Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny  (Přečteno 30063 krát)

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #50 kdy: 01 Července 2008, 13:52:25 »
Zdravím, co takhle zkusit wine, pokud jde jenom o photoshop, poslední verze by ho měli podporovat. Zkusil bych to takhle pokud je potřeba opravdu pouze taková. Dej vedět jak si pořídil

existpierre

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #51 kdy: 01 Července 2008, 14:30:27 »
vite co fakt diky za rady  :-\ :-\ :-\ misto toho aby ste mi tady nekdo poradili tak vsecy si ze me budou delat srandu,nepomuzou a myslisi ze sem vul kua vsecko sem skousel ale nejde !!!!!!!!!!!!!

nikto si tu z teba nerobi srandu, teda az na jedneho, my sa ti tu snazime pomoct, ale je to chyba windowsu a nie ubuntu. Proste instalacka XP je zastarala a nie je schopna to naformatovat.

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #52 kdy: 01 Července 2008, 14:36:19 »
mam skusit vistu ? vista = *censored*, jinac nejde jen o photoshop ale jde o mnohem vic veci napr. tisk,skenovani  (lexmark nema ovladace na linux) pak fotak nekomunikuje s linuxem atd...

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #53 kdy: 01 Července 2008, 14:40:59 »
Celkem chápu tvůj problém, zkus se mrknout na nastavení disku. možná bude stačit ho přepnout v biosu. Nevím ty odborné názvy zase, ale měl jsem s xp problémy taky (už jsou v šuplíku). ide/sata
« Poslední změna: 01 Července 2008, 14:43:21 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #54 kdy: 01 Července 2008, 14:42:14 »
Celkem chápu tvůj problém, zkus se mrknout na nastavení disku. možná bude stačit ho přepnout v biosu. Nevím ty odborné názvy zase, ale měl jsem s xp problémy taky (už jsou v šuplíku).
jako at zacne bootovat druhej disk ?

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #55 kdy: 01 Července 2008, 14:43:49 »
ou ted jsem to upresnil, myslel jsem ide/sata nebo tyhle blbiny.

edit: Jinak vista s tím problémy nemá, ovšem poměr cena/výkon je i u nelegální cracknutý verze fakt mizernej.
« Poslední změna: 01 Července 2008, 14:46:17 od Ender Wiggin »
Xubuntu 12.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #56 kdy: 01 Července 2008, 14:46:58 »
ou ted jsem to upresnil, myslel jsem ide/sata nebo tyhle blbiny.

edit: Jinak vista s tím problémy nemá, ovšem poměr cena/výkon je i u nelegální cracknutý verze fakt mizernej.
tak ted te uz vubec nechapu   :-\

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #57 kdy: 01 Července 2008, 14:53:56 »
no, disk určitě můžeš přes bios přepnout ne? myslim rozhraní připojení disku - sata a pata, ja v tech zkratkach mam trochu binec, a mozna to vubec nepomuze, ale za pokus to stoji.
jink pokud chces vedet co to je, tak tu je to: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%BD_disk

edit: no omlouvám se, pokud melu hlouposti, jen mě to nějak napadlo...
Xubuntu 12.04

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #58 kdy: 01 Července 2008, 15:03:15 »
no, disk určitě můžeš přes bios přepnout ne? myslim rozhraní připojení disku - sata a pata, ja v tech zkratkach mam trochu binec, a mozna to vubec nepomuze, ale za pokus to stoji.
jink pokud chces vedet co to je, tak tu je to: http://cs.wikipedia.org/wiki/Pevn%C3%BD_disk

edit: no omlouvám se, pokud melu hlouposti, jen mě to nějak napadlo...
stale nwm co myslis , jinac nepomohlo by kdybych skusil nainstalovat vistu a pak na to dat xp a nebo nainstalovat hodne starej linux a pak skusit dat na to xp ?

Rincewind

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 649
  • Na fórum jsem nezanevřel, jenom nestíhám....
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #59 kdy: 01 Července 2008, 15:18:00 »
lexmark nema ovladace na linux) pak fotak nekomunikuje s linuxem atd...

Tak to abych současným majitelům (mají OpenSUSE 10.3) mé staré tiskárny honem zavolal, že ten ovladač, co jsem jim tam dal neexistuje a že funkční tisk je jen iluze, stejně jako já byl 5 let v iluzi od Debianu přes SuSE po Ubuntu :)

Foťák vyřeší čtečka karet za pár korun. Olympus foťák jsem měl už v roce 2002 a s Mandrakem 8 fungoval naprosto bez potíží už tenkrát. Že by soudruzi něco tak výrazně změnili?



Ty windows můžeš hodit i do virtualboxu, verze od Sunu umí i USB, takže může tisknout i připojovat foťák, navíc bez restartu a bez potíží s krájením disku. Řešilo se to tady Xkrát, stačí zkusit hledat.



