Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny  (Přečteno 30058 krát)

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #25 kdy: 30 Června 2008, 22:53:36 »
hoďte na něj deku nebo ho zabiju!
proc ??? co sem udelal ?

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #26 kdy: 30 Června 2008, 22:56:11 »
nic, jen jsem si ulevil po perném dni  ;) PS: plus někdy jsem trošku alergický na hlášky typu: "už to zase nejde pomozte mi heeeeeeeeeeeeeeeelp!"
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #27 kdy: 30 Června 2008, 23:01:28 »
nic, jen jsem si ulevil po perném dni  ;) PS: plus někdy jsem trošku alergický na hlášky typu: "už to zase nejde pomozte mi heeeeeeeeeeeeeeeelp!"
no tak sry ale ja fakt nwm co s tym je a proc ten posranej mrkvosoft neje nainstalovat

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #28 kdy: 30 Června 2008, 23:16:00 »
tak se na to vyser .)
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #29 kdy: 30 Června 2008, 23:22:10 »
tak se na to vyser .)
hmm ale ja ted nutne xp potrebuju !

existpierre

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #30 kdy: 30 Června 2008, 23:50:03 »
tak se na to vyser .)

mozem vediet preco utocis? Pretoze potrebuje XP? toto je forum o podpore.  Ak nemas co poradit, preco pises taketo flameoidne posty? ???

korman, este je jedna moznost. chod s tym diskom k niekomu, kto ma windows a naformatuj to vo windowse cez partition manager, ktory je v control panel - services, alebo tam niekde, alebo pouzi martition manager/partition magic alebo ine nastroje

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #31 kdy: 30 Června 2008, 23:55:33 »
tak se na to vyser .)

mozem vediet preco utocis? Pretoze potrebuje XP? toto je forum o podpore.  Ak nemas co poradit, preco pises taketo flameoidne posty? ???

korman, este je jedna moznost. chod s tym diskom k niekomu, kto ma windows a naformatuj to vo windowse cez partition manager, ktory je v control panel - services, alebo tam niekde, alebo pouzi martition manager/partition magic alebo ine nastroje
jj diky aspon ty si sa ma zastal ale nemam ist ku komu bo vseci su na linuxe  :-\  potrebujem xp na photoshop cs3 a na skolu  :-\ :-\

Rawen

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 435
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #32 kdy: 30 Června 2008, 23:55:56 »
jen jsem "vtipkoval", asi blbě
Linux je pro borce, který se dokáží sami rozhodovat!

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #33 kdy: 01 Července 2008, 00:04:17 »
Nedávej formátovat existující partišn ... dělej vše pěkně postupně ...

(Mluvím o GParted)
Pravý tlačítkem vyber partišnu kterou chceš zrušit a vyber "Delete" potvrď fajfkou nahoře v menu a nech provést všechny změny ... pokračuj dál a smaž všechny partišny které nechceš, vytvoříš si tak "partišnu" která bude "unallocated"

Nakonec to "unallocated" dáš "Format to -> ntfs".

Není možné aby to nešlo - předpokládám, že si nemažeš systém pod nohama, ale používáš nějaké LiveCD - třeba Ubuntu Desktop livecd.
« Poslední změna: 01 Července 2008, 00:06:45 od Michal Kocián »
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #34 kdy: 01 Července 2008, 00:07:20 »
Nedávej formátovat existující ... dělej vše pěkně postupně ...

Pravý tlačítkem vyber partišnu kterou chceš zrušit a vyber "Delete" potvrď fajfkou nahoře v menu a nech provést všechny změny ... pokračuj dál a smaž všechny partišny které nechceš, vytvoříš si tak "partišnu" která bude "unallocated"

Nakonec to "unallocated" dáš "Format to -> ntfs".

Není možné aby to nešlo - předpokládám, že si nemažeš systém pod nohama, ale používáš nějaké LiveCD - třeba Ubuntu Desktop livecd.
v gparted mi napise ze nemuze pokracovat ve vytvoreni ntfs a v ubuntu kde sem si nainstaloval gparted ntfs v pohode vytvorilo ale v instalaci furt pise ze windows xp neni komalitni se systemem xp klidne poskytnu fotky !! ale nemam moc dobrej mobil  ::)

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #35 kdy: 01 Července 2008, 00:11:55 »
To je fakt, neuvěřím dokud neuvidím ... protože nejlepší problémy jsou ty které se s postiženým řeší desítky hodin (někdy dní) a pak se zjistí, že to byla taková prkotina ...
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #36 kdy: 01 Července 2008, 00:14:59 »
To je fakt, neuvěřím dokud neuvidím ... protože nejlepší problémy jsou ty které se s postiženým řeší desítky hodin (někdy dní) a pak se zjistí, že to byla taková prkotina ...
zitra pridam foto

Pepe999

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 775
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #37 kdy: 01 Července 2008, 01:26:11 »
To je fakt, neuvěřím dokud neuvidím ... protože nejlepší problémy jsou ty které se s postiženým řeší desítky hodin (někdy dní) a pak se zjistí, že to byla taková prkotina ...
zitra pridam foto
Zkousel jsi to boot cd co jsem sem drive pastnul?? Delas si zbytecne problemy, kdyz to zkousis slozite, kdyz to muze jit klidne jednoduse. Jestli mas ten hdd stejne zformatovanej, tak nemuzes nic zrusit a muzes to v klidu preformatovat v tom boot cd, ikdyby to melo byt systemem pokus, omyl. Aspon potom budes mit nejake zkusenosti, ktere muzes vyuzit az nekdo bude potrebovat pomoc s necim podobnym.. :)

