Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: obnova dat na Ext3  (Přečteno 3403 krát)

letokruhy

  • Host
obnova dat na Ext3
« kdy: 13 Května 2008, 00:16:07 »
Během instalace se mi podařilo přepsat disk s daty. Nevím kam jsem koukal, ale nyní disk slouží jako HOME, no a po datech ani památka. Jak se říká za blbost se platí, ale přesto by mě zajímalo zda není možnost obnovy. S linuxem jsem se sčuchnul tímto způsobem, takže bych uvítal nějakou srozumitelnou radu. Dodávám, že disk byl i před instalací Ext3. Mám na něm docela dost vybrané jazzové muziky a rád bych se k ní dostal zpět. Děkuji předem za všechny odpovědi, ty negativní mne snad příště donutí přemýšlet co dělám.

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #1 kdy: 13 Května 2008, 07:52:24 »
Bojím se, že ext3 nic takového neumožňuje. Už jsme to tu řešili několikrát. Té hudby je mi opravdu líto  :'(
http://www.xs4all.nl/~carlo17/howto/undelete_ext3.html
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

premet

  • Host
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #2 kdy: 13 Května 2008, 08:51:30 »
Taky už jsem jednou založil stejné téma a odpověd zní bohužel NE. Jediná snad možnost je odkaz viz níže, ale ten nevypadá vůbec jednoduše.

Pavel Půlpán

Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #3 kdy: 13 Května 2008, 09:02:09 »
Zálohovat, zálohovat, zálohovat... žádná jiná rada ti nepomůže asi v tuto chvíli víc. Člověk není tvor bezchybný a proto je potřeba naučit se opatrnosti a myslet dopředu. ;)

PS: Kdysi se mi stalo to samé co tobě. Bylo to poučné a dneska už riziko nepřipouštím.

letokruhy

  • Host
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #4 kdy: 13 Května 2008, 09:10:33 »
Tak sem teď vycucal první data z disku pomocí R-Studia a pouštím si hudbu do sluchátek. Teď jen najít způsob jak jednotlivým skladbám místo číselného označení dát jména z tagu a bude to v suchu. Popis v tagu je u skladeb zachován. Hezký den přeji

swineca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #5 kdy: 14 Května 2008, 16:28:35 »
EasyTag? :)
« Poslední změna: 18 Května 2008, 11:50:35 od Anna Taliánová »

letokruhy

  • Host
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #6 kdy: 17 Května 2008, 19:06:10 »
no tak data (slo mi jen o hudbu) jsem vycucnul zpet a dokonce jsem u vetsiny obnovil i nazvy pomoci easy-tag a ted se smeju jak jsem mohl obetovat tolik prace pro neco, co je na nic. 8 z 10 skladeb je totiz slozenych z vice interpretu  ;D extrem jsem zazil kdyz do sluchatek spustil popa chubby,  aby ho za chvili vystridal rozhovor spejbla a hurvajze o houbach. cili je to sice na oko moc pekne, ale poslouchat se to neda  :D presel jsem to humorem. rikam si, ze kazdy nejak s linuxem zacinal a byla by skoda toho ted nechat, kdyz jsem se tak rozjel  ;). hezky den vsem preji
« Poslední změna: 18 Května 2008, 11:51:24 od Anna Taliánová »

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: obnova dat na Ext3
« Odpověď #7 kdy: 18 Května 2008, 23:47:55 »
letokruhy: To je právě to - ono se to na tom disku nenachází tak, jak R-Studio předpokládalo :( Trochu jsem tušil zradu ... holt když autor ext3 řekne, že to nejde, tak to asi fakt nejde :)
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.