Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: asociace přípon [vyřešeno]  (Přečteno 3659 krát)

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
asociace přípon [vyřešeno]
« kdy: 15 Května 2008, 13:41:00 »
po upgrade z 7.10 na 8.04 mi nefunguje asociace přípon u .cpp, .h ... .Kdiz udelam dvojklik, objeví se:

"Nenalezena implicitní aplikace pro mime typ text/x-c++src.
Přidejte ji otevřením strany "Typy souborů a programy" v Ovládacím centru."


1) nenasel jsem zadne ovladaci centrum - jestlize je mysleno kcontrol, tak to na to nema vubec vliv.

Zeditoval jsem rucne:
Kód: [Vybrat]
sudo gedit /usr/share/applications/mimeinfo.cache a dal:

Kód: [Vybrat]
text/x-c++src=gedit.desktop   ... NIC!

kdyz jsem zkusil
Kód: [Vybrat]
text/x-c++src=gedit.desktop;ooo-writer.desktop;
tak to otvira pre Open Office. Nechapu, proc to gedit nebere... Poradi nekdo ?
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 04:46:03 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2008, 13:46:46 »
Pravým na ten soubor a tam je otevřít s záložka... tam si zkuste přidat v čem to chcete otevírat... ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2008, 13:59:37 »
Pravým na ten soubor a tam je otevřít s záložka... tam si zkuste přidat v čem to chcete otevírat... ;)

Ano, to funguje, ale jen jednou. Pri dvojkliku porad stejne. Kdyz dam pravym Vlastnosti, objevi se, ze neni zaregistrovana zadna aplikace a kdyz kliknu na tlacitko Zmenit, nic se nedeje.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #3 kdy: 15 Května 2008, 14:02:50 »
Jak jednou? Když jste klikl na přidat a přidal editor a dal zavřít a znova se tam podíval, tak to nejde?
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #4 kdy: 15 Května 2008, 14:12:32 »
kdyz v gnome/commanderu kliknu pravym a dam otevrit s, tak je tam jen: jine... a kdyz na to kliknu, objevi se okno, do ktereho napisu nayev gedit a pak se to otevre. Ale nikde se to nezaznamena a tudiz podruhe musim udelat to same.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 04:31:57 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #5 kdy: 15 Května 2008, 14:41:03 »
Tam je dole přidat odebrat ;) tam to musíte přidat....
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: asociace přípon
« Odpověď #6 kdy: 15 Května 2008, 14:50:17 »
nevim jak je to s gnome-commanderem... nemel jsem s tim dobre zkusenosti, takze asociace souboru si nastavuju primo v Nautilu
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: asociace přípon
« Odpověď #7 kdy: 15 Května 2008, 15:04:42 »
Jsem na tom podobně. Nastavil jsem v Nautilu aby se obrázky otevíraly v qThumb, ale pokud se pokouším obr. otevřít přes gnome-commander, tak se otevřou v Eye of GNOME. Když dám v GC pravé myšítko a vlastnosti a chci dát u otevřít s "změnit", tak se neobjeví žádná nabídka. Také nevím, co s tím.

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #8 kdy: 15 Května 2008, 15:06:50 »
DOTAZ se týkal systému.... Gnome Commander do toho netahejte.... navíc s tímto programem jsem moc spokojenej nebyl. Používám Krusader. Takže jak jsme radili v nautilovi přímo ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #9 kdy: 15 Května 2008, 15:07:41 »
tak jsem zjistil, ze kdyz si spustim gnome/commander pres sudo gnome-commander, tak vse funguje bez nastavovani. Kdyz si ho spustim z plochy nebo z menu jako bezny uzivatel, nastane problem a neni mozne pridavat aplikaci pro otevirani.

Tez mam problemy s klavesnici / po restartu nezna cestinu.

Ze by nejaky problem s prihlasenim? Kdyz spoustim PC, nechce to po me zadne heslo ani uzivatele.

V noutilovi to nastavim a presto pro obyc. usera to v GC nejde.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 04:40:48 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #10 kdy: 15 Května 2008, 15:11:24 »
Tak zkuste vymazat konfiguráky gnome commanderu v home adresáři toho konkrétního uživatele ještě....

PS: pokud to nastavíte v nautilovi půjde to zase jen v něm... gnome commander bude mít asi svoje konfiguráky. ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #11 kdy: 15 Května 2008, 15:13:06 »
zkusim. To update mi dalo zabrat. Obcas nenajede DNS, obcas Wifi ...

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #12 kdy: 15 Května 2008, 15:18:17 »
zkusim. To update mi dalo zabrat. Obcas nenajede DNS, obcas Wifi ...
Já doporučuju čistou instalaci ;) A ještě je super mít home jako oddělenou partition a nemusíš ani zálohovat vlastní data ;)
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #13 kdy: 15 Května 2008, 15:23:53 »
zkusim. To update mi dalo zabrat. Obcas nenajede DNS, obcas Wifi ...
Já doporučuju čistou instalaci ;) A ještě je super mít home jako oddělenou partition a nemusíš ani zálohovat vlastní data ;)

to ja nemohl, mam tam spoustu rozpracovanych veci kvuli kterym jsem asi den shanel a doinstalovaval ruzne doplnky a uz bych to nedal dohromady. Smazani nepomohlo, zkusil jsem zalozit noveho usera a uvidim...

machura

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 96
Re: asociace přípon
« Odpověď #14 kdy: 15 Května 2008, 15:34:18 »
tak u noveho uzivatele je vse OK. Jak by se dalo "regenerovat" nastaveni stareho uzivatele, abych nemusel vse pretahovat do noveho atd.? Nejsem v Linuxu moc kovanej, pouzivam ho jen na programovani, jinak delam s Mrkvosoftem
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 04:41:49 od Anna Taliánová »

Martin - ViPEr*CZ*

Re: asociace přípon
« Odpověď #15 kdy: 15 Května 2008, 15:56:46 »
No v domovským adresáři jsou na všechny softy konfiguráky.... stačí jen přetáhnout....jsou ve skrytých složkách začínající vesměs tečkou.
« Poslední změna: 26 Ledna 2009, 04:42:10 od Anna Taliánová »
Open source is gold way... Mint 17.2, Debian 8.1 Jessie| Ubuntu Wiki (návody) | Google vyhledávač | Qt4 návody

max007

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 197
Re: asociace přípon
« Odpověď #16 kdy: 27 Května 2008, 19:33:40 »
zdravim, moc sem ten konec vlakna nepochopil. Mam stejny problem Ubuntu HH, pri nastaveni asociace napr .avi s mplayerem v nautilu se toto v gnome-commanderu ignoruje (otevira totem). Nevite tedy jak to vyresit?
DELL Inspiron 1520 • 15,4", 1440x900 • C2D T5250/1,5GHz/2MB cache • RAM 2GB/667MHz • GF 8400M GS - 128MB • HDD 120GB/5400ot. • Wifi b/g • BT • Ubuntu-II

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: asociace přípon
« Odpověď #17 kdy: 27 Května 2008, 21:16:05 »
MIME typy v GC sú momentálne "broken", lebo vývojári sa rozhodli konečne sledovať štandardy a nejak im to nevyšlo :/
riešenie

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.