Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: totem nepřehraje video, mplayer hlasi chyby - X server?  (Přečteno 1273 krát)

zemko

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 123
  • fat skankin bastard
totem nepřehraje video, mplayer hlasi chyby - X server?
« kdy: 22 Května 2008, 14:44:00 »
mám pár menších problémů:

1 - čas od času se mi stane (možna častěji než je zdrávo), že mi při minimalizaci firefoxu nebo opery se restartuje X server a ukončí se hláškou "Running local boot scripts (/etc/rc.local) [fail]" od tý doby se mi stává, že když pustim film v Totemu (nebo VLC nebo gxineu, nebo v mplayeru [video - xv   X11/xv musi byt]) tak vidim jen cernou obrazovku a zvuk jde v pohode...bohuzel s tim videem se to stava velmi casto, i kdyz u mplayeru se to da nastavit na jiny video driver tak mi vsechny nejak "blbnou" bud nejde dat film na fullscreen nebo je "zpomaleny" zvuk jde normalne ale video se tahne

2 - pri pusteni videa v mplayeru se mi objeiv Error: [gl] could not acquire buffer for dr Expect a_major_speed penalty mplayer ale film jde, jen je zpomaleny...jak to rict..malo fps, i kdyz jsem zkusil nastavit fps na hodnotu blizkou 25 nebo primo 25 tak porad tam bylo sekani...jako kdyz se vam seka hra pri nizkym fps nebo na nestihajici graficky karte...pritom kdyz to pustim v totemu (pokud funguje) tak naprosto v pohode

da se s tim neco delat? podle me za to muze X server, ale zas tak jistej si nejsem, ale kdyby to byl x server pomohlo by
Citace
sudo dpkg-reconfigure xserver-xorg
sudo /etc/init.d/gdm restart
  ? nebo neco jinyho, diky za odpovedi


 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.