Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Zprovoznění MSI DigiVox mini II V3.0, DVB-T USB  (Přečteno 22378 krát)

amour

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 204
Zprovoznění MSI DigiVox mini II V3.0, DVB-T USB
« kdy: 03 Července 2008, 20:37:09 »
VYBRAL JSEM SI DIGITÁLNÍ USB TELKU MÁ KOMPLETNÍ PODPORU PRO LINUX, PROBLÉM JE ,ŽE JI NEUMÍM ZPROVOZNIT.POTŘEBOVAL BYCH POMOC KROK ZA KROKEM...MÁM HERONA....
Návod je zde:

MSI DigiVox mini II V3.0         Podpora:   kompletní
Ovladač:   v jádře
Adresa ovladače:   http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015/

Postup zprovoznění pod Linuxem
V kernelu potřebujete CONFIG_DVB_CORE=m V hlavním stromě není třeba povolovat žádné další ovladače DVB přijímačů na USB, protože ten správný modul mezi nimi zatím není. (Prosím případného čtenáře, aby tuto informaci opravil, je-li už driver přímo v kernelu.) (Samozřejmě potřebujete všechny závislosti, které DVB-T vyžaduje, tedy V4L a podobně. (Vřele proto doporučuji použít menuconfig nebo xconfig.))

Stačí mít zdrojáky kernelu a správně nastvený symlink /usr/src/linux. Pak si stáhněte a zkompilujte driver odtud: http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015/ Nezapomeňte na make install. Nakonec ještě budete potřebovat firmware: http://www.otit.fi/~crope/v4l-dvb/af9015/af9015_firmware_cutter/firmware_files/  Většinou postačí umístit příslušný soubor do adresáře /lib/firmware. (Použil jsem nejnovější verzi a fungovalo to.)

Pak spusťte například Kaffeine a užívejte si telky. Je třeba vybrat zdroj cz-VašeMěsto, pak spustit hledání kanálů a je to. Pozor, pro správné zobrazení EPG (keců o právě probíhajícím pořadu) je třeba zvolit kódování ISO6937, nikoliv ISO8859-1. Jinak tam budete mít zajímavé breberky.

Prosím pomozte mi někdo s tím.......díky.
« Poslední změna: 18 Února 2011, 10:11:17 od Anna Taliánová »

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #1 kdy: 28 Července 2008, 22:00:58 »
Povedlo se.  Zkusil jsem to na Slaxu (6.0.7) a během týdne v Ubuntu 8.0.4 vyzkouším totéž.
Jak to šlo:
1. stahnout oba odkazy a uložit, kam to dá, rozbalit Arkem.
2. otevřít terminál a zadat cestu -   cd  /root/obsah....
3. kdyžtak se ptejte ....
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

amour

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 204
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #2 kdy: 01 Srpna 2008, 18:46:39 »
Já tomu návodu nerozumím..mohl byste mi to napsat polopatě krok za krokem..díky

Lennon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #3 kdy: 07 Listopadu 2008, 17:54:46 »
Zdravim,
jsem na tom podobne, ale ovladace jsem jiz nainstaloval a firmware jsem ulozil do /lib/firmware. Konkretne nerozumim prvnimu odstavci a prvni vete druheho odstavce. Pokud by mi mohl nekdo vysvetlit jak na to a co a jak udelat, tak bych byl moc rad. Diky za kazdy tip ;)
Linux is like teepee, no windows, no gates, Apache inside.

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #4 kdy: 07 Listopadu 2008, 20:27:36 »
Instaloval jsem to na Ubuntu 8.04. První odstavec ani první větu druhého odstavce nebylo třeba řešit. Z těch zdrojaku kernlu postačí hlavičkové soubory - linux-headers pro používané jádro. Ty tam snad jsou, pokud ne přidat přes synaptic.
Firmware je potřeba zkopírovat do něčeho jako /lib/firmware/2.6.24-21-generic/  podle aktuálně používané verze jádra.
Upozorňuju, že po případné aktualizaci jádra bude potřeba provést novou kompilaci.

A tady je otrocký postup:
Kód: [Vybrat]
wget http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015/archive/e0e0e4ee5b33.tar.gz
tar -xf e0e0e4ee5b33.tar.gz
cd af9015-e0e0e4ee5b33/
make
sudo make install

wget http://www.otit.fi/~crope/v4l-dvb/af9015/af9015_firmware_cutter/firmware_files/4.95.0/dvb-usb-af9015.fw
#zjištění  kernel-release - výstupem z uname se nahradí kernel-release
uname -r
sudo cp dvb-usb-af9015.fw /lib/firmware/kernel-release/
A teď koukám, že Ubuntu 8.10 narozdíl od 8.04 má tuto kategorii firmware v /lib/firmware/

