Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: zkušenosti s Frets On Fire  (Přečteno 49086 krát)

honorguard

  • Host
zkušenosti s Frets On Fire
« kdy: 02 Července 2008, 00:55:27 »
Ahoj, rád bych se zeptal lidí co hrajou tuhle hru jakou s ní mají zkušenosti.

Já jsem s ní měl docela problémy. Nejdřív mi nešel zvuk, nakonec jsem přišel na to že to je problém u 64bitů a že stačí změnit v options nějakou hloubku z 16 na 8 bitů. Potom se mi hra docela slušně trhala... musel jsem nastavit LightGraphicMode, ale stejně se to trošku trhalo. Nakonec jsem zjistil že polovina hry je (podle mě úplně zbytečně) dělaná vektorově. Takže jsem si vytvořil vlastní téma kde jsem tak polovinu těch vektorových obrázků nahradil prázdnými obrázky. Hra je sice trošku graficky chudší, ale stejně jde hlavně o zvuk. Nicméně jsem sledoval pravidelné trhnutí cca po sekundě, nakonec jsem zjistil že je na vině aplet ze superkaramby...

Ale je tu věc co mě zajímá. Dá se nějak změnit seřazení skladeb? Řadí se podle jména skladby, ale já bych radši kdyby se řadili podle jména autora, protože takhle mi to přijde strašně nepřehledné...

Nicméně je to absolutně výborná hra a je super na odreagování...

btw, dostal jsem se k ní pomocí offtopicu v nějaké jiné témě :D

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #1 kdy: 02 Července 2008, 09:15:43 »
Jo hra je to uplně bombastická  ;D hraju ji pořád. Pekně sednu do křesla, vytáhnu klávesku a frčím ;). Jediný co mi na tom vadí, že hra je celkem graficky náročná na to, že není tak graficky extra. Už i přemýšlím o koupi originální hry Guitar Hero 3 i s kytarou, protože ta hra je asi tisíckrát brutálnější prej než Frets on fire.

honorguard

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #2 kdy: 02 Července 2008, 10:33:16 »
Není ta hra jen na Xbox a Wii? No co na tom může být brutálnější... podle videí z youtube je ve 3D i kapela na podiu. Potom ještě co jsem slyšel od kámoše tak když hraje člověk určitou dobu hodně dobře tak potom může kytaru zvednout a dává mu to víc bodů...ale jinak to asi bude stejný... Graficky právě moc náročná neni... je náročná na procesor. Proto jsem si musel upravit tu svg grafiku. Přijde mi to jako narychlo dělaný, každopádně je to super... Mám doma notebook (v podpisu) a 19" monitor, který jsem nepoužíval protože jsem neměl klávesnici a nechtěl jsem aby na mě svítily 2 monitory... tahle hra mě donutila koupit si klávesku tak konečně jedu na 19" a dokonce se mi podařilo sehnat takovou která nemá mezi Fkama (F4 a F5) mezeru, takže se mi hraje úplně výborně... :)
ENJOY

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #3 kdy: 02 Července 2008, 10:45:57 »
Jo právě mám taky klávesu bez mezery, když tam mám mezeru tak se mi hraje blbě. Jinak by jsi mi mohl poradit co a jak jsi si upravil já bych si to klidně zahrál plynulejší :). Jinak Guitar Hero 3 s kytarou je i na PC a určitě to bude větší zážitek s kytarou, lepší efekty a jsou tam možnosti třeba hrát i ve dvou a tak. Kámoš co mě seznámil s Frets on fire mi pak říkal, že si sehnal Guitar Hero nelegálně bez kytary a už jen na tu klávesnici je to prej suproví, že teď už Frets ani rana. Tam se to hraje jakoby kariéra, že začínáš na lehkých a postupuješ dál a pak se to na té klávesnici nedá co říkal. Když jsem se koukal na videa na youtube tak se ani nedivím, protože tam byly věci, který kdybcyh chtěl zahrát normálně na klávesnici tak mi upadnou ruce :D. Třeba http://youtube.com/watch?v=keYUkTRnv04, ale tohle by se možná ješte dalo, ale jsou tam fakt těžší věci.

