Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Kvalita fóra Obecné diskuse  (Přečteno 16662 krát)

honorguard

  • Host
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #50 kdy: 03 Června 2008, 14:11:21 »
Jo tak to už chápu že jsi mě minule sjel za >>frajeřinu<< :D.
Jsem v nějakém vláknu (právě jsem sem napsal threadu a zase smazal :D) nějak špatně postavil větu a nechtělo se mi to mazat tak mi z toho nakonec vylezlo že jsem "64bit user" než nějaká inteligetní česká věta... tak jsi mi tam napsal "Já jsem taky user, ale user si na veřejnosti a máš po legraci" :D...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #51 kdy: 03 Června 2008, 14:52:54 »
ty, kde si to vyhrabal? Vsak to uz je 100 rokov dozadu ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #52 kdy: 03 Června 2008, 15:17:17 »
To víš, já si pamatuju všechno... usery.. bobry... :D :D :D.

Pavel Půlpán

Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #53 kdy: 03 Června 2008, 17:22:31 »
4honorguard: Vyjadrit se k cemu? K tem anglickejm vyrazum? Hele lidi, muze bejt i hur:

Kód: [Vybrat]
cout << "Treba nejak takhle... ;D" << endl;

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #54 kdy: 03 Června 2008, 17:28:48 »
Tohle téma založil Prasátko a Vojta, přijde mi zvláštní že se k tomu nijak nevyjadřují ???.

K čemu se asi mám vyjádřit? K tomu, že ve vlákně, kde vás žádáme o nějakou kulturu Obecné diskuse se opět rozjede něco s probíraným tématem naprosto nesouvisející? Zamyslete se...

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #55 kdy: 03 Června 2008, 18:24:59 »
Tak Vojto
Pokud mluvis o KULTURE Obecne diskuse, tak si myslim, ze ty trapny LOLY a ROFLY nejsou zrovna naprosto nesouvisejici. Ja jsem tohle vlakno pochopil tak, ze treba nebudu zakladat zadne vlakno napr. typu "Topolanek a jeho stolice", ale pokud v nejake diskusi zvolna prejde rec na neco jineho a lidi si budou chtit pokecat, tak na tom nevidim nic spatneho. Branit teto volnosti by bylo myslim velkou chybou a zavanelo by to uz diktaturou. Co se vsak tyce zakladani vlaken o kocovine, tak su taky proti.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

honorguard

  • Host
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #56 kdy: 03 Června 2008, 19:52:05 »
Citace
K čemu se asi mám vyjádřit? K tomu, že ve vlákně, kde vás žádáme o nějakou kulturu Obecné diskuse se opět rozjede něco s probíraným tématem naprosto nesouvisející? Zamyslete se...
Mě totiž přišlo jako by lidi řekli "Zakazovat to je blbost, forum je takhle víc o lidech a blablabla...". Zkrátka se tu objevily vzkazy které víceméně odporovaly vaší prosbě... V případě že chcete aby tohle respektovali úplně všichni tak musíte i těmhle lidem vysvětlit proč je to tak špatné... Já osobně jsem zatím neuznal za vhodné sem psát téma o  zdravotnictví... na jabberu jsou konference a plno lidí se tam potká i ze zdejšího fora... ale lidi tu víceméně říkají že je "vlákna mimo téma" baví, tak jsem čekal nějaké rozumné vyjádření a ono nic. To je vše...

