Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: odvirování widlí z linuxu?  (Přečteno 8431 krát)

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #25 kdy: 16 Července 2008, 16:29:44 »
On (Ty :P) - Tak se omlouvám, příště takovéhle vtipy budu nějak oddělovat :D
Jentak mimochodem offtopic, jaké rozlišení byste doporučili na monitor 22'', který mi doporučuje rozlišení 1680x1050? :) Dal jsem samozřejmě to, co mi tvůrci od HP poradili, ale stejně mi to přijde takový divný, možná jen nezvyk.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #26 kdy: 16 Července 2008, 16:52:40 »
On (Ty :P) - Tak se omlouvám, příště takovéhle vtipy budu nějak oddělovat :D
Jentak mimochodem offtopic, jaké rozlišení byste doporučili na monitor 22'', který mi doporučuje rozlišení 1680x1050? :) Dal jsem samozřejmě to, co mi tvůrci od HP poradili, ale stejně mi to přijde takový divný, možná jen nezvyk.
Na ten OFFTOPIC odpovím: Předpokládám, že se jedná o 22" LCD panel. Můžete tam samozřejmě "vnutit" jiné rozlišení, než nativní (1680x1050), ale při použití jakéhokoli jinéh, než nativního rozlišení velice klesá kvalita barev a ostrost obrazu (záleží na schopnostech interpolace panelu, ale pokles kvality obrazu je vždy zřetelný).  Teda teoreticky by k tomu nemělo dojít, pokud by se použilo poloviční rozlišení, tedy 840x525.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #27 kdy: 16 Července 2008, 20:55:46 »
EuGenio >> Díky, já ale myslel spíš osobní doporučení a zkušenosti, jinak byl bych radši kdyby se mi spíš tykalo ;)
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #28 kdy: 17 Července 2008, 07:39:29 »
Kenji: V klidu, člověk se stejně musí párkrát vydrbat, aby si dal příště pozor :)) A pač už jsem se vydrbal tolikrát, že teď se vždy před nějakou operací zeptám, takže dobrý :)
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #29 kdy: 17 Července 2008, 12:03:14 »
Trochu mimo:

dle mého názoru je přeinstalace nejrychlejší a nejpohodlnější možnost, když si představím  že mě už někdo naboural systém (tím myslím widle) a já se ho několik,třeba i desítek hodin snažil opravit s tím že mám nejistý výsledek a , když přeinstalace je hotová za 3 hodiny i s nainstalováním všech bežných programu tak bych volil tuto variantu.
A poté když už ten systém má v sobe "díru"  je sice "opravená" ale stale tam je, jen se to neprojevuje a je systém lépe napadnutelný, jedině že by se zvolil nějaký z dobrých firewallů, např. dobře nakonfigurovaný Kerio.
Z vlastní zkušenosti a mé dlouholeté praxe mohu říct že většina zákaznímů kterým odviruji PC a vrátím zpět tak mě opět kontaktují a požádají o přeinstalaci kvuli stálémů padání a nebo dalšímu možnému potenciální napadnutí z důvodu už jednou napadlému systému,protože vir je prostě vir, a přece jen je to produkt od mrkvosoftu.
toť můj názor. Dudlyk

Nechápu lidi, kteří vše řeší přeinstalací nebo když chtějí zrychlit počítač, tak udělají formát (ano, i takové blbce znám). Když si vzpomenu na dobu, když jsem používal Windows ME (cca rok je nepoužívám, jsem již Vista+Ubuntu ready), WinME jsem již několikrát vyhrabal doslova a dopísmene z takových sr*ček, vydrželi mi cca 5-6 let bez reinstalování. Stále svěží, rychlé bez virů, bez havěti. Na ten systém nikdy nezapomenu, ten dokázal podržet - (omylem jsem 2x spustil jakýsi vir, AVG, atd. mi označili téměř celý počítač zavirovaný, WinME + trocha šikovnosti a za týden jeli v pohodě. Nebo když se disk jevil jako vadný, atd. vždy mě WinME zachránili (Také jsem za celou dobu jejich používání nasbíral 20GB dat, dokumentů). A což teprve Záchranná disketa systému Windows Millenium, to bylo taky něco. A Windows Vista mě taky zatím pomáhají (již dvakrát jsem je total zboural, že nabootovali a neviděli disky, atd. - sice to není tak super jako WinME, ale taky dobrý - opět jedou bez reinstalu.)

Neviděl jsem zatím moc domácích počítačů, které by vydrželi 6 let bez reinstalu. WinME je u mě legenda.

