Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nenabehne Ubuntu  (Přečteno 1063 krát)

VOBI

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Nenabehne Ubuntu
« kdy: 07 Prosince 2008, 14:32:13 »
po naistalovany Ubuntu 8.10 64bit kdyz necham aby se spustily tak to zamrzne v nabihani pred poslednima dvouma polickama nebo to dobehne naskoci cerna obrazovka kde blika _ ale klavesnice nejde. Na pc mam naistalovany Win XP pro sp3 a info o PC: AMD Athlon 64 3200+ 2.2Ghz, 1Gb Ram1 ATi radeon 9600 Pro, 1. disk mam 40GB kterej jsem rozdelil na 10 Gb pro Ubuntu a 30Gb pro WIn a jeste mam druhej Disk 120Gb. kdyz vlozim Cd s ubuntu a chci pustit ubuntu z CD tak to zamrza stejne ale kdyz pred vyberem jeslti chci pustit v z cd nebo instalovat apod.. zmacknu F6 (myslim ze to je nak dalsi moznosti) a tam vsechno odskrtam tak to nabehne jinak ne. mozna to pisu chaoticky ale doufam ze pochopite ze linux mam poprvy naistalovany.

soudruh

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 458
  • Na Linuxu se stále učím...
Re: Nenabehne Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 07 Prosince 2008, 14:35:27 »
Jestli to chápu dobře, tak ti zamrzne při bootování.
Zkus tedy upravit příkaz v grubu smazání slova "splash" a kouknout u čeho to vyhodí chybu.
Xubuntu 12.10@fermium; Ubuntu 12.04@mandelevium; Android 2.3.3@nobellum; Ubuntu 9.04@lawrencium; FreeNAS@rutherfordium; Xubuntu 12.04@dubnium

VOBI

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nenabehne Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 07 Prosince 2008, 15:24:30 »
Tak jsem udelal jak si mi poradil a vse je ok az na tohle: Starting Avahi mDNS/DNS=SD Daemon avahi - damen     FAIL
a potom jeste o kousek niz pise tohle:  Can´t start Hardware abstraction layer - please ensuredbus is runing

EDIT: nikdo nevi co stim ?
« Poslední změna: 07 Prosince 2008, 16:56:03 od VOBI »

VOBI

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 5
Re: Nenabehne Ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 07 Prosince 2008, 17:48:18 »
Tak jsem upravil bootovani smazal jsem slovicko splash tim padem misto grafickeho nabihani mi to nabihalo textove kde se vyskytla chyba u

Starting Avahi mDNS/DNS=SD Daemon avahi - damen     FAIL

o kousek niz mi napsalo:

Can´t start Hardware abstraction layer - please ensuredbus is runing

Pak jak jsem psal viz.nahore zamrza pc.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.