Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nokia PC suite - náhrada pod Linux  (Přečteno 16300 krát)

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« kdy: 04 Června 2008, 10:28:26 »
Může mi někdo poradit nějakou náhradu za Nokia PC Suite která by uměla kompletně spravovat telefon? Správu chci pouze přes kabel protože potřebuju občas i instalovat aplikace do N73. Nechci si dávat wine.
(jestli sem dal dotaz do špatné sekce tak se omlouvám ale nevěděl sem kam s tím)
Todle je nejspíš poslední věc která mě nutí mít v PC widle. ::)
« Poslední změna: 04 Června 2008, 10:35:01 od jamaica »
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #1 kdy: 04 Června 2008, 10:32:35 »
Na sms, kalendář atp. wammu.

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #2 kdy: 04 Června 2008, 10:37:09 »
Díky za tip. Nevíš náhodou jestli jdou přes to instalovat aplikace do N73?
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #3 kdy: 04 Června 2008, 10:45:50 »
Díky za tip. Nevíš náhodou jestli jdou přes to instalovat aplikace do N73?

To nejspíš ne :(

Michal Breškovec

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1185
  • skill :: aggressive-llama
    • MojeID
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #4 kdy: 04 Června 2008, 11:36:47 »
Díky za tip. Nevíš náhodou jestli jdou přes to instalovat aplikace do N73?
To snad ani u Symbianového mobilu není nutné, prostě to nahraj na kartu nebo do mobilu a nainstaluj přímo z něj.
Kubuntu forever :-)

VLVOJTA

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 51
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #5 kdy: 04 Června 2008, 11:46:37 »
Nokia N73 by měla být ve Wammu podporována viz zde: http://cz.cihar.com/gammu/phonedb/nokia/

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #6 kdy: 04 Června 2008, 15:12:44 »
Na tu podporu sem koukal ale je tam nějaké omezení. Je tam jen možné získat info o telefonu a nic víc.I přesto to ale vyzkuším.
Nasypat aplikace na kartu a instalovat z ní sice de ale je to dost nekomfortní.Dát telefon na masstorage,nahrát na kartu data a pak zpátky do online režimu a instalovat,to je zbytečně složité. A vyndavat kartu a cpát ji do čtečky v PC taky neni ideální.
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #7 kdy: 05 Června 2008, 19:34:16 »
Takže wammu je pro N73 kničemu.Ukáže jen info o telefonu - verzi FW,typ a IMEI. Jestli není jinej program tak budu muset zkusit wine a PC Suite což nejspíš nebude makat ???
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #8 kdy: 05 Června 2008, 19:41:56 »
A co odeslat data do mibilu pres BT?

jamaica

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 64
    • http://www.jptuning.net
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #9 kdy: 05 Června 2008, 20:30:40 »
Jestli se to spojí tak by to šlo.I když BT je proti kabelu o dost pomalejší. Zas mě to tak moc netíží protože už tu N73 dlouho mít nebudu. Budu kupovat HTC Diamond tak pak budu řešit syncgronizaci a komunikaci HTC - windows mobile - Ubuntu.To bude asi malér. Zkusím ještě hledat třeba něco pro N73 objevím.
Bůh odpouští, JÁ NE!!!

Honzin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 653
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #10 kdy: 05 Června 2008, 20:46:20 »
Nekde jsem nedavno cetl clanek o synchronizaci WM s linuxem. Mozna to bylo na root.cz nebo na ABC, uz nevim. V kazdem pripade hodne stesti  ;)
Mel jsem asi pul roku HTC Touch a jsem rad, ze jsem ho vymenil za Nokii E51. To dotykove ovladani je pekna hracka, dobre na web, ale jinak to zdrzuje a psani na klavesnici na displayi je hrozne narocne na pozornost. Navic bych rekl, ze je to vsechno pomalejsi (subjektivni nazor)
WM zarizeni uz bych si koupil jenom jako druhy mobil. Klasika je proste klasika  8)
To nic nemeni na tom, diamond vypada zajimave, ale ten jeho prerostlej braska s hw klavesnici jeste vic. Navic by je mel oba nabizet t-mobile, takze casem... kdo vi?

chrasty

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 227
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #11 kdy: 05 Června 2008, 22:51:04 »
Jestli se to spojí tak by to šlo.I když BT je proti kabelu o dost pomalejší. Zas mě to tak moc netíží protože už tu N73 dlouho mít nebudu. Budu kupovat HTC Diamond tak pak budu řešit syncgronizaci a komunikaci HTC - windows mobile - Ubuntu.To bude asi malér. Zkusím ještě hledat třeba něco pro N73 objevím.

Spoji, provozuju takhle Nokii E65...

saama

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #12 kdy: 07 Listopadu 2008, 12:06:15 »
Zdarec vsichni. Dloho jsem hledal nejaky program na ovladani meho telefonu nokia e51. S programkem wammu mi to nejelo. CHtel jsem hlavne zalohovat kontakty a kalendar. Nahravani aplikaci slo normalne nahrat na kartu pak nainstalovat, takze zadny problem. Tak jsem zjistil super stranky (www.zyb.com - jsou v cestine) kde si muze kazdy zalohovat svuj telefoni seznam. Podporovanych telefonu je tam snad tisic. Fakt super vec.

Pavlinaxx

  • Host
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #13 kdy: 07 Listopadu 2008, 12:43:28 »
Musím jedině souhlasit .... ZYB je naprosto dokanalý .... synchronizovala jsem přez něj už asi 6 telefonů ( a to jak obyčejné, tak symbian a dokonce i WM) a naprosto bez problému :-)

Krtko

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 540
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #14 kdy: 07 Listopadu 2008, 20:46:30 »
Hmm. To sa tam akoze synchronizuju moje kontakty, kalendare, poznamky, ... na nejaky neznamy server niekde v nete? Btw nikde tam nie je nejaky popis sifrovania prenosu a uskladnenych dat. Ako to s tym je?

saama

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 2
Re: Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #15 kdy: 10 Listopadu 2008, 16:35:49 »
No... Mne je celkem jedno jestli si ty moje kontakty nekdo uvidi nebo ne. Nevim co by z toho vycetl kdyz tam mam treba Alena, Tatka, Babicka. Stvalo by mne jedine kdyby mi nekdo porad na ty kontakty volal nebo nejaka reklama. Ale myslim ze je to v pohode a hlavne jak uz jsem nohore napsal "v ubuntu sem nenasel zadny program na sinchronizaci" ktery by fungoval.

vhejda

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 161
  • Když něco nevíš tak se zeptej, pěstí toneopravíš!
    • VHComputer
Re:Nokia PC suite - náhrada pod Linux
« Odpověď #16 kdy: 23 Října 2011, 21:58:37 »

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.