Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Thunderbird a Skype pomoc  (Přečteno 2123 krát)

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Thunderbird a Skype pomoc
« kdy: 15 Června 2008, 18:03:29 »
Mam Ubuntu 8.04.Chcel by som sa vas opitat, mam taky problem s odosielanim posty s vacsiou prilohou. Prijimanie posty mi ide perfektne, moze byt mail aky kolvek ale ked chcem odoslat tak to ide ako kedy. Maly mail v texte odosle bez problemov vzdy, ale ked odosielam aj niejaku vacsiu prilohu napr 14MB video cez gmail , tak to pride do 30 percent zastane a nic sa nedeje.Tak som nastavil time out v TB na 600 sekund. Ale vsimol som si taku vec ze ked mam zapnuty druhy komp s Windows XP a na nom je len prihlasene skype, tak to takto kolabuje , ale ked je druhy komp vypnuty tak to odosle aj 20MB mail bez problemov. Skusal som aj prestavit internet dal som aj staticku adresu, skusal som aj roaming, aj DHCP ale prisiel som iba na to ze sa mi zda ze to  skype na druhom kompe je moc agresivne . Skusal som aj evolution a roby to tak isto. Ked to dam do windowsu XP tak thunderbird odosiela bez problemov moze byt zapnute skype aj hry aj hocico co komunikuje s internetom. Uz ma nenapada v com by mohol byt problem. Stretli ste sa uz niekto s takymto niecim ? Poradte prosim  :-[

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: Thunderbird a Skype pomoc
« Odpověď #1 kdy: 15 Června 2008, 21:49:38 »
No já bohužel asi moc nepomohu, ale věřím, že problém je skype, on je ten program opravdu docela agresivní...
Xubuntu 12.04

tomato

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 155
Re: Thunderbird a Skype pomoc
« Odpověď #2 kdy: 15 Června 2008, 23:52:51 »
mam pocit ze gmail ma maximalni velikost prilohy 10MB, vic neposle.. zkus to primo pres webovy rozhrani..
a taky mozna bude rozdil v tom, kam to posilas.. na gmail muze jit vic, na jine adresy uz to jit nemusi..
moc neverim ze by to bylo skypem.. taky zalezi na rychlosti lince a skype je fakt svina.. pokud si s tebe udela uzel, muze bejt traffic slusnej..
« Poslední změna: 15 Června 2008, 23:54:34 od tomato »

compaq

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2453
  • Díky všem za rady a tipy.
Re: Thunderbird a Skype pomoc
« Odpověď #3 kdy: 16 Června 2008, 10:26:11 »
Mám Ubuntu 7.10 na třech strojích, starý OS na dvou, Skype na všech a posílám přílohy přes 14MB běžně. Nemyslím, že by to bylo Skypem. Zlobilo mi to dříve, když jsem měl prastarej WiFi router...
Pokud vám vaše holka či manželka funguje jak má, neměňte jí za mladší, zaděláte si na problém. Stejně to dělejte i s Ubuntu.

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: Thunderbird a Skype pomoc
« Odpověď #4 kdy: 16 Června 2008, 10:56:13 »
mam pocit ze gmail ma maximalni velikost prilohy 10MB, vic neposle..

gmail má 20MB (a občas zkousne i nepatrně víc :) )

brdokoky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 194
Re: Thunderbird a Skype pomoc
« Odpověď #5 kdy: 16 Června 2008, 21:58:49 »
Je to zaujimave , lebo skusal som to na ubuntu 8.04 , potom na kubuntu klasickom 8.04 a takisto aj na KDE 4. Vsade ten isty problem, musi to byť len  niejaka mucha systemu. Ale teraz som len tak zo zvedavosti nahodil Mandrivu a na nej to je bez problemov. Odosiela v pohode aj 40MB maili cez GMX a ani raz nezasekne.Tak si myslym ze routerom to nebude . Kopec ludi mi radi ze by som to mohol vyskusat oshejpovat cez trickle -som zvedavi ci sa mi to podari.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.