Jinak, ještě jednou a pomalu:
Pokud ty windows co máš si nejsou schopny samy smazat disk a nainstalovat se, tak na ten disk můžeš před tím instalovat klidně Windows Server 2008 a na něj první verzi linuxu z roku 1991 nepomůže to.

Co by mohlo pomoci je zkusit přepnout IDE/SATA v biosu, jak ti radil Ender, pokud nevíš co to je, tak zkus strejdu Googla a pak teprv pokračuj dál.

Řešení s virtualboxem by těmito neduhy netrpělo, neb tam je disk virtualizovaný IDE nebo SCSI, dle výběru.

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #60 kdy: 01 Července 2008, 15:22:14 »
jenze virtual box mi nejede pac pise nakou chybu kernelu

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #61 kdy: 01 Července 2008, 15:28:58 »
Ty jo...to uz musis byt na prasky! Hele, mne se nechce cist celych tech 5 stran tveho problemu. Muzes mi rict, ze kdyz zasunes widle do CDromu, navolis (bud v Biosu nebo F11) bootovani z CD - tak jestli se instalacka windows rozjede???
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #62 kdy: 01 Července 2008, 15:33:38 »
jo rozjede ale sekne se to pri vybirani particii napise na ntfs,fat32,nenaformatovany ze to neni kombalitni ze systemem windows xp a tak dam na particii delete dam create a furt ten samej problem v Acronis Disk Director Suite sem skousel i primarni a i active particie ale nic nepomohlo ani kdyz sem delal format oddilu v gparted

Ender Wiggin

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 645
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #63 kdy: 01 Července 2008, 15:40:57 »
poslední příspěvek na 4. stránce bude tvoje řešení.
Xubuntu 12.04

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #64 kdy: 01 Července 2008, 15:43:17 »
Ono to muze byt taky chyba disku. Na tvem miste bych zadny partisny netvoril, v MS DOS anebo pomoci CD napr Parted Magic bych zkusil zformatovat komplet celej disk na fat32 - pak bych zkusil instalit windows - na celej disk - a pak Ubuntu - to ti uz nainstaleny win. krasne zmensi a strci se na pulku - a mas po problemech. Hlavne tam dostat ty widle - ja neverim v nejake stare widle anebo co - muze byt jeste vadne inst. CD s win - ale to si snad muzes od nekoho pujcit...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #65 kdy: 01 Července 2008, 15:49:10 »
Ono to muze byt taky chyba disku. Na tvem miste bych zadny partisny netvoril, v MS DOS anebo pomoci CD napr Parted Magic bych zkusil zformatovat komplet celej disk na fat32 - pak bych zkusil instalit windows - na celej disk - a pak Ubuntu - to ti uz nainstaleny win. krasne zmensi a strci se na pulku - a mas po problemech. Hlavne tam dostat ty widle - ja neverim v nejake stare widle anebo co - muze byt jeste vadne inst. CD s win - ale to si snad muzes od nekoho pujcit...
jo ja mam 2  disky ! 1 chcu uplne celej pro xp a 2 pro ubuntu to sem skousel celej disk dat na fat32 a ukazalo to hlasku particie neni kambalitni se systemem windows xp

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #66 kdy: 01 Července 2008, 15:54:01 »
Ono to muze byt taky chyba disku. Na tvem miste bych zadny partisny netvoril, v MS DOS anebo pomoci CD napr Parted Magic bych zkusil zformatovat komplet celej disk na fat32 - pak bych zkusil instalit windows - na celej disk - a pak Ubuntu - to ti uz nainstaleny win. krasne zmensi a strci se na pulku - a mas po problemech. Hlavne tam dostat ty widle - ja neverim v nejake stare widle anebo co - muze byt jeste vadne inst. CD s win - ale to si snad muzes od nekoho pujcit...
jo ja mam 2  disky ! 1 chcu uplne celej pro xp a 2 pro ubuntu to sem skousel celej disk dat na fat32 a ukazalo to hlasku particie neni kambalitni se systemem windows xp
tak pak to muze byt jedine volba v biosu. Nektere PC to v Biosu maji a musis si svolit OS. Myslim ze vsechny Biosy sou uz v zakladu prednastaveny na widle, tak by snad stacilo v Biosu zadat "load default settings" restartovat, pak svolit jako prvni boot z CDromu a zkusit instalovat. pokud to po tehle operaci bude vyhazovat tu hlasku o nekompatibilite, tak si dovolim tvrdit, ze mas vadnej hadr.
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #67 kdy: 01 Července 2008, 15:55:35 »
Ono to muze byt taky chyba disku. Na tvem miste bych zadny partisny netvoril, v MS DOS anebo pomoci CD napr Parted Magic bych zkusil zformatovat komplet celej disk na fat32 - pak bych zkusil instalit windows - na celej disk - a pak Ubuntu - to ti uz nainstaleny win. krasne zmensi a strci se na pulku - a mas po problemech. Hlavne tam dostat ty widle - ja neverim v nejake stare widle anebo co - muze byt jeste vadne inst. CD s win - ale to si snad muzes od nekoho pujcit...
jo ja mam 2  disky ! 1 chcu uplne celej pro xp a 2 pro ubuntu to sem skousel celej disk dat na fat32 a ukazalo to hlasku particie neni kambalitni se systemem windows xp
tak pak to muze byt jedine volba v biosu. Nektere PC to v Biosu maji a musis si svolit OS. Myslim ze vsechny Biosy sou uz v zakladu prednastaveny na widle, tak by snad stacilo v Biosu zadat "load default settings" restartovat, pak svolit jako prvni boot z CDromu a zkusit instalovat. pokud to po tehle operaci bude vyhazovat tu hlasku o nekompatibilite, tak si dovolim tvrdit, ze mas vadnej hadr.
ok skusim a muzu mit 2 vadny hadry ? a co kdyz mi na hadr dou nainstalovat vsecky verze linuxu jen windows ne