BTW: Když tu bezp. díru zadělám, tak já ji zadělávám důkladně.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #30 kdy: 17 Července 2008, 12:07:16 »
Já jeden znám, ale přišel o bios (shořel celej čip) - je to 386 a win 3.11 :D  mimochodem 100MB HDD se už taky nedochoval :(
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

Roman Vacho

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 6029
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #31 kdy: 17 Července 2008, 12:58:35 »
WinME je legenda. To máte pravdu. Ale pro mnoho jiných lidí v něčem jiným :D
Vyřešená vlákna je vhodné uzavřít "Topic Solved" dole pod vláknem. Děkujeme.

On

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1136
    • Operační systémy
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #32 kdy: 17 Července 2008, 13:04:02 »
Thomas123: Já zas takové lidi, kteří volí reinstal chápu docela dobře..je to o tom, že ne každý si ví rady s tím, co se mu postaví do cesty. Ne každý má nervy 2 hodiny něco hledat na netu, pak to hodinu dělají a zjistí, že problém je stejný, ne-li horší, ne každý to s nervama vydrží tak, aby našel sílu na experimentování. Já myslím, že každému se podařilo opravit to, co potřeboval, to není nic světoborného..za chvíli ale začne otravovat zase něco jiného, další hláška (v případě win je úspěch, kdyby jenom jedna) a ten vztek se v člověku kupí tak rychle, jako se lepí muchy na ho*no..pak už stačí jen krůček k tomu, aby šly widle okamžitě ven, buď reinstalem nebo zvolením jiného systému.
« Poslední změna: 17 Července 2008, 13:06:06 od On »
Asus M2A-VM HDMI, Athlon 64 X2 4800+, 4GB DDR2/800Mhz,Powercolor HD 2600 XT, Ubuntu 10.10
Být posledním nevadí, ale nikdy nesmíte být poslední dvakrát po sobě - Iacocca

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #33 kdy: 17 Července 2008, 13:19:35 »
No tak ja som teraz zene tiez preinstalovaval XPcka. Samozrejme som sa snazil pred tym zistit, preco furt vyskakuje hlaska o chybajucom dll, preco nefunguju odinstalatory, preco nejde natrvalo nastavit cas v internete, preco sa sekal obraz, zvuk, mizli ikonky...Nasiel som par virov, nahradil dll, upravil registre...ale furt sa sral ten cas atd...Tak som vsetky jej veci zalohoval na 2. disk, formatoval - a instaloval nanovo! Co je na tom take nepochopitelne? Robim to pravidelne kazdy rok a pripada mi to ako najlepsie a NAJRYCHLEJSIE riesenie. Je tiez pravda, ze ja s tym pocitacom nerobim - neviem co s nim stvara ona a vzdy som dobry len na to, aby som to zase dal do richtiku. Urobil som jej znovu dualboot s Darinou a poucil ju ZNOVU, ze bude lepsie, ked bude na internet chodit cez ten Linux...Ale ci ma konecne posluchne??? Zvyk je zelezna kosela a zeny sa jej akosi tazko zbavuju...V kazdom pripade za rok uz sa s nicim srat nebudem a rovno hodim reinstall ;D 
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

HonzaD

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 524
    • VoIP a internetová komunikace
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #34 kdy: 17 Července 2008, 13:44:16 »
Mě běželi Windows Me 11 let, zhroutili se před týdnem protože sem win asi 20x  vypl natvrdo a na scanidsk nebyl čas.. Ale stejně už sem plánoval na přechod na kombinaci Ubuntu a WinXP na novějším PC, takže akorát to ten přechod urychlilo :)) Jinak měl jsem tam řádově 100-200 programů a průměrně 3 stálé uživatele :)

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #35 kdy: 17 Července 2008, 15:42:57 »
nikomu neberu, ze radsi tejden opravuje nejakou zavadu, ja si radsi pravidelne kazdej pul rok dam formatek, ptz se registry pomalu zas*rou a pak je win cim dal horsi a horsi a nemam tolik casu abych to moh zase vsechno "ozivit" tak radsi udelam rychlej formatek.. a format widli je opravdu rychlovka.. staci 1,5 hodiny a je hotovo.. ja nijak specialne programy nenastavuju, stejne jsem stale v ubuntu :) ja radsi format.. je to rychly a bez nervu ze tohle nejde, tamto nejde, a kde je chyba apod.
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

Thomas123

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 383
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #36 kdy: 17 Července 2008, 17:49:29 »
No tak ja som teraz zene tiez preinstalovaval XPcka. Samozrejme som sa snazil pred tym zistit, preco furt vyskakuje hlaska o chybajucom dll, preco nefunguju odinstalatory, preco nejde natrvalo nastavit cas v internete, preco sa sekal obraz, zvuk, mizli ikonky...Nasiel som par virov, nahradil dll, upravil registre...ale furt sa sral ten cas atd...Tak som vsetky jej veci zalohoval na 2. disk, formatoval - a instaloval nanovo! Co je na tom take nepochopitelne? Robim to pravidelne kazdy rok a pripada mi to ako najlepsie a NAJRYCHLEJSIE riesenie. Je tiez pravda, ze ja s tym pocitacom nerobim - neviem co s nim stvara ona a vzdy som dobry len na to, aby som to zase dal do richtiku. Urobil som jej znovu dualboot s Darinou a poucil ju ZNOVU, ze bude lepsie, ked bude na internet chodit cez ten Linux...Ale ci ma konecne posluchne??? Zvyk je zelezna kosela a zeny sa jej akosi tazko zbavuju...V kazdom pripade za rok uz sa s nicim srat nebudem a rovno hodim reinstall ;D 

