Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Nokia 6300 nelze se spojit z programu wamu  (Přečteno 1881 krát)

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Nokia 6300 nelze se spojit z programu wamu
« kdy: 03 Července 2008, 15:19:36 »
dobrý den,
potřebuji poradit jak se dostat v Ubuntu do telefonního seznamu a zpráv v tomto telefonu a mít možnost zazálohování. dosud se starým telefonem Sony Ericsson K300i jsem používal irda a program Wammu, kde vše běhalo.

Nyní jsem koupil bluetooth kde jsem snadmo zprovoznil náhled do paměti telefonu ale program Wammu  neumí najít telefon. Při použití automatického hledání se zablokuje na hlášce vyhledávám s pomocí PyzBlues a dál i více jak půl hodiny stojí, sledování systému nevykazuje aktivitu, při asistovaném hledání skončí na zadání adresy zařízení, kterou jsem raději přímo zkopíroval než vypisoval ručně. snaha dostat se k telefonu pomocí jiného protokolu než doporučovaného pro telefony Nokia končí úplně stejně.

Potřeboval bych pokud možno tento program zprovoznit, nerad bych údaje přepisoval ručně, ale pokud máte i nápady na spojení pomocí jiného programu, rád si je přečtu.

Program XNokii jsem zkusil ale nevyznám se po startu zatuhne na vyhledávání a musí se odstřelit., pravděpodobně se musí editovat konfigurák, ale nevím který a zatím jsem toto nehledal. Prioritou je pro měnu wamu.
Prosím děkuji za nápady

hoffmann

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 396
  • Linux user number: 480304
Re: Nokia 6300 nelze se spojit z programu wamu
« Odpověď #1 kdy: 03 Července 2008, 20:52:40 »
Mam 6120 classic a wammu taky nemuzu rozchodit. Ohledne nokii. Musis zkopirovat z /etc/gnokiirc do ~/.gnokiirc a upravit dle modelu tel. ktery pouzivas.
« Poslední změna: 04 Července 2008, 17:07:44 od hoffmann »
Debian Jessie | Kernel 3.16.0-4-amd64 | XFCE 4.10,
- notebook HP630 Intel Pentium Dual Core B960 2,2 GHz | 6 GB DDR3 1333 MHz | Intel HD Graphics | HDD Toshiba 320 GB 5400 RPM S-ATA | DVD+/-RW SuperMulti DL s LightScribe 
- is dead notebook Asus A9RP Celeron M440 1,86 GHz | grafika ATI Radeon Xpress 200m | HD 60 GB | pamet DDR II 1024 MB | DVDRAM GSA-T40N HL-DT-ST | Wi-Fi ASUS

Nemec

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 292
Re: Nokia 6300 nelze se spojit z programu wamu
« Odpověď #2 kdy: 04 Července 2008, 16:56:37 »
Takže vyřešeno, pomocí udevmonitor jsem zjistil že by telefon měl být viděn. do wamu jsem ručně zadal veškeré údaje a ignoroval že zařízení není nalezeno, pokračoval. Po zadání spojit byl telefon načten. Pozor Wammu tento telefon nepozná, ale spojí se s ním

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.