Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: vývojové prostředí pro PHP  (Přečteno 15035 krát)

René Baran

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 75
    • http://linux.remontsw.eu
Re: vývojové prostředí pro PHP
« Odpověď #25 kdy: 12 Srpna 2009, 08:00:43 »
Ahoj.

Jak uz tu hodne lidi zminilo, editoru je dost a kazdy bude mit na toto tema jiny nazor. Take jsem hledal neco, co mi bude vyhovovat. Scite, BlueFish, Quanta+, GEdit, KWrite, Geany. Ja mam dobre zkusennosti s temito editory a pouzivam je:

Quanta + ... pro tvorbu WWW stranek (ma hodne tlacitek preddefinovanych pro tvorbu webu)
Geany ........ pro tvorbu exportnich skriptu (kdyz pouzivam PHP pro klasicke cmdline aplikace) Pouzivam jej treba i k programovani v pascalu, C, Perl, Python, pripadne pro shell skripty.


Renek



Kecik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 106
  • nuqDaq yuch Dapol-where do you keep the chocolate?
    • Personal web page
Re: vývojové prostředí pro PHP
« Odpověď #26 kdy: 02 Září 2009, 21:00:30 »
Já používám Komodo Edit 5. Je možnost ho spustit jak ve win tak pod linuxem. Samozřejmě podle instalačky :) Má správu projektů, ukázku nápovědy (ukazuje dokumentační komentáře k funkcím v souborech, které jsou do editovaného souboru vloženy třeba přes require). V nastavení programu je poměrně slušná možnost nastavení.

Zápory:
Po instalaci to má asi 150MB.
Spuštění trvá delší dobu, ale u NetBeans mi to přišlo delší.
Netbeans se mi celkem líbilo... ale taky jeho obsluha byla zdlouhavá a pomalá... přišlo mi to jak Photoshop CS3 na PC s malou ramkou.

NetBeans jsou takové, jaký si je uděláte, to že si je taháte i s modulama který nepotřebujete je chyba obsluhy, ne programu.
The most important thing in the programming language is the name. A language will not succeed without a good name. I have recently invented a very good name and now I am looking for a suitable language.
D. E. Knuth, 1967

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.