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #38 kdy: 01 Července 2008, 08:58:05 »
To je fakt, neuvěřím dokud neuvidím ... protože nejlepší problémy jsou ty které se s postiženým řeší desítky hodin (někdy dní) a pak se zjistí, že to byla taková prkotina ...
zitra pridam foto
Zkousel jsi to boot cd co jsem sem drive pastnul?? Delas si zbytecne problemy, kdyz to zkousis slozite, kdyz to muze jit klidne jednoduse. Jestli mas ten hdd stejne zformatovanej, tak nemuzes nic zrusit a muzes to v klidu preformatovat v tom boot cd, ikdyby to melo byt systemem pokus, omyl. Aspon potom budes mit nejake zkusenosti, ktere muzes vyuzit az nekdo bude potrebovat pomoc s necim podobnym.. :)
ja v tom cd se nevyznam !!!!!!!!!!!!!! kdybys napsal navod a jeste nwm jak se dostanu z aplikace kterou dam exit a sem v nakym prikazovym radku

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #39 kdy: 01 Července 2008, 10:38:02 »
Nemusíš používat žádné jiné CD než Ubuntu liveCD ... tam si najdeš GParted a není možné aby to nešlo ... já se vzdávám, nemá to cenu.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #40 kdy: 01 Července 2008, 10:46:30 »
vite co fakt diky za rady  :-\ :-\ :-\ misto toho aby ste mi tady nekdo poradili tak vsecy si ze me budou delat srandu,nepomuzou a myslisi ze sem vul kua vsecko sem skousel ale nejde !!!!!!!!!!!!!
« Poslední změna: 01 Července 2008, 10:49:05 od korman »

Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #41 kdy: 01 Července 2008, 11:03:28 »
Tak pošli ty screeny z LiveCD Ubuntu při tom jak odstraňuješ partišn v GParted ... pro jistotu ještě jednou připomenu "LiveCD Ubuntu".
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #42 kdy: 01 Července 2008, 11:07:22 »
poobede je sem dam jen se chci dodivat na film

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #43 kdy: 01 Července 2008, 12:10:03 »
http://www.webbox.sk/images/npox8u7d1cxa7u1jop8d.png tu je live cd ubuntu kde je otvoreny program gparted

neviem ako nafotiti windowse ze nejde instalacia bo fotak v mobile je slaby mam k700i a fotak mi nekomunikuje z linuxom mam olympus

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #44 kdy: 01 Července 2008, 12:39:14 »
Pokud to dobře chápu, tak jsi na špatném fóru - problém je v neschopnosti windows se nainstalovat. Na tomhle telefonním čísle 841 300 300 (mimo ČR +420 261 197 665)  ti rádi poradí co a jak. Jediné řešení, které mě za použití linuxu napadá je zrušit na tom disku všechno co tam je a nechat windows, ať si vše vytvoří při instalaci. Pokud ti to ale nejde, nezbývá než kontaktovat Microsoft. Zaplatil jsi jim, tak ať se snaží!


Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #45 kdy: 01 Července 2008, 12:58:03 »
Souhlasím s Rincewind, od toho tady je technická podpora MS.

Další možností je zajít si někde do počítačového servisu a tam Ti to za poplatek nainstalují.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #46 kdy: 01 Července 2008, 13:15:19 »
Souhlasím s Rincewind, od toho tady je technická podpora MS.

Další možností je zajít si někde do počítačového servisu a tam Ti to za poplatek nainstalují.
chtel sem tady pridat foto ze to fakt nejde no a co voni se me na te podpore budou vypatavat na serial kod atd. na to jim seru a jeste ke me pride nejaka kontrola

jinac nepomohli mi na pc-help.cz ani na zive.cz a z zive.cz me poslaly sem a vy me posilate na microsoft a tam me poslou doprdele ne ?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #47 kdy: 01 Července 2008, 13:39:07 »
Citace
chtel sem tady pridat foto ze to fakt nejde no a co voni se me na te podpore budou vypatavat na serial kod atd. na to jim seru a jeste ke me pride nejaka kontrola
jinac nepomohli mi na pc-help.cz ani na zive.cz a z zive.cz me poslaly sem a vy me posilate na microsoft a tam me poslou doprdele ne ?



Kam tě pošlou v Microsoftu netuším, ale jsou komerční firma, tak se snad k zákazníkům nebudou chovat až tak ošklivě :)

Pokud ovšem nejsi jejich zákazník, a nemáš ty windows legálně (ale pár tisíc za windows tě snad jako vlastníka Photoshopu CS3 za 30.000,- Kč netrápí, ne?), tak zkus zauvažovat jestli není problém v těch windows - aneb super hyper nlite verze z torrentu co jela Frantovi nemusí jet tobě...


Michal Kocián

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 142
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #48 kdy: 01 Července 2008, 13:42:57 »
Pošlou, ale tohle fórum taky neslouží jako podpora pro zloděje.

Chcešli Windows, kup si licenci. Nemáš na licenci, pořiď si bezplatný systém.

Rincewind:  :D pěkně řečeno.
Asus A6M - Ubuntu 9.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #49 kdy: 01 Července 2008, 13:46:37 »
hmm ale ja potrebuju photoshop na 2 dny takze si na netu sezenu shareware a windows sem mel original ale pri stehovani sem ho asi stratil ale udelal sem si nastesti z neho kopii takze  ::) budu muset koupit znovu ale pokud mi nejde ani instalace tak asi zustanu na linuxu

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.