Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zduplikování účtu  (Přečteno 1267 krát)

letokruhy

  • Host
Zduplikování účtu
« kdy: 17 Května 2008, 19:22:51 »
Chtěl bych se zeptat zda jde zduplikovat nastavení účtu, jde mi o to, že jsem si jakž takž nastavil vše ke své spokojenosti (například doplňky do firefoxu, vzhled, uspořádání atd.) a teď bych chtěl tohle vše zduplikovat dalšímu uživateli pod jeho jménem a heslem. Je mi jasné, že si pár věcí bude chtít nastavit podle sebe, jako třeba email, doplňky a něco ubrat a něco přidat atd., ale chtěl bych aby se dalo vyjít z toho jak to teď mám nastavené já. Linux mám na PC ani né týden  ;) Děkuji za odpovědi Honza

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Zduplikování účtu
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2008, 19:57:03 »
Nejsem zas takovej Ubuntu maniak, abych Ti to mohl rici s jistotou, ale dle meho jest filozofie Linuxu takova, ze veskera uzivatelova nastaveni a data jsou v adresari $HOME - tzn. /home/$user_name/... nastaveni pak v skrytých složkách a souborech (tečka na zacatku...) takže kdyz normalne zalozis ucet a pak nahradis jeho home slozku tou svou soucasnou, teoreticky by to melo jit...
« Poslední změna: 17 Května 2008, 21:03:53 od Anna Taliánová »
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Zduplikování účtu
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2008, 19:58:40 »
Pokud těch účtů nebude nějak moc, bude stačit je normálně vytvořit a pak jednotlivé nastavení překopírovat a zřejmě ale i změnit práva:
sudo cp -r /home/stary/.mozilla /home/novy/
sudo chown novy -R /home/novy/.mozilla
Takhle by teoreticky šel zkopírovat celý domovský adresář a jen upravit jeho oprávnění.

premet

  • Host
Re: Zduplikování účtu
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2008, 20:38:42 »
Teď nevím jestli to je tak, že uživatel, který si zkopíruje něco tak tím se stává vlastníkem nebo se pletu ? Popřípadě se práva dají zjistit z výpisu ls -l a tam uvidíte jmeno vlastníka. A a k tomu příkazu na změnu práv bych dodal nebo upravil takhle
Kód: [Vybrat]
sudo chown novy:novy -R /home/novy/.mozillaaby se změnila i skupina pokud to bude potřeba.
« Poslední změna: 17 Května 2008, 21:04:52 od Anna Taliánová »

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Zduplikování účtu
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2008, 20:42:35 »
Myslím, že by se měl stát vlastníkem, ale problém bude, jestli ten uživatel bude mít oprávnění číst z původní složky. Proto jsem to napsal kopírovat jako root a pak změnit vlastníka.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.