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #4 kdy: 02 Července 2008, 11:10:31 »
AAA super zapl jsem si Light graphic mode a jede mi to uplne krasne  :) a nasel sem dobrou stranku, kde se daji tahat Songy do toho tak jestli chceš http://fretsonfire.wikidot.com/custom-songs

honorguard

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #5 kdy: 02 Července 2008, 17:16:19 »
JJ, ty stránky znám, ale díky. Mě ten Light Graphic Mode nestačil. Teda nejelo mi to trhaně, ale štvalo mě že procík strašně topí a žere baterku a tak, tak jsem si udělal vlastní mod. Je teda strašně graficky ochuzenej, ale jede mi to na víc fps a už se mi třeba tolik netrhá menu s výběrem skladby a tak... Jinak já mám asi 10 GB písniček z torrentů... momentálně se už asi tejden zabejvám tim že je všechny hraju a promazávám ty který hrát nebudu...

Tady je link na Ultra Light Graphic Mode (vlastní výroba). Stačí nakopírovat do FOF/data/mods a v ošetřit v options hry.
http://uloz.to/542618/UltraLightGraphicMode.tar.gz

//EDIT:
tak tyhle stránky neznám, ušetřil jsi mi hodně práce ;), moc dík :))))). BTW, to video z Guitar Hero je přehnaný... řekl bych až moc... to už by mě nebavilo... já si s kámošema widlákama jen tak relaxačně brnkám a oni čučej na compiz a jaký mám super hry a tak :D.
« Poslední změna: 02 Července 2008, 17:23:43 od honorguard »

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #6 kdy: 02 Července 2008, 17:22:29 »
Taky dík, vypadá, že to jede plynulej. Taky dám přednost plynulosti před grafikou, stejně na to pozadí člověk moc nekouká teda pokud nehraje na obtížnost supaeasy  ;D.

honorguard

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #7 kdy: 02 Července 2008, 18:06:36 »
Škoda že polovina těch písniček je na tom debilnim megaupload...

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #8 kdy: 02 Července 2008, 18:08:49 »
No pro mě je to lepší než Rapid, když nemám koupenej Premium  :). Ale přes torrenty toho stáhneš několikrát tak víc ne ?? Tam jsou celý packy.

honorguard

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #9 kdy: 02 Července 2008, 20:12:54 »
To je sice pravda, ale kdo se tim má pořád prohrabovat... tady si jenom vyberu to co potřebuju... na torrentu navíc jako naschvál nejsou ty kapely který chci já :-\. Megaupload je lepší než rapid i pro mě (mám společnou IP ještě asi s 800 lidma), ale taky jako nic moc :D.

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #10 kdy: 02 Července 2008, 20:14:50 »
S tím Rapidem mám stejnej problém  ;D. Teď mi kámoška poslala ješte tenhle link odkud prej tahá songy ona http://fof.iioiooioo.com/frets-on-fire-songs/artists .

Siriand

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 15
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #11 kdy: 02 Července 2008, 20:25:56 »
S tím Rapidem mám stejnej problém  ;D. Teď mi kámoška poslala ješte tenhle link odkud prej tahá songy ona http://fof.iioiooioo.com/frets-on-fire-songs/artists .
Odsuď mi to nejde...

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #12 kdy: 02 Července 2008, 20:32:43 »
To už jsem taky zjistil :) asi jí to předtím šlo, protože to tam odsud tahala a teď je tam napsaný, že to dali na jinej server a že to tam pak zase bude. Tak uvidíme.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #13 kdy: 10 Července 2008, 20:14:51 »
Pochlubte se pařani jak jste pokročili. Zatím můj nejlepší úspěch:
Skladba: Underwater Lab Theme - d fast dfastmusic.net = Easy -> 35 294 :)

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #14 kdy: 10 Července 2008, 20:23:50 »
No jelikož má každej jiný písničky tak to bude těžký se chlubit  ;D, ale už hrávám jen na Medium a Amazing  :D.

honorguard

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #15 kdy: 10 Července 2008, 23:23:56 »
Já hraju na supaeasy->medium. Schválně si zahraj na amazing od In Flames  My Sweet shadows ;).

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #16 kdy: 11 Července 2008, 09:42:25 »
Vy tady na mě chrlíte písničky, který vůbec nemám  ;D. Moje oblíbená je od Nightwish - The kingslayer nějak tak se to píše na Medium, protože na Amazing to vždycky vzdám  ;D. Jdu se mrknout po tom tvé písničce.

