Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Mafiáni od Ufona  (Přečteno 4821 krát)

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Mafiáni od Ufona
« kdy: 19 Května 2008, 17:25:59 »
Dneska přišel odpoledne za mou ženou domů dealer Ufona.

Řekl jí, že se v oblasti budou rušit veškeré pevné telefonní linky a ADSL internet, že vše přechází na "digitální provoz" a že je potřeba podepsat odhlášku stávající linky a novou smlouvu s Ufonem, který toto všechno "přebírá".

Žena to podepsala.

Takže pozor na kombinaci dealer+žena!

Pro Vaši informaci, ten zm*d se představil jako Seibert a mobil má 723610382 (nedostupný) a bylo to v Praze. Ještě, že jsem nepřišel domů... to by byl asi další problém!

Jinak se mi služba Ufon celkem líbí, ale měli by věnovat větší pozornost výběru svých dealerů.

« Poslední změna: 19 Května 2008, 17:32:23 od compaq »
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

rfmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #1 kdy: 19 Května 2008, 17:39:49 »
Stejně tak jako dealer to mohl být obyčejný zloděj. Podepisovat něco v krátkodobé lhůtě a pod nátlakem nemůže přece žádný pracovník udělat. Pokud nepočítám o2 a jejich slavné nabídky aneb "vem to hned nebo nic".

Ale věděl bych o lepší alternativě...  ;D


Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #2 kdy: 19 Května 2008, 17:47:20 »
Tohle dělají dealeři pořád. Už jsem takhle kdysi rušil smlouvu s TELE2. Jsou to mrchy...

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #3 kdy: 19 Května 2008, 17:49:01 »
Stejně tak jako dealer to mohl být obyčejný zloděj. Podepisovat něco v krátkodobé lhůtě a pod nátlakem nemůže přece žádný pracovník udělat. Pokud nepočítám o2 a jejich slavné nabídky aneb "vem to hned nebo nic".

Ale věděl bych o lepší alternativě...  ;D


I tak, smlouvy uzavřené mimo standardní obchodní místo se dají (teď si nejsem jistý lhůtou) do týdne nebo 10 dnů vypovědět bez udání důvodu.

Jinak podobné praktiky prodejců, hlavně od O2, nejsou nic neobvyklého.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #4 kdy: 19 Května 2008, 18:21:55 »
konec dealera
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #5 kdy: 19 Května 2008, 18:35:30 »
To vypadá spíš jako dealer v akci. Podepíšeš? Nebo....  :D

rfmon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 7
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #6 kdy: 19 Května 2008, 18:47:11 »
Toho bych rozhodně využil, nechat se doma a pod nátlakem přesvědčovat o výrobku. To je asi tak, jako když si rodiče před pár lety objednávali adsl od tehdejšího Českého Telecomu. Bez toho, aby se poradili si nechali poslat smlouvu, která nebyla ani na jednu A4. Ze smlouvy se vyklubala smlouva rolovací, a podpis se ocitl až na 6té stránce smlouvy.

Kde se ten zbytek vzal, to nikdo nevi :o Každopádně se z toho vyklubala nerozbitná smlouva, kterou nelze zrušit resp. její zrušení stojí obrovské peníze.

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #7 kdy: 19 Května 2008, 18:54:34 »
To vypadá spíš jako dealer v akci. Podepíšeš? Nebo....  :D
Dealer je ten v oranžovém :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #8 kdy: 19 Května 2008, 22:03:09 »
To vypadá spíš jako dealer v akci. Podepíšeš? Nebo....  :D
Dealer je ten v oranžovém :-)
Podle přesvědčovacího nástroje bych řekl, že ten v oranžovém je nebohý klient a ten druhý agent od Telefonici  :D

