Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: rich internet apps development v Ubuntu  (Přečteno 1968 krát)

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
rich internet apps development v Ubuntu
« kdy: 16 Září 2008, 14:26:09 »
Zdravím všechny,

porozhlížím se po nových technologiích pro tvorbu RIA (rich internet applications) - budu o tom totiž psát diplomku + musím v rámci ní naprogramovat dvě aplikace. Jsem Ubuntofil a Linuxofil takže se mi nechce bootovat do WinXP, má někdo zkušenosti s programováním pomocí těchto technologií v Linuxu? Je to bez problémů? Jak je to obtížné?

Zatím zvažuju následující:
1. Adobe AIR (nová technologie, na Linuxu je runtime pouze v alfa verzi ale nevadí, podle všeho existuje už plugin pro Aptanu v Eclipse pro tvorbu Adobe AIR aplikací)
2. GWT (jsem už poznal, ochutnal a ovládnul, ale pro mou diplomku je to nevhodné, protože o tom psali už kolegové přede mnou)
3. JavaFX (o tom moc nevím, akorát že by to samozřejmě mělo být multiplatformní, tudíž v Linuxu bez problémů)
4. Appcelerator (nové okrajové řešení, které podle všeho existuje i pro Linux - dá se vyvíjet v Eclipse)
5. Moonlight - což je Linuxová obdoba MS Silverlightu pro MONO (v jaké je to ale fázi, je to použitelné?)
6. OpenLaszlo (dá se v Linuxu?)
7. Curl (podle všeho i pro Linux ale za penízky)

Tak co? Je tu nějaká dobrá duše která má zkušenosti s těmito technologiemi? Cokoliv k věci mě potěší a pomůže mi to! Samozřejmě to všechno vygooglím i sám, mně jde o nějaké přímé zkušenosti, protože ty jsou nedocenitelné! Děkuju!
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

wam]Spider007

  • Host
Re: rich internet apps development v Ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Září 2008, 14:30:14 »
spravne som pochopil, ze to maju byt nejake webove aplikacie?

inak Flash MX bezi pod wine pekne
« Poslední změna: 16 Září 2008, 14:33:07 od wam]Spider007 »

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: rich internet apps development v Ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Září 2008, 14:40:45 »
spravne som pochopil, ze to maju byt nejake webove aplikacie?

inak Flash MX bezi pod wine pekne

Ano jde o vývoj rich internet applications - tedy interaktivních webových aplikací. Jde mi konkrétně o výše uvedené technologie, FLASH je samozřejmě taky jedna z možností, ale už letitá, takže ji nemůžu do diplomky použít (potřebuju nové technologie)...
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.