Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: [HOW-TO:] KDE: Jak nastavit (nejen) vzhled aplikací jedoucích pod Rootem.  (Přečteno 1224 krát)

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Hi! ;D

  Když jste si pěkně a ku obrazu svému nastavili vzhled aplikací a pak jste spustili třeba Adepta, asi si všimnete, že stále jede ve výchozích barvičkách, stylu atd... Možná vám to nepasuje stejně jako mě. Dlouho jsem si nad tím lámal hlavu. Viz  http://forum.ubuntu.cz/index.php?topic=21159.msg155507#msg155507.

  On totiž Adept a podobné systémové věci běží pod Rootem, a my jsme si nastavili jen svého uživatele, že? Jak ale nastavit roota, když se na něj nende přihlásit? Zkoušel jsem nakopírovat nastavení ze své složky /home/iX/.kde/  do  /root/.kde/. Jde to, ale vybrat jen to potřebné z té spousty souborů (a jen některé položky v nich!) je dost nesnadné a zdlouhavé a pokud prostě uděláte hardkopy všeho, rozdrbete si systém - vyzkoušeno. :-\

  A pak jsem v konzoli zkusil toto:  kdesu kcontrol    ... A bylo vyhráno!  :D  Takhle nastavíte vše i Rootovi...

  Také funguje toto:  kdesu systemsettings    Ale zdá se mi, že zde je toho k nastavení méně... :)

Nyní si užijte PLNĚ oku lahodícího Kool Desktop Environmentu...  8) LOL 8)      (Kubuntu Hardy Heron, KDE 3.5.9)

iX.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.