Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: hry přímo určené na Linux/Ubuntu  (Přečteno 17185 krát)

col_boggy

  • Host
hry přímo určené na Linux/Ubuntu
« kdy: 23 Května 2008, 21:08:21 »
nevěděl by někdo o jakékoliv opravdu dobré hře na ubuntu? připravuji se na tentokrát už úplný odchod od windosů a jediné, co mi ještě chybí, je nějaká dobrá hra... třeba něco na způsob HL2. na ubuntu jsou hry jako warsow, alien arena apod - to jsou ale jen líté krvavé řeže bez špetky nějaké hlubší náplně (jako třeba právě half-life2; v tom všem střílení bylo často potřeba zapojit i logické myšlení - fakt je, že je to jedna z nejlepších her všech dob a že je totálně komerční)... k wine mám trochu odpor, většinou mi shodil systém a mimo to strašně žere systémové prostředky. díky za trpělivost.
« Poslední změna: 15 Ledna 2009, 03:26:37 od Anna Taliánová »

existpierre

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 23 Května 2008, 21:10:39 »
mne sa mrte paci ballistics, takisto viem ze je pre linux aj savage 2

Martin Kiklhorn

  • Člen občanského sdružení Ubuntu ČR a placené komunitní podpory
  • Administrátor fóra
  • Závislák
  • ******
  • Příspěvků: 4807
  • グーグル!ご存知ですか?
    • HEJ
« Poslední změna: 23 Května 2008, 22:01:23 od kiklhorn »
Jsou ve vašem dotazu OPRAVDU VŠECHNY vám dostupné informace o problému?
Linux user since 2007-10-11, Registered #456007
Virtual
| Distribuce
~/slozka znamená /home/"vase jmeno"/slozka
6521 69DE 0F34 FCBC FB1D  DE76 360E 52B2 F71A B8E8

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 24 Května 2008, 00:49:01 »
Jestli jsem dobře pochopil, tak chcete hru se singleplayerem. Takových zdarma moc není, ale z těch placených bych asi doporučil penumbru - ta trošku na logiku bude :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 24 Května 2008, 12:34:35 »
díky, penumbru znám, měl jsem ji na XPčkách... bohužel jsem přišel na to, že při 3d hrách nemají linuxy tak dobrý výkon, jako windowsy - s potížemi tu rozjedu cosi na enginu assault cube2 (fps 6-45/s), moc to nepotěší.
  no, původně jsem opravdu pomýšlel na něco graficky srovnatelné s nějakou lepší hrou, ale s takovou asi budu muset přestat se svým fanatickým zaměřením na grafiku a pokusím se přes wine rozjet half-life1 s point of view (pokud něco nenajdu v uveřejněném seznamu herních stránek)... díky všem.
« Poslední změna: 24 Května 2008, 12:38:25 od col_boggy »

Kenji

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 489
    • Ifrit
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 24 Května 2008, 12:37:39 »
Tak se přidejte k nám do Ubuntu gaming clanu a můžete hrát s námi online.
Dobrá hra, nativní na Linux, která by se vám mohla líbit je Urban Terror, něco ve stylu Counter Strike. Jinak Counter Strike není problém pod Wine rozběhat a běží dokonce lépe než na Winech.
*´¨)
¸.·´¸.·´¨)
(¸.·´ (¸.·*´`*·>>>

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 24 Května 2008, 12:39:32 »
?????!!! 1.6? no... ikdyž je to vlastně logické, hl1 běžel podstatně lépe na openGL a to je v linuxu mnohem lépe podporováno, než ve windows... díky, určitě to zkusím :-) ale s tím wine... zkoušel jsem z datového disku pro wokna, který jsem si na zkoušku připojil, rozjet mafiu, operaci flashpoint, sam and max, nfs: carbon a další - pokaždé byla jen chvilku tma a pak mě to vrátilo do systému se shozeným rozlišením.
« Poslední změna: 24 Května 2008, 12:41:32 od col_boggy »

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #7 kdy: 24 Května 2008, 13:54:32 »
Výkon nativních her v linuxu že by byl znatelně nižší? To se mi nějak nezdá.
Máte nainstalované proprietární drivery pro grafickou kartu? A jakou máte grafickou kartu?
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #8 kdy: 24 Května 2008, 16:56:21 »
?????!!! 1.6? no... ikdyž je to vlastně logické, hl1 běžel podstatně lépe na openGL a to je v linuxu mnohem lépe podporováno, než ve windows... díky, určitě to zkusím :-) ale s tím wine... zkoušel jsem z datového disku pro wokna, který jsem si na zkoušku připojil, rozjet mafiu, operaci flashpoint, sam and max, nfs: carbon a další - pokaždé byla jen chvilku tma a pak mě to vrátilo do systému se shozeným rozlišením.

