pc bolí hlava a tohle mu strašně pomohlo. Sice má dualboot ale už stejně víceméně jede na Linuxu... Win tam má pro případ že by potřeboval udělat něco co ještě neumí.

Jinak vám všem strašně závidim hoření okem... Vim že to je v podstatě úplně na nic, ale mě se to vždycky hrozně líbilo... bohužel, od doby co jsem přešel z berylu na CF tak se mi hořící okna trhají  :-\ . Jinak na mé grafice compiz šel bez jakýchkoliv zásahů, ale je správné podotknout že v minulé verzi Kubuntu nefungoval vůbec (7.10)...

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #43 kdy: 14 Května 2008, 20:00:47 »
Filmy přehrávám v mplayeru přes x11 (s volbou zoom pro fulscreen), ale asi si brzo zkompiluju "opatchovaný" mplayer, aby to šlo korektně přes xv (jenom pořád nechápu, že opatchovaná verze není v repozitářích, ale snad tam brzy bude).
moho se zeptat jak na to? staci link
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

henrichg

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 401
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #44 kdy: 14 Května 2008, 21:32:29 »
Ubuntu 11.04 + Gnome Shell z Gnome 3 PPA ;-)

Marvn

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 627
  • Take it easy :)
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #45 kdy: 15 Května 2008, 13:49:05 »
Nasiel som deb balicek: http://www.srcf.ucam.org/~whg21/mplayer_1.0rc2~0compiz-1_i386.deb
Tu je navod na kompilaciu: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=571556

dik, ten balicek mi na hardy nefunguje, chtelo to symlinkovat knihovnu, ale potom to skonci s "Illegal instruction", takze az budu mit cas, zkusim si tu kompilaci :)

Kód: [Vybrat]
m@msi:~$ sudo ln -s /usr/lib/libx264.so.57 /usr/lib/libx264.so.54
m@msi:~$ mplayer
MPlayer 1.0rc2-4.2.3 (C) 2000-2007 MPlayer Team
CPU: Intel(R) Pentium(R) 4 CPU 2.60GHz (Family: 15, Model: 2, Stepping: 9)
CPUflags:  MMX: 1 MMX2: 1 3DNow: 0 3DNow2: 0 SSE: 1 SSE2: 1
Compiled for x86 CPU with extensions: MMX MMX2 SSE SSE2
Illegal instruction
Arch Linux x64 (KDE) | KISS  :-*
"Ignorance isn't stupidity, but choosing to remain ignorant is."

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Co mi přinesl Compiz Fusion
« Odpověď #46 kdy: 15 Května 2008, 14:08:30 »
Návod na kompilaci mplayeru, podle kterého jsem postupoval, je tady: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=571556. Aby vám byl překompilovaný mplayer vůbec k něčemu, vyzkoušejte nejprve, jestli nedostanete chybu, pokud budete přehrávat přes xv (patch neovlivní blikání přes gl či gl2). Pokud vám to hází chybu a máte novější ATInu s fglrx ovladačem, přidejte do xorg.conf do sekce device pod driver "fglrx"
Kód: [Vybrat]
Option "TexturedVideo" "on"
Option "VideoGLOverlay" "off"
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.