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #68 kdy: 01 Července 2008, 16:01:08 »
jo a jeste to klidne muze delat nejaka mechanicka zalezitost - jako spatne zastrcene, nebo vadne sraky...to pak muze vyhazovat blbe hlasky o nekompatibilite - pac jeden dratek je nepruchodny. Vsechno to projed, default set - a pak se ozvi.
2 hadry budou blby asi tezko - tomu ze de instalovat linux a win ne moc neverim - leda ze by v tom Biosu bylo opravdu to prehazovani - volba OS - ale to urco vyresis tim load default...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #69 kdy: 01 Července 2008, 16:06:04 »
jo a jeste po load default settings nezapomen dat save changes and exit (myslim ze F10) az pak nastavit jako 1. boot z CDromu!
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #70 kdy: 01 Července 2008, 16:08:02 »
spatnej hadr

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #71 kdy: 01 Července 2008, 16:34:49 »
Pak jeste zbyva posledni moznost (pred tim, nez ten hadr vyhodis) a to udelat Flash Biosu tve mat. desky. Je totiz asi mozny, ze se neco zmenilo v default. nastaveni tim, ze si mel nainstalovany Linux (nikdy se mi to ale nestalo) To, ze de na ten hadr dat linux ale napovida, ze nebude spatnej. Jenom to tam nechce pustit widle...Takze se podivej na typ, cislo tve mat. desky, stahni ami nebo award bios, flashni to (disketa, CD, USB klic) , po flashi dej znovu default sett, save changes, reeboot a zkus to znovu! Skoda vyhazovat dobrej hadr, ne? :D
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

korman

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 45
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #72 kdy: 01 Července 2008, 18:52:11 »
Pak jeste zbyva posledni moznost (pred tim, nez ten hadr vyhodis) a to udelat Flash Biosu tve mat. desky. Je totiz asi mozny, ze se neco zmenilo v default. nastaveni tim, ze si mel nainstalovany Linux (nikdy se mi to ale nestalo) To, ze de na ten hadr dat linux ale napovida, ze nebude spatnej. Jenom to tam nechce pustit widle...Takze se podivej na typ, cislo tve mat. desky, stahni ami nebo award bios, flashni to (disketa, CD, USB klic) , po flashi dej znovu default sett, save changes, reeboot a zkus to znovu! Skoda vyhazovat dobrej hadr, ne? :D
j podivam se ale nwm kde to zistit

hase

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 2934
    • www.palenka.org
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #73 kdy: 01 Července 2008, 21:50:33 »
kdyz otevres PC tak na mat. desce to bude napsany - asus asrock, MSI, Gigabyte....a typ-cislo - byva to casto u portu AGP, u RAMek...a je tam casto napsana i verze biosu i jestli de o award anebo ami - to mas jinak napsany i v Biosu samotnym - myslim hned v prvni kolonce. Pak, kdyz zjistis o jakou desku de, zagooglis a nejprve zkus stahnout flash ze stranek vyrobce - az pak z ruznach pokoutne-kseftarskych stranek. Taky si precti neco o flashovani - treba http://www.zive.cz/default.aspx?article=1326 na netu najdes o tom spousty povidani. Flash je casto nezbytnej pro konfiguraci rozesranyho Biosu, nebo kdyz menis nejakou HW soucastku, procesor atd...Hlavne teda pro Windows, pac Linux Bios prakticky ignoruje...
AMD 64.bit  6-core mb: M4A89PRO/USB3 , Nvidia GT 520

nettezzaumana

  • Host
Re: nejde nainstalovat Windows XP na HDD kde je Linux - partisny
« Odpověď #74 kdy: 01 Července 2008, 21:56:16 »
..
.. wow. zkus xen. zlepsil se a stale jde nahoru

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.