ADIO45

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 847
  • snažím poradit...nezáleží na karmy ale snahu :)
    • Dráčkovo herní doupě
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #57 kdy: 03 Června 2008, 19:55:12 »
Citace
K čemu se asi mám vyjádřit? K tomu, že ve vlákně, kde vás žádáme o nějakou kulturu Obecné diskuse se opět rozjede něco s probíraným tématem naprosto nesouvisející? Zamyslete se...
Mě totiž přišlo jako by lidi řekli "Zakazovat to je blbost, forum je takhle víc o lidech a blablabla...". Zkrátka se tu objevily vzkazy které víceméně odporovaly vaší prosbě... V případě že chcete aby tohle respektovali úplně všichni tak musíte i těmhle lidem vysvětlit proč je to tak špatné... Já osobně jsem zatím neuznal za vhodné sem psát téma o  zdravotnictví... na jabberu jsou konference a plno lidí se tam potká i ze zdejšího fora... ale lidi tu víceméně říkají že je "vlákna mimo téma" baví, tak jsem čekal nějaké rozumné vyjádření a ono nic. To je vše...
jasně a nejhorší FLAME je Yndous  ;)
Toshiba L505 - iCore-3, ATI Radeon HD, 4GB ram,500GB  + Win7 s virtual Ubuntu
Neumím psát česky. Jsem sluchově postižení...

karel kudrna

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 869
  • skill :: googllama
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #58 kdy: 03 Června 2008, 19:56:26 »
Asi z lidí to žvanění nejde vymýtit - furt o něčem kecaj. A ten novej board by se měl teda jmenovat offtopic kecy nebo žvásty a měl by v něm bejt jenom link na lidé.cz, aby nebyli obtěžováni odborníci na linux (doteď to bylo zvykem jen na ostatních linux fórech) :(
prostý user
...selským rozumem...

honorguard

  • Host
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #59 kdy: 03 Června 2008, 20:00:58 »
Mám dobrý nápad, radši se téhle diskuze zdržím :D. Právě mi totiž došlo že nevím jaký mám názor. Prostě se mi nelíbí ani jedno ani druhé, takže už máte v tomhle tématu jen tichého pozorovatele ;).

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #60 kdy: 03 Června 2008, 20:09:05 »
osobně jsem zatím neuznal za vhodné sem psát téma o  zdravotnictví...

A jak pak chceš nastavit tu hranici? Co ještě je "vhodné", a co není?

Two legs bad, four legs good?

Pak je tedy vyjádření Vojty víc než na místě...
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #61 kdy: 03 Června 2008, 21:11:19 »
Zdarec ,
tak jsem se proslouskal touto diskuzí a snad jsem si na to stihl udělat obrázek. Jsem sice lama na linux. Stále mám v pc Win, ale to se tady neřeší. Řekl bych, že tady jde o kulturu vyjadřování se na Obecné diskuzi. Fórko čtu málo, spíš jen když nemám co dělat v škole nebo když něco potřebuju. Dovolte mi tedy vyjádřit svůj názor. Ten nápis pod logem Ubuntu je "linux for human beings" ( v překladu linux pro lidi - to snad víme všichni ) . Podle mě to má vyjádřit přístup k veřejnosti jako otevřený OS. OS který má přivést konkurenci windowsu pro obyčejné uživatele. Proč tedy by mělo tohle fórko být pouze knihovnou odborných informací . Proč by tu nemohlo být místo kde by se daly probrat témata běžného života? Samozřejmě s odstupem ! Když tady začne někdo řešit nějaký článek z pubertálních časopisů (např. Bravo - jiný neznám) tak si to zaslouží tlačítko Delete, ale proč by se tu nemohly probírat témata normálního života ? Někdo řekl "řekni mi jakou posloucháš hudbu a já ti řeknu jaký si" - tak proč by tu nemohlo být vlákno s anketou kdo jakou poslouchá hudbu ? Spousta z nás nemá takový bezstarostný život jako já v svých 15 letech a třeba zdravotnictví je často probíraný problém tak proč by tu nemohlo být jeho vlákno ?

jednoduše zhrnuto : tohle fórko by mělo být sice zdrojem informací ale též by mělo být takové otevřené a všeobecné. Ať tu jsou dejme tomu 2 bloky - ten s tou odbornou  částí a ten s tím obecnějším obsahem. ubuntu má být liberální otevřená OS pro každého !


