Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Jak pripojit Linux server do internetu? [vyřešeno]  (Přečteno 6055 krát)

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Jak pripojit Linux server do internetu? [vyřešeno]
« kdy: 11 Května 2008, 18:24:55 »
Ahoj ,
potreboval bych vyzkouset hotovy Linux server (Ubuntu 7) v realnem prostredi internetu .Vse mi funguje pod
wmware (LAMP atd..).Planuju tento server pripojit pres providera ,ale nez ho tam odnesu potrebuju ho vyzkouset .Nemam s tim zadne zkusenosti ,ale veschno se snazim naucit .Mohl by mi nekdo prosim nejak obecne vysvetlit jak to funguje a kde se da vycist jak server nastavit tak ,abych se na nej dostal z jineho pocitace tak jako by uz byl pripojeny v servrovne ?.Server mam zatim na zkousku nainstalovany na obycejnem PC a pripojeni mam s verejnou IP tak myslim ,ze by to melo fungovat .Za kazdou radu budu rad .

diky
« Poslední změna: 18 Května 2008, 20:16:02 od Pavel Půlpán »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #1 kdy: 11 Května 2008, 21:38:54 »
Vzdáleně se na server připojíte pomocí ssh: http://wiki.ubuntu.cz/SSH
Co konkrétně myslíte tím "Jak pripojit Linux server do internetu" - kde nastavit IP, bránu apod. ?
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #2 kdy: 11 Května 2008, 22:43:19 »
ano jak nastavit branu atd.. a take kde zjistim co mam nastavit .Jednoduse jde o to ,ze mam pocitac na kterem bezi Linux LAMP server na kterem pod http://localhost funguje web ,ale vse jen na tomto pocitaci ted bych chtel pocitac pripojit k internetu tak ,aby se znej stal server ke kteremu se muze pripojit kdokoliv .Tohle vse potrebuji jen za ucelem testovani nez pocitac odnesu a pripojim v servrovne.Mozna moje otazky zni hloupe ,ale zacal jsem zhruba pred mesicem a pul predtim jsem o Linuxu nic nevedel .

predem diky za odpoved

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #3 kdy: 11 Května 2008, 22:49:26 »
hmm. tak to Te ceka dlouha a trnita cesta..

Zkus Google. Snaz se sam, prijd s konkretnim problemem.

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #4 kdy: 11 Května 2008, 22:59:54 »
ok muzes alespon nakousnout jak to obecne funguje ?

Pavel Půlpán

Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #5 kdy: 12 Května 2008, 09:06:36 »
Hlavně si od providera zjisti potřebné údaje.

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #6 kdy: 12 Května 2008, 11:38:55 »
diky za radu vecer se na to mrknu

rejnss

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #7 kdy: 12 Května 2008, 13:12:05 »
na net ho muzes pripojit i z toho vmwaru. staci ho prepnout jako bridge a mit verejnou IP

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #8 kdy: 13 Května 2008, 12:29:05 »
tak zatim to jeste nemam funkcni ,ale nasel jsem par dobrejch navodu tak snad to rozbeham:)


Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #9 kdy: 13 Května 2008, 13:22:22 »
tak zatim to jeste nemam funkcni ,ale nasel jsem par dobrejch navodu tak snad to rozbeham:)

Proč se teda ptáš tady, když tě nezajímá co ti ostatní radí? Stačí ti to nastavit jak říká DuckD a není co řešit.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #10 kdy: 13 Května 2008, 14:33:38 »
jedinej kdo mi tu neco poradil byl DuckD z cehoz vyhazim a dik mu za to.Snazim se o tom dozvedet vic, abych jen nenastavoval neco o cem nic nevim tak se jen snazim sehnat co nejvic informaci .Jestli sem tu nekoho nastval tak se omlouvam pac sem to nemel v umyslu .

nettezzaumana

  • Host
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #11 kdy: 14 Května 2008, 13:50:56 »
jedinej kdo mi tu neco poradil byl DuckD z cehoz vyhazim a dik mu za to.Snazim se o tom dozvedet vic, abych jen nenastavoval neco o cem nic nevim tak se jen snazim sehnat co nejvic informaci .Jestli sem tu nekoho nastval tak se omlouvam pac sem to nemel v umyslu .
nenastval, ale napriklad ja na tyto veci moc neodpovidam, pac jsi prisel s tim :: mam Linux a chci to a ono, vymyslete mi to ..
odpovidam rad na konkretni dotazy ..

ps. zkus si nainstalovat xchat (apt-get install xchat) a jdi na FreeNode.net .. hodne pouzivam irc, pac tam se ti dostane rady v "realtimu" a ihned (a nebo Te taky budou parchanti ignorovat, kdyz se pitome zeptas)..

zdravi ntz

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #12 kdy: 14 Května 2008, 22:42:03 »
to co mi poradil DuckD mi dost pomohlo nasel jsem si jeste par informaci a myslim ze uz vim jak nato a hlavne jak to funguje.O vikend na tom budu delat tak sem potom pisnu jestli sem byl uspesnej nebo jestli bych jeste potreboval nakou uz tedy konkretni radu .Kazdopadne tohle forum je supr je tu dost uzitecnejch informaci !

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: Jak pripojit Linux server do internetu ? pls help
« Odpověď #13 kdy: 17 Května 2008, 00:29:59 »
ventos: Ani tak nenaštval, jen mě ten tvůj příspěvek nějak nakopl k téhle reakci  :)

mam Linux a chci to a ono, vymyslete mi to ..
Přesně tohle mě napadá když vidím příspěvky od uživatele pw
Asus A6M - Ubuntu 9.04

ventos

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 10
Re: Jak pripojit Linux server do internetu?
« Odpověď #14 kdy: 18 Května 2008, 17:21:33 »
Tak jsem to rozchodil a funguje to perfektne  :-* .Zatim jsem to testoval na ciste nainstalovanem LAMP serveru jen s testovaci strankou plus jsem nainstaloval Webmina a musim rict ,ze je to opravdu skvelej nastroj na spravu serveru .Ted se budu zabejvat zabezpecenim apache a serveru obecne ,ale to sem videl popsany jak tady na foru tak i jinde tak myslim ,ze to snad nebude problem.Tema tedy uzviram jako vyreseno a vsem dik za rady .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.