No nevím, ale ten čas zřejmě chtělo nastavit na tvrdo (nebrat z internetu), popř. zvolit opačnou kombinaci s neofic. serverem. S tím 2. diskem je to jednodušší, ale když máš jeden, počítač posraný, bez přístupu k internetu, tak se s tím člověk musí patlat, no a pak již je chytřejší.

nikomu neberu, ze radsi tejden opravuje nejakou zavadu, ja si radsi pravidelne kazdej pul rok dam formatek, ptz se registry pomalu zas*rou a pak je win cim dal horsi a horsi a nemam tolik casu abych to moh zase vsechno "ozivit" tak radsi udelam rychlej formatek.. a format widli je opravdu rychlovka.. staci 1,5 hodiny a je hotovo.. ja nijak specialne programy nenastavuju, stejne jsem stale v ubuntu :) ja radsi format.. je to rychly a bez nervu ze tohle nejde, tamto nejde, a kde je chyba apod.

No, tak pro někoho, kdo ve widlích moc nepracuje je formátek asi lepší, ale když byste tam instaloval, nastavoval, atd, tak raději zvolíte antivir, anti..., vyčištění disku, scandisk, AusLogics Disk defragmenter, AusLogics Registry Defragmenter a počítač je jako nový za celý jeden den.
Ten Linux není špatná věc, jen se s tím naučit. Windowsák není zvyklý.

pxjava

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 96
    • Horejsek.com
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #37 kdy: 17 Července 2008, 18:21:39 »
No, tak pro někoho, kdo ve widlích moc nepracuje je formátek asi lepší, ale když byste tam instaloval, nastavoval, atd, tak raději zvolíte antivir, anti..., vyčištění disku, scandisk, AusLogics Disk defragmenter, AusLogics Registry Defragmenter a počítač je jako nový za celý jeden den.

mate pravdu, ale tak mam celej den formatovat, instalovat a nastavovat nebo celej den projizdet pocitac antivirakama a snazit se to dostat ven? akorad nedavno jsem mel virus, kterej nod32 zaznamenal, ale zadnej program s nim nedokazal hnout.. neim, nikde nijak mi nesel odstranit.. tak jsem pockal, ze to s nim par dni preziju a pak jsem to zformatoval
radsi tuhle diskuzi jestli formatovat/cistit nechame byt, at si kazdej zvoli podle gusta :)
Ubuntu 9.10
Asus P5Q; Intel Core 2 Duo E8500; 2x 2048MB DDR2; GeForce 9600GT 512MB; SBA 7.1; Samsung SyncMaster 205bw; Logitech Wave; 2x WESTERN DIGITAL Caviar Green 1.5T a Seagate 500G
Osobni web www.horejsek.com

sandrick

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 299
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #38 kdy: 17 Července 2008, 18:28:08 »
Podle poctu odpovedi, ktere ma tento prispevek v porovnani s ostatnimi, toho lide na Ubuntu foru vedi vic o odvirovani Windows nez o Linuxu.

ROFL

A ted do me  :o

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #39 kdy: 17 Července 2008, 18:48:33 »
Upřesnění toho "trochu mimo" :

Jen na upřesnění a vyjasnění, také nechápu lidi kteří si zasírají systém všemy balasty a každýho půl roce přeinstalují systém... já měl (nebo spíš ještě mám) oficiální windows XP, po zakoupení PC s OS jsem si jej nainstaloval dle mých představ a od té doby běžel jak hodinky, což je asi 3,5 roku denodenního provozu, poté jsem se "ponořil" do linuxu ,takže XP nevyužívám a ani nechci, stačí že s ním musím denně pracovat v práci. (viz moje "vizitka"). Linux se mi líbí a nic mě na něm neschází.
To jak jsem napsal že bych tento problém řešil asi přeinstalací tak to je můj názor !
Už vás vidím jak pracujete třeba 5 a více hodin (berme toto číslo jako příklad) na cizím komplu jen aby jste ho vyčistil, odviroval a dostal do dobrého stavu. 5 hodin si dokážu představit rozhodně přijatelněji než googlování, testování a odvirováním na cizím PC ve svým volným čase !!! , jóó kdybych s toho měl nějaký výdělek tak bych sem se tomu i ten čas věnoval, ale protože nejsem ten typ člověka který zná jen PC, LINUX, a potom zase PC, tak se na mě nezlobte ale vše má své hranice.
Nevím jak z vaší zkušenosti ale když se jedná o něco náročnějšího na opravu jako je zavirovaný PC nebo něco ze systémem tak zákazníka uspokojí spíše rychlá a čístá přeinstalace, protože ta "zabije" několik much jednou ranou. a zákazník (kamarád) vám ještě řekne jé, to je ale pořádek na ploše, a jak je ten počítač rychlej.....  ... a ještě vám bude vděčen že jste mu pc vrátili do druhého dne a nematurovali jste na něm několik dní či týdnů !!

