Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: po instalaci kde4.1.X nejde...  (Přečteno 1296 krát)

Břeťa Král

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 58
  • Jsem takový, jaký jsem
po instalaci kde4.1.X nejde...
« kdy: 18 Září 2008, 20:34:47 »
Zdravím
nainstaloval jsem si kde 4.1.x, jelikož se píše často, jak je to skvělé prostředí, já si jej chtěl vyzkoušet. Instalace proběhla celkem normálně, ale po instalaci mi v kde nejde zesílit nebo zeslabit jas lcd monitoru notesu (grafika gf 8400gs, notebook hp pav dv6655ec), nejde mi zesílit ani zeslabit zvuk. Nejspíš to bude tím, že jsou nefunkční horní bezdotykové tlačítka, jak je zprovozním? V gnome mi to jde normalně bez problemu. Taky je to kde takové líné dost hodně, koukat se na to dá, ale nějak zázračné to není. Nějakým způsobem mi po instalaci zmizely dns záznamy, takže jsem je musel znova napsat, to by mězajímalo taky, jak je to možné??
Nainstalované ovladače grafiky mám nvidia.

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: po instalaci kde4.1.X nejde...
« Odpověď #1 kdy: 20 Září 2008, 11:36:02 »
Pomalost je bohužel způsobena ovladači nVidia, které jsou optimalizovány pro výkon ve 3D právě na úkor 2D funkcí, které QT4 použité v KDE4 používá. O problému se ví, snad bude brzy vyřešen. Co se týká kláves, zkus si pohrát s nastavením klávesnice (Nastavení systému -> Země/region a jazyk -> Rozvržení klávesnice. Doporučuji použít volbu "Zakázat rozložení klávesnice".
Kubuntu forever :-)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.