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #9 kdy: 19 Května 2008, 22:25:23 »
ti dealeri jsou vsichni stejni, at je to telefonica, tmobile nebo ufon...
jsou to externi agentury (Save Max, Z-Net a podobne...), ktere stejny postupy pouzivaji pro prodej produktu jedny firmy, stejne jako pro prodej uplne jinyho produktu jiny firmy... priznam se, ze v telefonice pracuju, a s "vysledkama" techhle hovad se potkavam skoro denne... kazdou chvili prijde nekdo, ze podepsal neco takovymu dealerovi, ale pak si uvedomil, ze ma dalsi cislo a tak podobne... ale kdyz posloucham ty kecy, co ti "prodejci" nakecali tem lidem (vetsinou duchodcum), tak se mi chce blit...
nicmene nejvyssi vedeni je spokojeny, protoze produkujou opravdu uzasny cisla...
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #10 kdy: 20 Května 2008, 19:31:50 »
Tak asi budu v televizi... Na Nove... Aspon to rikala jedna pani tady :) Teda rikala... jeste ted mam zalehly usi :D
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #11 kdy: 27 Května 2008, 19:37:44 »
ti dealeri jsou vsichni stejni, at je to telefonica, tmobile nebo ufon...
jsou to externi agentury (Save Max, Z-Net a podobne...), ktere stejny postupy pouzivaji pro prodej produktu jedny firmy, stejne jako pro prodej uplne jinyho produktu jiny firmy... priznam se, ze v telefonice pracuju, a s "vysledkama" techhle hovad se potkavam skoro denne... kazdou chvili prijde nekdo, ze podepsal neco takovymu dealerovi, ale pak si uvedomil, ze ma dalsi cislo a tak podobne... ale kdyz posloucham ty kecy, co ti "prodejci" nakecali tem lidem (vetsinou duchodcum), tak se mi chce blit...
nicmene nejvyssi vedeni je spokojeny, protoze produkujou opravdu uzasny cisla...

A u téčka je to naprosto stejný. Ještě že nemam povinost po těhle pouličních srá*ích ty smlouvy řešit :PCo si kdo navaří tak si taky sní 8) Je to chyba těch lidí.Než to podepíšou tak vubec nepřemejšlel. By mě jazímalo kdo z nich by na ulici podepsal leasing na auto či pujčku na barák.Myslím že nikdo,ale na telefon kde kdo. A přitom maj takovejch kamenejch prodejen. U o2 a téčka v každé větší vesnici a stejně sou nenapravitelný ;D
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #12 kdy: 28 Května 2008, 10:43:20 »
Ono to není jenom u "agentů operátorů". De facto toto najdete u každé profese, kde jsou místo výplaty provize - tedy výše platu odvislá od počtu uzavřených smluv. Teda pojišťováci, finanční poradci, osobní bankéři (i ti, co vám přidělila vaše banka), realitky (a tam jde o setsakra velké peníze).
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #13 kdy: 28 Května 2008, 10:54:05 »
To máte pravdku, ale nic to nemění na tom, že když někdo záměrně lže s cílem podepsat smlouvu, je to lump.

Já taky umím přemluvit osmdesátiletou sousedku, aby přešla na jiného operátora, nebo si koupila novou televizi či pojištění, ale neživím se tím, protože nejsem žádnej zm*r.

Například té sousedce vnutili set-top-box s tím, že se bude normální vysílání rušit. Ale už neřekli, kdy... myslím, že by ještě v klidu dožila na analogu a  ušetřila by dva tácy, o který jí ti zm*di obrali.

Nesouhlasím s názorem, že si za vše můžou lidé.

Normální reakce podle mě je:

- Dobrý den, dovolte abych vám nabídl...
- Táhni ZM*DE! A jestli tě tady ještě jednou uvidím...