Lennon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #5 kdy: 08 Listopadu 2008, 13:57:47 »
Ano, děkuji. Jak jsem rikal, tak ovladac uz mam nainstalovany. Firmware mam ve slozce /lib/firmware a funguje podle teto casti vypisu dmesg:
Kód: [Vybrat]
usb 6-3: new high speed USB device using ehci_hcd and address 7
[ 6738.034107] usb 6-3: configuration #1 chosen from 1 choice
[ 6738.042625] Afatech DVB-T 2: Fixing fullspeed to highspeed interval: 16 -> 8
[ 6738.046720] input: Afatech DVB-T 2 as /devices/pci0000:00/0000:00:13.5/usb6/6-3/6-3:1.1/input/input13
[ 6738.113449] input,hidraw1: USB HID v1.01 Keyboard [Afatech DVB-T 2] on usb-0000:00:13.5-3
[ 6738.464740] dvb-usb: found a 'Afatech AF9015 DVB-T USB2.0 stick' in cold state, will try to load a firmware
[ 6738.464762] firmware: requesting dvb-usb-af9015.fw
[ 6738.587498] dvb-usb: downloading firmware from file 'dvb-usb-af9015.fw'
[ 6738.664548] usbcore: registered new interface driver dvb_usb_af9015

Ted bych se jeste chtel spis zeptat, jestli nekdo nevite jak zprovoznit aby hned po pripojeni jsem mohl prijimat televizi bez restartu pc. Po pripojeni se sice v dmesg objevi kod zmineny vyse, ale kdyz spustim me-tv, tak mi zahlasi, zadny tuner nenalezen a musim restartovat pc s jiz pripojenym tunerem. Nebo nevite neznate nekdo nejaky lepsi sw? Diky
Linux is like teepee, no windows, no gates, Apache inside.

Lennon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #6 kdy: 09 Listopadu 2008, 11:52:29 »
hm, tak to asi nikdo nevi :-/
mam jeste jeden problem a to nahravani. Me TV neumi nahravat vic poradu najednou, ci jeden nahravat a jinej vysilat. Coz je celkem naprd. A navic, kdyz uzjsem neco nahral tak to zabiralo hrozne mista (pul hodina necely 1GB) a navic kdyz jsem to prehraval, tak to spatne zobrazuje cas a cca kazdou minutu az 2 se to zaseklo (jenom video, ze prestalo prahravat) a musi se pausnout a pustit aby to pokracovalo. A tohle je uz moc. Takze s vlastne neda vubec nahravat. Nema nekdo tip na jinej program napr.? Nebo nejaky jiny tip? Diky

tak nejenom ze kdyz pripojim tuner za behu systemu, tak musim restartovat, ale i kdyz mam vypnutej pocitac pripojim tuner a pak zapnu, tak musim stejne restartovat >:( help .... to nikdo nema zadny zkusenosti s dvb tunerama? dik
« Poslední změna: 09 Listopadu 2008, 13:03:10 od Lennon »
Linux is like teepee, no windows, no gates, Apache inside.

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #7 kdy: 10 Listopadu 2008, 13:54:05 »
Instaloval jsem to známé na Ubuntu 8.04 a žádný restart PC po zasunutí do USB není potřeba. Používá taky Me TV. Už se to několikrát aktualizovalo (ovladač a jádro). Snad při té původní instalaci před několika měsíci tam nějaké problémy při zasouvání a vysouvání byly. Taky v té době zamrzal kaffeine, který teď funguje v pohodě.
Při nahrávání se jen ukládají data (v mpeg2) na disk tak jak jsou příjmaná. A při použití jiného software se velikost nebude lišit. Bylo by nutné provádět real time kompresi třeba do divx. Ale protože taková komprese běžně trvá déle než samotná délka filmu je to celkem problém. Spíš to uložit v mpeg2 a pak to sestříhat a provést účinější kompresi.
Nejlépe šlo přehrávat záznam pomocí vlc. Celkem bez problémů ve vlc fuguje i posouvání.
Kaffeine je schopen současně nahrávat třeba 4 programy ale musí být samozřejmě z jednoho multiplexu.
Na současné nahrávání z více multiplexů musí být více tunerů. Tady může být vhodné použít MythTV.