A k tomu jazykovému způsobu vyjadřování : mě osobně je celkem jedno jestli nekdo použije v diskuzi BTW nebo PS , hlavně když se doszím to jsem potřeboavl nebo jeho osobní názor. Výrazy jako lol, rofl atd. jsou v mé řeči normální. Někteří na to možna nejsou zvyklí. Asi by bylo jednoduší kdyby ti co tyto výrazy používaji aby zmeníly svoje vyjadřování a nechali si to na jabber nebo do školy... Díky za pozornost
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

menganito

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1728
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #62 kdy: 03 Června 2008, 21:17:00 »
Někdo řekl "řekni mi jakou posloucháš hudbu a já ti řeknu jaký si"
To povedal môj podpis :D

Skôr tu ide o to, že veľa ľudí sem chodí radiť: večer prídu vyčerpaní z práce a namieto k večeri idú na fórum, poradiť ostatním (preháňam, ale pointu chápeme ;) ) a práve tímto ľuďom, ktorí si pozrú len "neprečítané príspevky od ostatnej návštevy" sa tiež musia mnohostránkovým zoznamom tém ako Oteplovanie, Zdravotnćtvo, hudba, pričom ich zaujímajú len odborné otázky.
Asi najideálnejšie by bolo zaviesť do nastavení možnosť "Nezobraziť kategóriu Obecná diskuze - totálny offtopic. (neviem ani či sa to dá, ale znie to fajn)

Petr Merlin Vaněček

  • Moderátor
  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 5057
    • Lomítkáři
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #63 kdy: 03 Června 2008, 21:18:53 »
stet: jenže on není až tak problém, že se tu tyhle diskuze vyskytují. Spíš je problém v jak hojném (až nesmyslně hojném) počtu. Když otevřu fórum a zobrazím si poslední příspěvky, tak automaticky prvních 10 přeskakuji. A to není dobrá vizitka. Vytvářet dva bloky bohužel v tomto případě vpodstatě znamená vytvářet nové fórum. A to je pravda Vojty a jiných, že na to jsou tu fóra/blogy/diskuzní kluby jinde.

Stejně jak jsem se dohadoval předtím. Není dobrý ani jeden extrém - mazat vše a ponechat vše si žít. Ono je to o lidech - dokud měli trochu soudnosti, objevilo se tam jednou za čas nějaké téma do kterého jsme si (proč ne) všichni přispěli. Ale když namísto příspěvků, kde lidi žádají o pomoc se musím denně prodírat tunou balastu, už to taková sranda není.

menganito: mám dojem, že popisuješ mou maličkost :) a nastavit to nejde. Resp. by to vyžadovalo úpravu zdrojáků a to není sranda.
Stiskni CTRL + W ...
80% mozku tvoří kapalina ... u některých brzdová

premet

  • Host
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #64 kdy: 03 Června 2008, 21:41:20 »
Zase je pravda, že někdo je na foru hodně často a už si tu třeba hodně zvykl a já osobně, kdybych chtěl znát na něco názor nebo potřeboval něco zjistit tak to napíšu radši sem než, kdybych se různě ptal kámošů což by mě stálo víc času a úsilí. Nadruhou stranu si myslím, že spousta témat je tu zbytečných a člověk, když se mrkne do Obecné diskuze se musí prodírat hromadou nesmyslných témat. Podtitulek Obecné diskuze zní takhle
Kód: [Vybrat]
Obecná diskuse o počítačích, Ubuntu, GNU/Linuxu a svobodném softwaru obecně tak si myslím, že by se toho mělo držet. Možná bych byl taky pro založení nějaké Offtopic diskuze, proč ne. Čas od času si určitě každý rád o něčem pokecá a lidí na foru je víc než malá skupinka a dá se říct, že jsme přátelé, když už si tady třeba tak pomáháme tak proč si bokem nepokecat.  :)

