Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Fuseblk & Ntfs.  (Přečteno 2172 krát)

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Fuseblk & Ntfs.
« kdy: 15 Května 2008, 13:33:08 »
Hi! ;)

Mám interní disk s NTFS oddílem a tímto záznamem v fstab:
Kód: [Vybrat]
/dev/sda6 /media/D ntfs defaults,utf8,uid=1000,gid=1000,auto,rw,owner 0 0Funguje perfektně.

Když zasunu externí USB disk, kde je také NTFS oddíl, a který nemám v fstab, v mtab se objeví:
Kód: [Vybrat]
/dev/sdb5 /media/G fuseblk rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096 0 0
Chci se zeptat, co je to ten fuseblk?  Proč tam není ntfs?  Na tomto disku mám totiž problém s kódováním, české názvy souborů/adresářů nevidím, i když ve win tam jsou a takové názvy ani nelze zapisovat. Kde to nastavit?


Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: Fuseblk & Ntfs.
« Odpověď #1 kdy: 15 Května 2008, 14:18:48 »
Hi! ;)

Mám interní disk s NTFS oddílem a tímto záznamem v fstab:
Kód: [Vybrat]
/dev/sda6 /media/D ntfs defaults,utf8,uid=1000,gid=1000,auto,rw,owner 0 0Funguje perfektně.

Když zasunu externí USB disk, kde je také NTFS oddíl, a který nemám v fstab, v mtab se objeví:
Kód: [Vybrat]
/dev/sdb5 /media/G fuseblk rw,nosuid,nodev,noatime,allow_other,blksize=4096 0 0
Chci se zeptat, co je to ten fuseblk?  Proč tam není ntfs?  Na tomto disku mám totiž problém s kódováním, české názvy souborů/adresářů nevidím, i když ve win tam jsou a takové názvy ani nelze zapisovat. Kde to nastavit?


Ja si zrovna mountnul usbhdd(2x NTFS) pres wiki. Sice se mi drive mountoval, ale nemohl jsem ho v Gnome commanderu otevrit, nemel jsem prava. V Nautilu ale nebyl problem.
Smaz tu lajnu pro ten externi disk a udelej to podle wiki:
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku

iX

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 468
Re: Fuseblk & Ntfs.
« Odpověď #2 kdy: 15 Května 2008, 17:05:50 »
Mazat ju nemusim. Je to lajna v mtab, ne v fstab, po odpojení disku zmizí sama. Udělat záznam v fstab ale bude mít za následek, že se to po vložení samo nepřimountne :(

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.