 

Lennon

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 95
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #8 kdy: 10 Listopadu 2008, 19:06:00 »
Dekuji za odpoved. problem je v tom, ze ja to instaloval minuly tyden a ne pred nekolika mesici a navic jsem to instaloval na Ubuntu 8.10.
Aha, takze to nahrat a pak jeste prevest. Mno kazdopadne to me az tolik tedka netrapi. Mno Kaffeine je urceny pro KDE, ale ja mam Gnome. Kazdpadne jsem se uz rozhodl vyzkouset MythTV. Ale pekne se trapim s instalaci. Pred samotnou instalaci MythTV totiz chce jeste jine veci jako napriklad QT3 a Mysql s kteryma mam prave uz problemy :-/. Mysql jsem nainstaloval, podle instalacnich instrukci a udelal jsem i to, co bylo popsano, aby se mysql spostelo pri startu. Bohuzel to nefunguje :(. A QT3 jsem take nainstaloval, ale to chce definovat cestu a qtdir a to mi nejde :-/ ... ach jo .. moc velka lama jsem no.
Pokud by nekdo mel nejaky tip jak neco vyresit, tak budu moc rad. Diky

EDIT: tak uz jsem nasel deb baliky na mythtv, tak se mi to uz podarilo nainstalovat. Ale ta konfigurace je teda taky neprijemna ... ted mi nejde databaze. Asi mi ani nebezi mysql :-/ ... mno snad to nejak vyresim.
« Poslední změna: 10 Listopadu 2008, 23:40:34 od Lennon »
Linux is like teepee, no windows, no gates, Apache inside.

patrikchrz

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 39
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #9 kdy: 21 Prosince 2008, 19:18:38 »
Tak jsem si v Mironetu objednal tuto "prověřenou" kartu, bohužel (bohudík? ;D) mě dali modernější typ Digivox Duo. Naštěstí funguje tento postup i na ní.
Používám Kaffeine. Mám Ubuntu Ultimate 2.0, to je taková směs Gnome a KDE a funguje skvěle, nemusí se v něm nic nastavovat, dají se prostě skenovat kanály a on si už vše najde.

Fagusius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Pomohl by mi prosím někdo zprovoznit MSI DigiVox mini III ,DVB-T USB
« Odpověď #10 kdy: 26 Dubna 2009, 20:44:48 »
Dobrý večer,
mohl by mi někdo poradit ze zprovozněním USB karty DigiVox mini III. Koupil jsem našim tu kartu a nevím jak to rozjet. Jsem absolutní nováček v Ubuntu. Prosím o postup pro blbé, jak krok za krokem postupovat k rozjetí, jestli na to bude mít někdo chvilku čas. Jinak je to na počítači Acer Extensa 5200, Ubuntu nyní nově aktualizované přes Alternate CD na 9.04.
Kroky ke kterým jsme zatím došli je, že to detekuje kartu pomocí příkazu lsusb a ukazuje:

Bus 001 Device 006: ID 1462:8807 Micro Star International

Pomocí příkazu dmesg | tail to hlásí následovné:

[  823.124058] usb 1-1: new high speed USB device using ehci_hcd and address 5
[  823.278657] usb 1-1: configuration #1 chosen from 1 choice
[  823.281746] dvb_core: disagrees about version of symbol struct_module
[  823.281929] dvb_core: disagrees about version of symbol struct_module
[ 2984.508057] ACPI: EC: missing confirmations, switch off interrupt mode.
[ 4095.309165] usb 1-1: USB disconnect, address 5
[ 4096.960060] usb 1-3: new high speed USB device using ehci_hcd and address 6
[ 4097.095643] usb 1-3: configuration #1 chosen from 1 choice
[ 4097.117724] dvb_core: disagrees about version of symbol struct_module
[ 4097.117903] dvb_core: disagrees about version of symbol struct_module

Nevím vůbec nic o Ubuntu, tak prosím o nějakou radu krok za krokem. Co jsem vyrozumněl, že to již má jádro, které není třeba kompilovat. opravdu nevím, co to je kompilovat, spíše mi to připadá jako komplikovat. Děkuji Vám mnohokrát.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote

Fagusius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #12 kdy: 26 Dubna 2009, 21:44:21 »
http://wiki.ubuntu.cz/MSI%20DigiVox%20mini%20III

Děkuji Vám za rychlou odpověď. Bohužel při operaci:
hg clone http://linuxtv.org/hg/~anttip/af9015

to vypíše následovné:

destination directory: af9015
requesting all changes
adding changesets

a dále se již nic neděje.

Vojtěch Trefný

  • Příspěvků: 9307
  • Don Quijote
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #13 kdy: 26 Dubna 2009, 21:57:24 »
Čekat, trvá to dýl, ale funguje to.
« Poslední změna: 26 Dubna 2009, 21:59:47 od Vojtěch Trefný »

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #14 kdy: 27 Dubna 2009, 05:48:10 »
Mohl bych se ještě zeptat, funguje u tohoto modelu dálkové ovládání? Ve kterých programech? A je tedy možné najednou nahrávat a dívat se na jiný program zároveň?
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

Fagusius

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 4
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #15 kdy: 02 Května 2009, 11:04:47 »
Čekat, trvá to dýl, ale funguje to.