Prsatá blondýna

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1669
  • Stále se učím...
    • Osobní portfolio
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #65 kdy: 03 Června 2008, 21:48:22 »
Petr 'Merlin' Vaněček : přiznávám, nebývám tu natolik často abych sledoval Obecnou diskuzi. Ideální by bylo podle mě to rozdělit . šlo mi o to že ubuntu má být otevřené. Má to být zábava a né jen dlouhé výpisy kódu

menganito: sry za ten podpis, nějak mi to utkvělo v paměti a nevěděl jsem z kama :)
AMD Phenom X4 9500, 2GB DDR2 800MHz RAM(GEIL), 200GB SATA (Seagate), nVidia 8600GT (ASUS), MSI K9A2CF-F MB -  Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
ASUS EEE 901 - Ubuntu 10.04 Lízací Lopata
Vodafone 845 s Androidem 2.3  Nepoužívejte Windows ! Je nebezpečný, nepoužitelný, nestabilní a možná i něco víc, ale to M$ zatím tají ... Uznávám 2 bohy : sebe a google

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #66 kdy: 04 Června 2008, 00:17:50 »
Toto je stejne nekoncici debata jako vetsina ostatnich offtopic temat v obecne k diskuzi, ktere po chvili ztraci vyznam. Lide se zacinaji casem opakovat. Myslim ze oba dva hlavni a protichudne pohledy na toto tema uz byly zminene. Kazdy jiste ma svuj nazor na toto tema a priklani se na jednu ci druhou stranu. A tak musi nekdo rozhodnout. A od toho jsou tu admini a moderatori, kteri odvadeji pro toto forum nejvetsi kus prace, aby rozhodli za nas. A myslim, ze bysme jejich rozhodnuti meli respektovat.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #67 kdy: 04 Června 2008, 01:09:02 »
mnohostránkovým zoznamom tém ako Oteplovanie, Zdravotnćtvo, hudba, pričom ich zaujímajú len odborné otázky.

fórum a zobrazím si poslední příspěvky, tak automaticky prvních 10 přeskakuji. Se musím denně prodírat tunou balastu, už to taková sranda není.

Na fóru jsem denně od registrace. Samozřejmě chápu, že jste to nadsadili :) ale že by to bylo až tak hrozné... Poslední "offtopic o všem a o ničem" témata byla 3. Osobně mi přijde, že nejvíc problémů bylo vždy v Obecné podpoře, Internetu a noteboocích. Většina témátek off okamžitě zapadla a držely se stále ta tři v poslední době výrazná. Kdy dokonce zapadly i Vtípky.

Záleží pak na každém jak co vnímá jako důležité a co ho dráždí jako naprostá krávovina.

Edit: bohužel to tedy nejde kvůli zbytečné složitosti naskriptit tak aby to neprudilo → míň nesouvisejících témat a ne tak moc často po sobě... Kdyby se neozvalo užší vedení, mohla by tam časem vznikat ještě daleko horší témata a víc smetí → flamewars - "plevelení"? Že i benevolentnějším mezi námi by to přišlo už moc. Takže je dobré, že se to zarazí(-lo) v zárodku a holt si počkáme, až to snad časem půjde :) a nebude to nikomu vadit.
« Poslední změna: 04 Června 2008, 01:17:29 od Jari »
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #68 kdy: 04 Června 2008, 09:46:27 »
Asi z lidí to žvanění nejde vymýtit - furt o něčem kecaj. A ten novej board by se měl teda jmenovat offtopic kecy nebo žvásty a měl by v něm bejt jenom link na lidé.cz, aby nebyli obtěžováni odborníci na linux (doteď to bylo zvykem jen na ostatních linux fórech) :(
No nevím, ta "otravná" offtopic témata by se dala spočítat na prstech jedné ruky (teplování, poplatky, ..., jěště nějaké), takže pochybuju, že někteří chudáci musí přeskakovat celé stránky nových příspěvků, aby se dostali k něčemu o linuxu. Podle mě je tu minimálně 10x více témat "o zlých windows", "jak nainstalovat fglrx" a "jak spustit tuhle gamesu ve wine". Pokud má někdo pocit, že jsem se spolupodílel na "zaplevelení" fóra dvěma off topic tématy, tak se mu tedy omlouvám.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

