Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Problém s diskem  (Přečteno 6791 krát)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: Problém s diskem
« Odpověď #25 kdy: 26 Června 2008, 10:53:56 »
TAK!! Píši vám z Ubuntu, přátelé, děkuji :). Ale vyvstaly mi tu malé problémy:

musel jsem v GRUBu přidat k příkazu (tomu kernelovému) parametry noapic, nolapic a acpi=off, jinak mi spouštění zamrzalo a řešit to šlo jen tlačítkem retard. A to podle mě není úplně dobře, nedá se s tím něco dělat?
Pokud vím, tak zakázání acpi může způsobit problémy především u notebooku a to zejména u zobrazení napájení (baterky) - zobrazení není funkční.

Mno ale co s tím? Po každé, když spouštím, musím editovat ten příkaz a dopisovat tam ty parametry a to je docela vopruz. Jelikož tam musim psát parametry, který standartně nejsou, děje se tedy něco nestandartního. Mno a nešlo by odstranit nějak to nestandartní? Já nevím, co ty parametry znamenají, jen jsem si všim, že lidé u často uvádějí rady typu "zkus to spustit s noapic nolapic acpi=off...", tak jsem to zkusil a ono to funguje. Ale raději bych léčil nemoc a ne symptomy.
To je pravda, ale dalo by se říci, že tvůj hw je nemocný (nestandartní) a v linuxu se na to ještě nenašel lék. Pokud to máš tedy běžné PC, tak by neměl být žádný problém. Pouze udělej co ti napsal dekon (gksudo gedit /boot/grub/menu.lst) a nebudeš muset stále zadávat příkazy při startu. Pouze zřejmě budeš muset občas zeditovat menu.lst, když se ti bude aktualizovat jádro (přibude ti položka v grubu - to je jen jednou za čas a nebo se může stát, že ti to už pojede)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.