S pozdravem Dudlyk
 


Trochu mimo:

dle mého názoru je přeinstalace nejrychlejší a nejpohodlnější možnost, když si představím  že mě už někdo naboural systém (tím myslím widle) a já se ho několik,třeba i desítek hodin snažil opravit s tím že mám nejistý výsledek a , když přeinstalace je hotová za 3 hodiny i s nainstalováním všech bežných programu tak bych volil tuto variantu.
A poté když už ten systém má v sobe "díru"  je sice "opravená" ale stale tam je, jen se to neprojevuje a je systém lépe napadnutelný, jedině že by se zvolil nějaký z dobrých firewallů, např. dobře nakonfigurovaný Kerio.
Z vlastní zkušenosti a mé dlouholeté praxe mohu říct že většina zákaznímů kterým odviruji PC a vrátím zpět tak mě opět kontaktují a požádají o přeinstalaci kvuli stálémů padání a nebo dalšímu možnému potenciální napadnutí z důvodu už jednou napadlému systému,protože vir je prostě vir, a přece jen je to produkt od mrkvosoftu.
toť můj názor. Dudlyk

Nechápu lidi, kteří vše řeší přeinstalací nebo když chtějí zrychlit počítač, tak udělají formát (ano, i takové blbce znám). Když si vzpomenu na dobu, když jsem používal Windows ME (cca rok je nepoužívám, jsem již Vista+Ubuntu ready), WinME jsem již několikrát vyhrabal doslova a dopísmene z takových sr*ček, vydrželi mi cca 5-6 let bez reinstalování. Stále svěží, rychlé bez virů, bez havěti. Na ten systém nikdy nezapomenu, ten dokázal podržet - (omylem jsem 2x spustil jakýsi vir, AVG, atd. mi označili téměř celý počítač zavirovaný, WinME + trocha šikovnosti a za týden jeli v pohodě. Nebo když se disk jevil jako vadný, atd. vždy mě WinME zachránili (Také jsem za celou dobu jejich používání nasbíral 20GB dat, dokumentů). A což teprve Záchranná disketa systému Windows Millenium, to bylo taky něco. A Windows Vista mě taky zatím pomáhají (již dvakrát jsem je total zboural, že nabootovali a neviděli disky, atd. - sice to není tak super jako WinME, ale taky dobrý - opět jedou bez reinstalu.)

Neviděl jsem zatím moc domácích počítačů, které by vydrželi 6 let bez reinstalu. WinME je u mě legenda.

BTW: Když tu bezp. díru zadělám, tak já ji zadělávám důkladně.
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

ufaak

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2296
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #40 kdy: 17 Července 2008, 20:30:34 »
dudlyk: samozrejme je to pohodlnejsi. ale predstav si treba mou situaci. mati ma na svym pocitaci doma nainstalovanej software z prace, kterej ji umoznuje pracovat i z domova - a vyuziva to skoro denne... jenomze ten software ji musi nainstalovat koren od nich z prace, ktery samozrejme sedi v brne, a nepojede kvuli nekomu 80 km jen tak.
potom samozrejme nejaky reinstal nepripada v uvahu, a musi se to resit jinou "lecbou".

ale jak znam sam sebe, lecil bych i kdyby tam ten soft nebyl :)
notebook MSI EX720X, Ubuntu 10.10

Dudlyk

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: odvirování widlí z linuxu?
« Odpověď #41 kdy: 17 Července 2008, 20:34:24 »
takové případy také znám ale takových případů je cca 5%.  :P

dudlyk: samozrejme je to pohodlnejsi. ale predstav si treba mou situaci. mati ma na svym pocitaci doma nainstalovanej software z prace, kterej ji umoznuje pracovat i z domova - a vyuziva to skoro denne... jenomze ten software ji musi nainstalovat koren od nich z prace, ktery samozrejme sedi v brne, a nepojede kvuli nekomu 80 km jen tak.
potom samozrejme nejaky reinstal nepripada v uvahu, a musi se to resit jinou "lecbou".

ale jak znam sam sebe, lecil bych i kdyby tam ten soft nebyl :)
Notebook Lenovo X201, Core i5, 6GB RAM,
www.fopanet.cz

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.