 ;)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #14 kdy: 28 Května 2008, 11:11:08 »
To máte pravdku, ale nic to nemění na tom, že když někdo záměrně lže s cílem podepsat smlouvu, je to lump.
V tom s vámi naprosto souhlasím. Také jsem o tom, "že by se něco měnilo", ve svém příspěvku nepsal.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #15 kdy: 28 Května 2008, 11:38:30 »
Dealeri jsou obecne nazyvani "profesionalni lhari" a dokonce se oni sami za tohle hodnoceni nezlobi, ale jsou na to dokonce hrdi! Je jenom skoda, ze v dnesni dobe je telesna inzultace tak tvrde postihovana - jinak by si nejakej pojistovak rozmyslel zvonit v nedeli v poledne, aby me informoval o "lakave" nabidce... Tady ve FR je to stejny...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #16 kdy: 28 Května 2008, 12:34:23 »
no ja osobne pokud potkam na ulici dealera, tak ho necham, aby me oslovil... to jen proto, abych ho mohl poslat do pr*ele...
No pokud mi nabizi vyhodne volani, tak si ho vetsinou poslechnu... prece jen me z profesionalniho hlediska zajima, co mi nabidne :)
ja se ho pak zeptam, jestli mi muze poskytnout neco srovnatelnyho s tim co mam ted, a tim to vetsinou konci :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #17 kdy: 28 Května 2008, 14:28:38 »
Ono asi skoro vsechno co se nabizi a prodava hlavne prostrednictvim dealeru, je pochybne. Od Herbalife, pres hrnce Zetter, pres pojisteni, Tele2 az k mobilnim sluzbam - jo a jeste Teleshoping. Vim, ze to nemuzu generalizovat, ale ja jsem jaksi stratil duveru ve vsechno, co se nabizi takovymto pokoutnym prodejem. I tady ve FR je to strasny (treba Tele2 jsem se nemohl zbavit). Nejak se vzdycky casem ukaze, ze ten produkt takhle nabizeny, je predrazeny, anebo totalni sracka. Ja dealery posilam pryc a nekdy i vyhanim az na ulici. Pokud se mi vsak neco pozdava a zajima me to, tak ani tak toho dealera neposloucham, ale mu dam svuj e-mail, at mi posle tu nabidku takhle - ze si to chcu v klidu prostudovat, protoze su cizinec a potrebuju na to cas. To vzdycky zabere - na to argument nemaji.
« Poslední změna: 28 Května 2008, 14:31:53 od hase »
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #18 kdy: 28 Května 2008, 15:45:38 »
Mne tak kedysi ponúkali zdravotné poistenie.... Odmietol som a po pol roku poisťovňa krachla :D 50 000 ľudí zúrivých, že naleteli dealerom na ulici :D

Myro

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 243
  • skill: Bill
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #19 kdy: 28 Května 2008, 15:50:04 »
Pred pár dňami ma zastavil na ulici chlapík v saku a vraví: "Mám pre teba dobrú správu" dal mi jehovistický leták a bol preč. Tak si predstavujem dealera.
CPU: Sempron 2800 1,612 Ghz @ 1,800 Ghz. HDD: Seagate 160 GB,Seagate 40 GB. RAM: 1512 MB. Grafika: Nvidia Geforce 6100 OS: Ubuntu HH 8.04.3 Windows XP CZ
Acer Extensa 5620 : Ubuntu HH 8.04.3 / OpenSuse 11 + KDE

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #20 kdy: 28 Května 2008, 16:32:30 »
Pred pár dňami ma zastavil na ulici chlapík v saku a vraví: "Mám pre teba dobrú správu" dal mi jehovistický leták a bol preč. Tak si predstavujem dealera.
Keby bol naozaj preč, bolo by to dobre. :-)
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #21 kdy: 28 Května 2008, 17:11:42 »
Keby bol naozaj preč, bolo by to dobre. :-)
určitě, odletí přece na meteoritu  ;D

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Mafiáni od Ufona
« Odpověď #22 kdy: 28 Května 2008, 21:06:44 »
Pred pár dňami ma zastavil na ulici chlapík v saku a vraví: "Mám pre teba dobrú správu" dal mi jehovistický leták a bol preč. Tak si predstavujem dealera.
+1 ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.