Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom  (Přečteno 2764 krát)

v4sek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« kdy: 09 Července 2008, 11:05:28 »
Mam docela problem nainstalovat ubuntu nebo jakoukoliv jinou distribuci na Toshiba R100. Jedine moznosti bootovani je oficialni usb cdrom drive (nemam), jakakoliv usb-disketa nebo boot pres sit. Boot pres sit sem nikdy nerozchodil. Zkousel jsem uz instalovat Debian, ten skoncil protoze nemel ovladace na usb-disketovku. Zkousel jsem take DSL, ten se ale v pulce zaseknul pri tvoreni souboru .Xauthority. Je mi vlastne jedno jakou distribuci na tom rozjedu, pak pocitam s bootovanim obrazu primo z disku. Jedina moznost bootovani je teda asi disketa + usb-cdrom nebo flash disk. :-[

nettezzaumana

  • Host
Re: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« Odpověď #1 kdy: 09 Července 2008, 11:25:07 »
Uprav si bootovaci cdrom na flashku !! nejjednodussi zpusob jak to udelat je stahnout si slax_bootable_usb.iso, dostat to na flashku, vysypat tam obsah opensuse_11.iso (no, co by jste cekali ze napisu ;D) a rozsirit nainstalovany grub/isolinux (na flasce) o dalsi zaznam a sice image toho cd, kterej je tam nasypanej.

v4sek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« Odpověď #2 kdy: 09 Července 2008, 11:43:49 »
Ale ja nemuzu bootovat z flashdiku, jenom z disketovky nebo ze site

nettezzaumana

  • Host
Re: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« Odpověď #3 kdy: 09 Července 2008, 13:01:17 »
hmm. tak proc se teda ptas ..

a) z disketovky asi nenabootujes pri kapacite 1.4MB
b) PXE boot server me bezi. Je to jednoduche jako facka :: potrebujes si nakonfigurovat dhcp-server (musi pridelovat na zaklade mac), atftp demona a nainstalovat balik syslinux

v4sek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« Odpověď #4 kdy: 09 Července 2008, 13:26:19 »
a)  No, je nekolik distribuci u kterych se da nabootovat z diskety a pak pokracovat bud z CD nebo flashky. U Debianu se mi to nepovedlo a DSL se mi zaseklo pri bootovani uz z flashky. mozna tu jsou i jine distribuce ??

b)  Muzu poprosit o nejaky jednoduchy navod? :-)


v4sek

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 32
Re: instalace ubuntu pres disketu a usb-cdrom
« Odpověď #6 kdy: 09 Července 2008, 20:47:13 »
Asi sem fakt lama, ale u prvniho navodu mi nejde restartovat DHCP server, nebo mozna spis ani spustit, a u druheho mi notebook napise ze DHCP nebylo nalezeno  >:( nejspis pockam az mi konecne (mozna tento tyden ale spis pristi) prijde redukce z 1.8" na 3.5" HD. Ale mockrat dekuju za pomoc  :)

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.