Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Failed to initialized HAL  (Přečteno 1870 krát)

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Failed to initialized HAL
« kdy: 16 Května 2008, 20:48:39 »
Ahojte,
abych sel rovnou k veci - zkracene Ubuntu-Zavislaci mám problém ;-)
Jaky? Po startu systemu, presneji po nalogovani, my vypise tuto hlasku:
Kód: [Vybrat]
Failed to initialized HALjak jsem si jiz nasel, tak HAL jest jakysi spravce hardwaru, pak problem jest asi pri spousteni HAL daemona, zvaneho to DHAL...
Zasadni problem tohoto jest, ze mi, nejspise kvuli tomu, nefunguje ethernetova karta, tedy nemohu na net, tedy jsem ted musel nabootovat po hooodne dlouhe dobe do win a nemohu pracovati, coz me prilis netesi ;-)
Pri spusteni DHAL daemona v terminalu vypise asi milionřádkový výpis erroru i warningu, vetsinou o spatne alokaci... Lec presny vypis sem dostat by asi bylo slozitejsi (musel bych prebootovat zpet do ubuntu, ulozit vypis do souboru a pak sem zkopirovat... a ted musim jit jiz pryc...) takze pokud Vas nikoho nenapadne zadny duvod bez toho vypisu, dodam jej sem pozdeji...
Predem diky za napady...
« Poslední změna: 16 Května 2008, 22:10:08 od Anna Taliánová »
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #1 kdy: 17 Května 2008, 08:03:58 »
Nevypnul jste náhodou služby DBus a HAL?
http://wiki.ubuntu.cz/Jak%20zrychlit%20Ubuntu
Nebo co přesně jste dělal předtím, než to začalo dělat?
Verzi Ubuntu máte jakou?
« Poslední změna: 17 Května 2008, 13:17:37 od Anna Taliánová »

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #2 kdy: 17 Května 2008, 20:54:56 »
Bohuzel... uz jsem se zaradoval, ze to bude ono, lec ted jsem to kontroloval pres sysv-rc-conf a DBUS i HAL jsou spusteny oboje na urovnich 3, 4, 5, jak je dle toho navodu spravne...
btw. link je takto http://wiki.ubuntu.cz/Zrychlen%C3%AD%20startu%20syst%C3%A9mu?highlight=%28Jak%29%7C%28ubuntu%29%7C%28zrychlit%29
Co jsem delal tesne pred tim opravdu nevim - nemel jsem tento pc vice jak tyden u sebe a kdyz jsem se k nemu dostal, jiz psal chybu, takze to bude neco, co jsem delal tehda a to opravdu nevim...
Zkousel jsem pres terminal spustit hald a tentokrat to nevypsalo zadnej error, ale take se nespustil :(
Diky za pomoc
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #3 kdy: 17 Května 2008, 21:02:42 »
Bohuzel... uz jsem se zaradoval, ze to bude ono, lec ted jsem to kontroloval pres sysv-rc-conf a DBUS i HAL jsou spusteny oboje na urovnich 3, 4, 5, jak je dle toho navodu spravne...
Mělo by to být hlavně v úrovni 2, v úrovních 3, 4 a 5 je to zbytečné, ty Ubuntu běžně nepoužívá.
btw. link je takto http://wiki.ubuntu.cz/Zrychlen%C3%AD%20startu%20syst%C3%A9mu?highlight=%28Jak%29%7C%28ubuntu%29%7C%28zrychlit%29
No jo, to jsem celý já, dopoledne jsem to přejmenoval :D

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #4 kdy: 17 Května 2008, 21:15:55 »
Citace
No jo, to jsem celý já, dopoledne jsem to přejmenoval Smích
;) jasny... naprosto chapu ;)
Jestli to je i na urovni dve se musim podivat, mozna jsem se zde jenom prepsal a ted uz si to zas nepamatuju, tak pckej pet minut na reboot :D
Diky moc za ochotu...
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #5 kdy: 17 Května 2008, 21:50:28 »
sry, nemohl jsem hned rebootovat - pod win pracuju pod web-app a ty se moc nedaj ukladat...
No, tak jsem na to koukal a maj bezet i pod 2... DBUS bezi, HAL se nedari spustit ani pres klavesu + v sysv-rc-conf...
Tak nevim...
Mas nejakej napad?
Diks
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

alfons.hnipyrdo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 82
Re: Failed to initialized HAL
« Odpověď #6 kdy: 20 Května 2008, 20:03:38 »
Poradi nekdo???
Mám -----> Notebook Asus A9RP - Intel Celeron M440-1.87GHZ, 1024MB(2x512MB), 60GB, Wifi Asus Wl-195g(bezi jen castecne - mensi dosah nez ve win..., ale od GG uz podporovan bez ndiswrapperu), Ati XPress 220M (fglrx ovladače, Compiz), SD Card Reader(bezi v pohode)
a v něm ---> Ubuntu 8.04 HH

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.