Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Převod zvukových CD do MP3  (Přečteno 5022 krát)

Vlastimil

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Převod zvukových CD do MP3
« kdy: 13 Května 2008, 19:35:48 »
Ahoj Všem, co mi odpoví,
přešel jsem na aktualizovanou verzi UBUNTU. Před tímto přechodem mi fungovaly převody do MP3 souborů. Dneska jsem zjistil, že po této aktualizaci už s tím nemůžu pracovat. Kaudiokreator mi nenačte zvukový disk a v SOUND JUICERu zase nemůžu změnit(doplnit) jiný formát koncového výstupu. Mohu použít pouze v rámečku předdefinované soubory s příponou WAW, FLAC, OGG... Když tam chci doplnit MP3 (z UPRAVIT PROFILY), tak to nejde. Kodek s MP3 jsem měl před aktualizací nainstalován. V Kaudiokreator jej mám předdefinovaný jako koncový výstup zvukového souboru. Problém je zde v tom co jsem již napsal výše, že mi Kaudio nečte CD. Jen pro doplnění Nautilus, Krusader Soubory vidí, stejně tak Sound Juicer. Jiné programy CD i přehrají...
Snad jsem to napsal srozumitelně. S LINUXEM začínám. Prosím tedy o radu-možná i polpatistickou.
Dík a všem přeji hezký den.
Vlastik v.r.
P.S. Kdyby náhodou někdo znal někoho, kdo už není začátečníkem a je z Hranic na Moravě nebo blízkého okolí, tak mi dejte vědět.

Petr Petr

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 165
    • http://www.signaly.cz/pgp
Re: Převod zvukových CD do MP3
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2008, 20:09:02 »
Zkusil jsi se podívat na wiki.ubuntu.cz? Myslím, že jsem měl něco obdobnýho. Potom jsem nainstaloval z medibuntu codek a bylo to...

Já osobně, bych nejprve doporučil podívat se všude a potom se ptát. Nic ve zlým;-)

Tady máš kdyžtak link na "Vyhrazené formáty" http://wiki.ubuntu.cz/Vyhrazen%C3%A9%20form%C3%A1ty

Snad ti to bude šlapat.
Buď sám sebou, dokud je to reálně možné, pak se začni chovat jako člověk. :D
Všechno je relativní. I já jsem relativně v pohodě, ale realita je jiná.

mumu

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: Převod zvukových CD do MP3
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2008, 23:25:05 »
Otvor si Synaptic, nainstaluj balik "ubuntu-restricted-extras"  a pojde ti to.
Fujitsu-Siemens Intel Core 2 Quad @ 6600
Ubuntu 10.04 LL

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.