Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: ATI  (Přečteno 1965 krát)

palobabo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
ATI
« kdy: 29 Května 2008, 11:42:03 »
ahoj da sa povedat ze som zaciatocnik v pouzivani ubuntu a vyskytol sa mi problem vsetko mi ide ako ma len pri pozerani filmov a hlavne s titulkami mi to niekedy cudne prehadzuje obraz titulky zvyknu byt obcas na ciernom pozadi. skusal som davat postupne vsetky codeci ktore su dostupne v zlozke pridat a odobrat ale nic sa nezmenilo, neviem ci mi to moze robit driver alebo compiz fusion, tak som skusal vcera nainstalovat novy driver na ati-nu 8.5 ale po instalacii a restarte miu nabehla biela obrazovka a nic viac tak som musel odznova prepisat xorg.conf a odznova naistalovat starsi driver 8.4. prosim skuste mi pomoct. Dakujem

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ATI
« Odpověď #1 kdy: 29 Května 2008, 18:02:28 »
No, pokud doplníš pár informací, třeba ti někdo (možná že já) dobře poradí.
1) Jakou verzi ubuntu používáš?
2) Jakou přesně máš tu atinu?
3) Ve kterém přehrávači máš problémy? (např. přesně jsem nepochopil, o jaký problém s titulky jde)
4) Používáš compiz (efekty jako kostka, vlnění oken, ...)?

Každopádně si nemyslím, že by problém s titulky vyřešily ovladače na gr. kartu.

P.S: Já jsem se svým Radeonem HD2600XT včera vyzkoušel ovladač 8-5 a na rozdíl od 8-4 mi na Ubuntu 8.04 bez problémů fungoval. Osvědčil se mi tento postup (metoda 2): wiki.cchtml.com
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

palobabo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: ATI
« Odpověď #2 kdy: 29 Května 2008, 20:07:36 »
no mam ubuntu 8.04 a ati mobility radeon HD2400XT. prehravac pouzivam kaffeine. s tymy titulkami je to tak ze chvilu mi idu normalne a potom bud bliknu alebo sa objavia ze v okoli pismenok je cierne pozadie, a niekedy zvykne trhnut obraz ze sa zastavy na chvilu pripadne iba spodok prehrava a vrch stoji, nestava sa to casto a ani to netrva dlho ale je to neprijemne ked sa to stane. hmm a tomu linku tym si mi nepomohol lebo neovladam moc anglictinu tak neviem co to tam je.

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: ATI
« Odpověď #3 kdy: 30 Května 2008, 11:02:32 »
no mam ubuntu 8.04 a ati mobility radeon HD2400XT. prehravac pouzivam kaffeine. s tymy titulkami je to tak ze chvilu mi idu normalne a potom bud bliknu alebo sa objavia ze v okoli pismenok je cierne pozadie, a niekedy zvykne trhnut obraz ze sa zastavy na chvilu pripadne iba spodok prehrava a vrch stoji, nestava sa to casto a ani to netrva dlho ale je to neprijemne ked sa to stane. hmm a tomu linku tym si mi nepomohol lebo neovladam moc anglictinu tak neviem co to tam je.
Hmm, vyzkoušej různá nastavení v kafeine (nepoužívám ho, takže nevím). Můžeš třeba zkusit i jiné přehrávače - VLC, MPlayer, Totem, Amarok, ... Třeba zlobit nebudou.

P.S: Pokud používáš efekty plochy (compiz), zkus je vypnout, jestli to náhodou nepomůže.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

palobabo

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: ATI
« Odpověď #4 kdy: 30 Května 2008, 21:26:06 »
no skusal som sa s tym pohrat ale nic sa nezmenilo. mam aj vlc aj movie payer ale nie je v tom rozdiel. a v tom compize vyuzivam fakt len minimum ked som ho zkusal vypnut aj tak to ostalo tak isto. jedine co viem je ze ked som ubuntu nainstaloval tak mi to nerobilo nieco som musel asi pokaslat.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.