Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: Odlehčení Xubuntu  (Přečteno 2587 krát)

albert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Odlehčení Xubuntu
« kdy: 05 Července 2008, 21:39:38 »
Chci se zeptal, zda-li se dá Xubuntu nějak odlehčit, aby mělo ještě menší hw nároky. Nainstaloval jsem si ho před týdnem na starý comp (515mhz, 390 ram, 32 vram) a pořád chrochtá hardisk, vše je takové pomalé. Prostředi a vzhled jsem si nechal na default, takže v tom to asi nebude. Přešel jsem právě z Windowsů (2000) a ty byly, nerad to říkám, mnohem svižnější. Přitom si Xubuntu nikdy nebere z paměti nikdy víc jak 70% a procák je taky vytíženej zhruba na stejnou hodnotu. Na 100% pracuje jen když hýbu oknem nebo se pouští flash blbosti. Nemá tohle dělat náhodou grafika??? A pomalejší je i načítání netu... Jinak super OS, hlavně ty programy se mi zdají mnohem kvalitnější než pro win... :-)
Díky za jakoukoli odpověď

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #1 kdy: 05 Července 2008, 21:44:13 »
nemá to robiť grafika,
inak ku tomu xubuntu /upozorňujem že od linux guru mám ďaleko/ čo som počul že to nieje taká ľahká distribúcia a že je ľahka ju označuju iba preto že má prostredie xcfe a nie gnome alebo kde  ::) skúsil by som na tvojom mieste nejake iné distra

premet

  • Host
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #2 kdy: 05 Července 2008, 21:46:27 »
Možná to může být způsobeno ovladačem grafické karty, protože pokud se ti trhá pohyb oken a vytíží ti to procesor tak je to možné. U Windows to taky tak je, pokud nemáš nainstalovaný ovladač na grafiku nebo blbý taky sem zažil, že se pohyb oken trhá a je pomalý.

albert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #3 kdy: 05 Července 2008, 21:51:06 »
No, to jsem si taky myslel a tak jsem nainstaloval takový ten restricted ovladač přímo na tu moji geforce 2. Myslíte, že to je jako špatně???

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #4 kdy: 05 Července 2008, 22:13:54 »
skús si doinštalovať compiz, to by malo pomôsť
edit: to môže namáhať procesor, s compizom to pôjde cez grafiku, skontroluj si či sa ti nainštalovali ovladače pre stare grafiky nvidia /nemali by mať v názve "new" ale skôr "old" a pod. neviem presne/
« Poslední změna: 05 Července 2008, 22:19:07 od vito45 »

premet

  • Host
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #5 kdy: 05 Července 2008, 22:17:58 »
skús si doinštalovať compiz, to by malo pomôsť
Nenapadá mě čím by mohlo doinstalování Compizu pomoct  ??? a navíc Compiz by tam měl být již od začátku.

premet

  • Host
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #6 kdy: 05 Července 2008, 22:19:34 »
Vyzkoušej jestli ti jede 3D akcelerace takže zkus tohle
Kód: [Vybrat]
glxinfo | grep "direct" a můžeš zkusit ješte
Kód: [Vybrat]
glxgears kolik ti to hodí FPS a jestli to nebude vytěžovat procesor.

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #7 kdy: 05 Července 2008, 22:20:06 »
je tu malá šanca že mu to pomôže  ;D ale furt je to lepšie ako nič  ;)

qUAKER

  • Host
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #8 kdy: 05 Července 2008, 22:25:46 »
compiz v Xubuntu od začátku není.

Doinstalace Compizu zvýší plynulost systému, ale ne rychlost. Doporučuju použít Openbox window manager místo stávajícího Xfwm4, bude plynulejší i rychlejší systém.

albert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #9 kdy: 05 Července 2008, 22:27:55 »
No bylo tam zhruba 740.000 FPS za 5s. A díval jsem se do těch Add/Remove Aps a tam žádnej Compiz není ??? Jak se dá tedy jinak doinstalovat?

vito45

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 153
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #10 kdy: 05 Července 2008, 22:30:30 »
možno som totálne mimo ale nebude zavisieť rýchlosť systému aj od bežiacich deamonoch v pozadí a vo výbere aplikácií a nie iba od gui?
spusti synaptics a tam to nájdeš
/sorry že ho odháňam od xubuntu ale opieram sa o nejakú diskusiu na rootovi a čo som skúšal xubuntu na cca 600mhz celerone s 256mb ram tak ma prekvapilo pomalosťou  ::) /

albert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #11 kdy: 05 Července 2008, 22:33:44 »
Jinak ještě ta 3D kolečka jela v poho bez sekání, takže si myslím, že to ovladačem nebude... Zkuste mi prosím nějak vysvětlit, jak si mám doinstalovat tu graf podporu, jsem přeci jenom ještě dost amatér, na linuxu jedu jen týden   :(  A ještě jeden dotaz trochu mimo: nainstaloval jsem si 7zip, ale nezobrazil se mi v aplikacích a nevím jak ho spustit jinou cestou. Kde bych ho na hardisku našel? Existuje nějaké Program Files jako ve Windowsech?

smejky

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 148
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #12 kdy: 06 Července 2008, 14:55:04 »
Pokud chcete zrychlit Xubuntu:
  • Aplikace -> Systém -> Služby - odškrtněte všechny služby, co nepotřebujete - třeba Bluetooth, Správa napájení, Samba, Apport, apod.
  • nainstalujte si ovladače grafické karty, ale nezapínejte compiz
  • Aplikace ->Nastavení -> Správce nastavení ->Automaticky spuštěné aplikace - všechno odškrtněte
  • odinstalujte Flash player (balík flashplugin-nonfree), pokud ho máte nainstalovaný

---

7zip se vám v aplikacích nezobrazí, protože to není aplikace. Najdete ho v nabídce, když kliknete druhým tlačítkem na nějaký soubor a vyberete Vytvořit archiv.
« Poslední změna: 06 Července 2008, 14:58:57 od smejky »
Ubuntu 8.04 Hardy Heron
AMD Athlon 64 3200+, 1024MB DDR2, nVidia GeForce 8600GS 256MB

albert

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 13
Re: Odlehčení Xubuntu
« Odpověď #13 kdy: 06 Července 2008, 15:21:42 »
Jo, díky, na něco takového jsem čekal. Udělal jsem ty úpravy a fakt to trochu pohohlo - hlavně asi odinstalování toho flashe...  ;)
A jestli vito45 říkal, že Xubuntu nejede na strojích stejné třídy jako mám rychle, tak se s tim asi holt budu muset smířit  8) .
Jen mně pořád vrtá hlavou, proč ten OS nevytíží raději ramku a cpu, ale hraje si schválně na šneka ???  (viz výše)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.