Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nelze měnit hlasitost v systému, trhaný zvuk (Ubuntu 7.10)  (Přečteno 2815 krát)

Baldisko

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 3
Nepřipadá mi že by zde někdo řešil podobný problém, proto zakládám nové téma ;)

Mám Ubuntu teprve 3 dny a doposud jsem pracoval pouze na windows (asi 10 let) proto potřebuju radu tak trochu pro "lamy" :D

Problém: v systému nejde měnit hlasitost, resp. jde ale neměni se, můžu posuvníkem hejbat jak chci, otevřu si ovládání hlasitosti, upravit/nastavení tam zaškrku všechno co tam je a dám vše na maximu, nebo minimum a hlasitost je pořád stejná, řekl bych že asi maximální možná... jedině když dám PCM na minimum (mute), tak se zvuk ztiší úplně. Také když přehrávám hudbu v přehrávači (XMMS) tak nejde regulovat hlasitost, jen když v něm dám volume na minimum (0%) tak se zvuk ztiší úplně. Když používám Rhythmbox, tam můžu hlasitost měnit, jen se mi zdá divné, nevím jestli je to normální, když pohybuju posuvníkem na volume, nemění se, změní se až jej pustím :D

Jinak neslyším žádné systémové zvuky, nevím jestli nějaké vůbec jsou :D jen přihlášení k systému slyším, a myslím že netrhaně.

zkoušel jsem zprovoznit 5.1 zvuk podle návodu http://wiki.ubuntu.cz/Prostorov%C3%BD_zvuk#head-9b3921aa15b865b60882ff1447476e4a6ec04b7f
a v terminálu jsem si spustil test zvuku a kecalo to ze všech beden tak jak mělo, ale z 4 - střední, ticho a z 5 - LFE (asi subwoofer) taky ticho. (samozřejmě hlasitost pořád měnit nemůžu)

moje zvukovka je na základě AC97 integrovaná na mainboard a 5.1 kanálů. tady je odkaz na desku: http://www.asrock.com/mb/overview.asp?Model=P4i45GV%20R5.0&s=Intel

celkem mi to pije krev protože PC používám hlavně na přehrávání hudby a filmy :D takže doufám že mi s tím někdo pomůže. taky si myslím že řešit tenhle problém bude složité přes fórum, proto dávám také k dispozici icq: 376755035

P.S. jsem zvědav, jak dlouho bude trvat než Anna Taliánová změní název tématu ;) :D :D
« Poslední změna: 22 Ledna 2008, 00:58:43 od Anna Taliánová »
P4 2.66Ghz; 512MB RAM; 160Gb HDD; ATI X1650Pro IceQ 256MB (128bit) DDR2; Ubuntu 7.10 + Windows XP Professional (bez licence :D)

pawlik

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 29
Re: nelze měnit hlasitost v systému, trhaný zvuk (Ubuntu 7.10)
« Odpověď #1 kdy: 03 Června 2008, 03:31:18 »
dela mi to to samy. zvukovka ati x200. Notebook Asus A6Rp.....nevim uz co s tim.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.