Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zdieľaný internet v xubuntu  (Přečteno 1769 krát)

Black3r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Zdieľaný internet v xubuntu
« kdy: 15 Července 2008, 19:47:43 »
Mám zdieľaný internet (od tretej strany, tj. modem nie je u mňa, za internet si platíme "poskytovateľovi") a mám pevne udané akú mám mať IP adresu, DNS server, bránu, masku podsiete atď. vo Windows XP mi tento internet v pohode frčí, ale IP adresu, dns server atď. musím nastaviť. Keď som vložil liveCD xubuntu do počítača, všetko fungovalo bez nutnosti niečo nastavovať, keď som skúšal nainštalovať ubuntu do microsoft virtual PC 2k7, internet nešiel. Neviem či je to v tom liveCD/inštalácia, alebo real/virtual PC, ale otázka znie: aká je šanca že mi internet po inštalácii xubuntu na môj počítač pôjde?

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 16 Července 2008, 03:03:54 »
Šanci máte, hledejte v nastavení síťování "microsoft virtual PC 2k7"
Podívejte se sem http://arcanecode.wordpress.com/2008/04/24/installing-ubuntu-804-under-microsoft-virtual-pc-2007/, konkrétně na odstavec "One last piece of business, fixing the networking. " (odkaz na video ukázku v tomto odstavci)
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Black3r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 16 Července 2008, 17:13:23 »
hm... ok, ale ja som sa nepýtal na virtuálny počítač, tam by mi to podľa toho návodu ani nešlo (keď je sieťová karta vo virt.PC nastavená na reálnu sieťovku, tak internet nejde, pretože sieť používa identifikáciu v podobe vnútornej IP adresy, teda keď na virt.pc nastavím moje nastavenie, virt.PC aj reálny PC vyhodí chybu: IP adresa je v konflikte s iným systémom v sieti, preto vo virt.pc používam možnosť shared networking, ale s ubuntu to nejako nefunguje :D), ale či mi to pôjde bez problémov na mojom reálnom počítači (vo virt.PC mi ubuntu ide značne spomalene...). Vo Windows XP musím nastaviť IP adresu, predvolenú bránu, masku podsiete a predvolený DNS server v nastaveniach internetu...

Tomáš Pikálek

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 1859
    • Tomáš Pikálek
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 16 Července 2008, 17:19:32 »
MS Virtual PC jsem nikdy nepoužíval, ale určitě nějaké možnosti sítě má, tak vyberte, že síťovka virtuálního PC má být připojena na NAT.

Black3r

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 44
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 16 Července 2008, 17:26:03 »
nj. NAT = Shared Networking... ale ani takto mi to nejako nefungovalo, neviem, ubuntu vo virt.PC to bol len taký pokus, lebo to veľmi dlho zapína, strašne pomaly mi to ide, a keď mám spustený pritom firefox vo win tak mi to vypisuje nedostatok pamäte na host PC. (nj... 512MB RAM pre virt.pc veľmi nestačí :), mám už starší počítač (6 rokov))

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 16 Července 2008, 18:21:18 »
Citace
otázka znie: aká je šanca že mi internet po inštalácii xubuntu na môj počítač pôjde?

Jednoduše zkus spustit liveCD, nastavit si údaje o připojení. Mělo by to jít úplně stejně jako ve windows.

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
Re: Zdieľaný internet v xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 16 Července 2008, 22:41:55 »
Omlouvám se za svou původní odpověď, špatně jsem pochopil otázku.
Jasně, pokud vynechám
Citace
, keď som skúšal nainštalovať ubuntu do microsoft virtual PC 2k7, internet nešiel.
tak už mi otázka smysl dává.
Livkem jste si vyzkoušel co všechno funguje, takže po instalaci by neměl být důvod proč by to nefungovalo také.
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.