Děkuji,
bohužel po nějaké době čekání to napíše conection aborted unexpectivly nebo tak něco.
Internet je od O2 pomocí pomalého připojení přes mobil, nevím, jak mají nastavenou časovou prodlevu, ale prostě se to rozpepne a dál nic :'(
Ach jo.

ulawak

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 77
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #16 kdy: 02 Května 2009, 20:21:22 »
Tomu se divím, že ta karta v Ubuntu 9.04 nefunguje. V jádru 2.6.28 už má být ovladač obsažen.
http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/usb/msi-digivox-mini-ii-v3.0

Pro Janika:
Na uvedeném odkazu je popsáno i zprovoznění dálkového ovladače.
Sledovat jeden program a jiný nahrávat jde jen v případě, že jsou oba programy ze stejného multiplexu. Jde to třeba v Kaffeine.

Vetinari

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 604
  • ... so better use your brain!
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #17 kdy: 02 Května 2009, 20:29:04 »
Čekat, trvá to dýl, ale funguje to.

Děkuji,
bohužel po nějaké době čekání to napíše conection aborted unexpectivly nebo tak něco.
Internet je od O2 pomocí pomalého připojení přes mobil, nevím, jak mají nastavenou časovou prodlevu, ale prostě se to rozpepne a dál nic :'(
Ach jo.
Nic neinstaluj, v novém jádře už je ovladač přítomen, jenom zapni např. Kaffeine a rovnou můžeš ladit programy a přehrávat.

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #18 kdy: 03 Května 2009, 17:54:52 »
Tomu se divím, že ta karta v Ubuntu 9.04 nefunguje. V jádru 2.6.28 už má být ovladač obsažen.
http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridavne-karty/televizni-karty/dvb-t/usb/msi-digivox-mini-ii-v3.0

Pro Janika:
Na uvedeném odkazu je popsáno i zprovoznění dálkového ovladače.
Sledovat jeden program a jiný nahrávat jde jen v případě, že jsou oba programy ze stejného multiplexu. Jde to třeba v Kaffeine.


Děkuju moc, já jsem se díval na wiki ubuntu a tam jsem o ovladači nic nenašel, děkuju moc.
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #19 kdy: 12 Června 2009, 11:34:32 »
Citace
Nic neinstaluj, v novém jádře už je ovladač přítomen, jenom zapni např. Kaffeine a rovnou můžeš ladit programy a přehrávat.

Tak to asi není pravda jelikož jsem to klasicky zasunul a karta vůbec nefunguje, jeví se jako neznáme zařízení, ve windows to jede
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

aloisam

  • Host
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #20 kdy: 12 Června 2009, 13:19:37 »
no pokud máš 8.10 tak to asi nebudeš mít jádro 2.6.28 ;)

ladarozan

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 837
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #21 kdy: 13 Června 2009, 07:59:22 »
Já tuhle kartu testoval loni na jaře ve verzi 8.04 a po kompilaci podle výše zmíněného odkazu je plně funkční.
Rovněž jsem ověřil instalaci podle odkazu a je rovněž plně funkční. Jděte přesně podle bodů s kódem a kopírujte
jednotlivé řádky do monitoru a povede se. Při kompilaci to chce trpělivost, kód podporuje značné množství karet
a čipsetů, tak to pár minut trvá.
AMD A4-5300, Hauppauge HVR-4000, Ubuntu 12.04, Windows 8
-Tablet Protab26 a Toshiba AT10 Android 4.3.1
-Asus EEE1000H,WinXP

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #22 kdy: 13 Června 2009, 11:38:23 »
podle návodu jsem postupoval na 8.10 jelo to bez jediné chyby ale karta se furt jeví jako:

okoun@okoun-matejov:~$ lsusb
Bus 002 Device 002: ID 1d19:1101 

v 9.04 jsem to nejprve zkoušel bez instalace, nic to také nenašlo, po instalaci s tímto návodem je to furt stejné

dle mého názoru nemáme stejné karty

moje je černá s nápisem: MSI DIGI VOX mini II
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

okoun

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 557
  • Debian --> Mandriva --> Ubuntu
    • http://www.okouns.wz.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #23 kdy: 17 Června 2009, 16:08:35 »
  :-X prosím o reakce, děkuji  :-X
Ubuntu-64 bit 8.10 na: P4 DC -64 bit, ati HD 3870 a na: Athlonu 3000+ -64 bit, ati x1800 GTO, Ubuntu-32 bit 9.04 na notebooku MSI

Janik

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 450
  • skill: Jů, schválně, co to udělá....
    • Jan Tománek na iDnes.cz
Re: Pomohl by mi někdo zprovoznit MSI DigiVox mini II V3.0 ,DVB-T USB
« Odpověď #24 kdy: 17 Června 2009, 17:23:33 »
  :-X prosím o reakce, děkuji  :-X

zkus napsat výrobní kod nebo tak něco
Díky za Linux. EDIT: díky za GNU/Linux, fóra a zkušenější linuxáky.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.