truhlik

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1626
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #69 kdy: 04 Června 2008, 10:41:31 »
Podle mě je tu minimálně 10x více témat "o zlých windows", "jak nainstalovat fglrx" a "jak spustit tuhle gamesu ve wine".
Tak s timhle taky souhlasim. Zajimalo by me kolik procent z nove zalozenych temat nebylo na foru jiz vyreseno. Podotykam ze na foru, pac kdybysme brali v ohledu cely internet tak by jsme se limitne blizili k 0. Ale rekl bych, ze tohle uz je jina problematika a taky uz se tu resila. Donutit lidi nejdriv hledat je asi naprosto nemozne. Obcas to cloveka bavi odpovidat na stale to same dokola a obcas ne.
http://wiki.ubuntu.cz/P%C5%99ipojen%C3%AD%20disku
http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=1351
http://www.root.cz/clanky/klonovani-obrazu-a-dva-monitory-v-linuxu
Citace: Otakar
Červi jsou moc milá zvířátka, zvláště když má jejich chovatel výhrady proti chování tučňáků

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #70 kdy: 04 Června 2008, 11:24:33 »
Ja za tym vsetkym vidim mozno opravneny strach moderatorov, aby sa toto forum casom nezvrhlo v nejaku "debatu na trznici" Pomaly skutocne zacali pribudat rozne temy - od prezidenta az po krvilacne video akehosi tvorcu, ktory nam chcel ukazat, ake mozu byt nebezpecne voziky v supermarketoch. Myslim, ze to bolo take posledne "polinko do ohne". Takze sa o tom moderatori porozpravali a toto cele vlakno je vyzva k zamysleniu - urcite to neni myslene ako nejaka vystraha pred tvrdymi zasahmi. Zase je to len kamaratska prosba moderatorov (pretoze aj oni su kamosi), aby sme to tu s tymi nasimi vylevmi neprehanali. Ja hovorim ANO - budeme sa krotit! Co vy na to? :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #71 kdy: 04 Června 2008, 11:46:05 »
Souhlas s admini a moderátory.
Admini a moderátoři navrhli, upozornili a popřípadě budou mazat :)
Je to jak domino. Jeden  vytvoří offtopic téma, dva další si řeknou, tak už tady jedno téma je a vytvoří další dvě. Dalších šest si řekne, tak jsou tady už tři offtopic témata tak vytvoří dalších šest témat a za chvíli bude skutečně velice těžké najít téma týkající se ubuntu :)
Na druhou stranu, jak již bylo zmíněno byl bych pro offtopic sekci, kde si linuxáci mohou v klidu pokecat, ale pouze v případě, že by se dala tato sekce skrývat - což prý nejde, tak bych se smířil s tím raději se trochu uklidnit.

stet: Tobě je 15? Velice hezky napsáno.  ;)
« Poslední změna: 04 Června 2008, 11:51:32 od luisah »

Evžen Šubrt

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2218
    • EuGenio's Lair
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #72 kdy: 04 Června 2008, 11:50:54 »
Navážu na hase: Souhlas, jako opatření moderátorů, kteří rozhodli, že je to příliš off-topic to beru a neříkám proti tomu nic. Ale ty další, s prominutím pitomé výlevy typu: "Obtěžuje to odborníky na linux", "musím přeskakovat kůli těmto tématům celé stránky nových příspěvků", "otravuje mě to" mě docela naštvaly.
Athlon X2 6000+, MB ASUS M2R32-MVP, 6GB RAM, ATI Radeon HD7850 1GB, 1GB SSHD + 250GB HDD, Ubuntu 13.10 Saucy Salamander 64bit

Pavel Půlpán

Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #73 kdy: 04 Června 2008, 13:39:57 »
4hase: Naprosto přesně jsi to vystihl. Díky. ;)

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: Kvalita fóra Obecné diskuse
« Odpověď #74 kdy: 04 Června 2008, 13:53:35 »
nemas zac prasatko - vecer letim domu ;D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.