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #17 kdy: 11 Července 2008, 09:44:59 »
Tak mi hoď někam upload, protože tam kde sem ji našel již jsou linky starý a žádnej reupload tam není  :).

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #18 kdy: 11 Července 2008, 10:35:59 »
Ta moje je tady: http://keyboardsonfire.net/?songs
Určitě nejjednodušší, kterou jsem našel :D 97% úspěšnost - první pokus :D

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #19 kdy: 11 Července 2008, 11:00:55 »
Tak sem ji zkusil a ta písnička mě moc nebaví  ;D není akční.
Medium - 96 %
Amazing - 82 % on ten konec je nářez  ;D .

Tak sem vám chlapi hodil upload mojich oblíbených songů http://leteckaposta.cz/733820572 tak se ukažte  ;D.

Edit: Ješte teda pro ty co mají rádi pomalý písničky  ;D http://leteckaposta.cz/581468292
« Poslední změna: 11 Července 2008, 11:11:05 od Premet »

Jari

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 348
  • skill: newbie
    • ...pro radost :)
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #20 kdy: 11 Července 2008, 11:04:55 »
Huh, další závislost do sbírky... že já tenhle topic vůbec četl  ::)

Edit: díky moc za ten Ultra Light Graphic Mode - bez toho by to pro mě bylo takřka nehratelné

Edit2: právě mi přestala fungovat F1 (a po "inženýrské" opravě i Esc) a Enter už to taky má za sebou... (zlaté klávesnice USB za 150,- :) )
« Poslední změna: 11 Července 2008, 14:03:07 od Jari »
Ubuntu HH na Acer TravelMate 4102WLMi (bez Windows || nefunguje infrared, ale ani jsem se o to nepokoušel, jinak v cajku)
Ubuntu LL na Dell  LATITUDE | D 510 (bez Windows || vše funguje rovnou)
 malý blog pro radost :)

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #21 kdy: 11 Července 2008, 14:03:28 »
Huh, další závislost do sbírky... že já tenhle topic vůbec četl  ::)

Edit: díky moc za ten Ultra Light Graphic Mode - bez toho by to pro mě bylo takřka nehratelné
Taky jsem dlouho odolával, ale neodolal.

Přihodil jsem na wiki seznam skladeb, které oddělují od sebe hraní kytary a samotnou skladbu, tak když na nějakou takovou písničku narazíte tak ji tam prosím hoďte. Thank you very much. :D

Moje klávesnice ještě drží - vyhrabal jsem jednu ze skříně a valím. :D Jari, to bude chtít někde z bazaru do zásoby.
« Poslední změna: 11 Července 2008, 14:06:12 od luisah »

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #22 kdy: 11 Července 2008, 14:18:46 »
No mě stačilo k plynulé hře si zapnout jen původní Light mod ze hry a jede to jako hodinky  :). Poradil sem to i kámošce na Windows a prej jí to už i přestalo padat. Jinak hodťe na Wiki i tenhle odkaz kde se dají stáhnout písničky http://fretsonfire.wikidot.com/custom-songs já jsem se ješte s Wiki nenaučil pracovat  ;D musím se na to mrknout až přijedu z dovolené.

luisah

  • Závislák
  • ***
  • Příspěvků: 3704
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #23 kdy: 11 Července 2008, 14:35:56 »
Odkaz jsem tam hodil, akorát by mě zajímalo kde jsi si zapnul ten Light mod (mě to teda funguje i bez jakýkoliv úprav). Našel jsem nějaký left mod -> to mě způsobilo posunutí klávest, zřejmě nastavení pro leváky.
Jo ještě doporučuji skladbu od Sectoid - War of freedom -> malinko rychlejší, ale dobře se tam ukáže zda hrajete nebo jen datlujete :D -> Zatím jsem se dostal na 61%->97%
« Poslední změna: 20 Července 2008, 11:20:11 od luisah »

premet

  • Host
Re: zkušenosti s Frets On Fire
« Odpověď #24 kdy: 11 Července 2008, 14:40:18 »
Je to v Settings -> Game settings -> mod settings a hned první je LightGraphic a to si dáš na ON  :) .

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.