A ci to nahodou nebude tym ze si to neinstaloval vo wine, ale len na Windows? Zeby chybali zapisy v registroch?  :-\
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #9 kdy: 24 Května 2008, 19:20:33 »
že by?  :D to by lecos vysvětlilo..... tak ok, dám tomu další pokus a tentokrát nebudu podvádět s windowsáckým diskem. jen by mě zajmalo, o kolik by se zhruba dalo říci, že se zvýší HW nároky oproti původním? pochybuji, že bych přes wine rozjel tak hezky ty Carbony... co jsem se zběžně díval, stejně bych si měl ten wine nějak složitě nastavit (něco s overridem knihoven, spousta práce, fuj) a nainstalovat si directX. chm. nemá wine něco jako konfigurák, který by mi někdo mohl poslat, abych si ušetřil námahu? :-)
  jinými slovy, asi těžko na svém pc pod ubuntu rozjedu to, co na winech jedu tak tak (Hl2 apod).

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #10 kdy: 24 Května 2008, 20:23:54 »
Osobně tvrdím, že průměrné zvýšení náročnosti (resp. snížení výkonu) ve Wine je asi 20%, ale všechno se to odvíjí od toho, které konkrétní funkce a knihovny program využívá - jsou známé i případy, kdy je wine rychlejší než windows. Ale to je spíš otázkou programů, než her..
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #11 kdy: 25 Května 2008, 11:05:57 »
aha, dekuji... na mne je tech 20% opravdu vic nez dost (dost na to, abyc nerozjel hry, co ted hraji, viz ty carbony nebo hl2). bohuze jsem nejak postracel instalacky hernich klasik jako hl1 (ktery pod wine bezi opravdu bajecne). at uz si "halfa" sezenu, nebo ne, faktem zustava, ze hy jsou jediny nedostatek vsech linuxu a nez si vyvojari vsimou, ze se na ne delaji hry v mnoha pripadech i podstatne lepe, tak to tak i zustane.

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #12 kdy: 25 Května 2008, 12:00:46 »
Jestli tě to uklidní, tak se blýská na lepší časy - Valve si nejspíš uvědomilo, že se o jejich produkty zajímají i Linuxáci, takže se (s největší pravděpodobností, i když to není oficiálně potvrzené) nejspíš portuje Source engine pro linux. Je tu tedy reálná možnost, že si oblíbenou HL2 zahrajete i na Linuxu a to bez výkonových ztrát.
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

qUAKER

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #13 kdy: 25 Května 2008, 12:51:43 »
hry na Source enginu jedou bez výkonových ztrát.. sám tak hraju třeba Portal nebo HL2: Episode two :) v DirectX 9 modu

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #14 kdy: 25 Května 2008, 15:58:28 »
hry na Source enginu jedou bez výkonových ztrát.. sám tak hraju třeba Portal nebo HL2: Episode two :) v DirectX 9 modu
To je odvážné tvrzení. Jen na zkoušku jsem si dal DX9 na CS:S a měl jsem o 50FPS míň, než brácha na Widlích ;)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

qUAKER

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #15 kdy: 25 Května 2008, 16:55:00 »
já si dal Half life 2 Episode two a měl jsem stejné FPS jak na widlích.. a to byly nejvyšší detaily a DX9.

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #16 kdy: 25 Května 2008, 20:58:46 »
když máte průměrně 60 - 15 FPS, staráte se o trochu jiné věci ;-) jak si mám wine donutit, aby mi rozjel DX9? prý něco  overridem dll knihoven... a pomýšlím na to, že bych si ten HL2 už opravdu koupil, kdyby vyšel na linux :D

qUAKER

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #17 kdy: 26 Května 2008, 09:28:55 »
musíš mít dx9 knihovny a spustíš hl2 takhle:

wine "spouštěč" -dxlevel 90

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #18 kdy: 26 Května 2008, 18:14:42 »
aha... tak to mi konečně řeklo docela hodně věcí :-) jinými slovy, terminál prostě nenahradím, co? bohužel, svoje odhodlání jsem vyptýtval na cca. 30 hodinách času, kdy jsem to ubuntu dával do stavu příjemné použitelnosti a už se v tom nechci zase vrtat, mám toho po krk. takže zase dualboot nebo dva HDD.........

Miko10

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 642
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #19 kdy: 26 Května 2008, 19:36:10 »
aha... tak to mi konečně řeklo docela hodně věcí :-) jinými slovy, terminál prostě nenahradím, co? bohužel, svoje odhodlání jsem vyptýtval na cca. 30 hodinách času, kdy jsem to ubuntu dával do stavu příjemné použitelnosti a už se v tom nechci zase vrtat, mám toho po krk. takže zase dualboot nebo dva HDD.........

Len si dobre spomen kolko casu si stavil nad windowsami  ;)
Fujitsu-Siemens V6535, CD T3200, 3GB RAM, 320 GB HDD, Wifi Atheros 242x, Ubuntu 10.10

col_boggy

  • Host
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #20 kdy: 26 Května 2008, 20:52:08 »
 :D :D LOL... pravda :-)

Roman "Schmaker" Šmakal

  • Stálý člen
  • **
  • Příspěvků: 1205
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #21 kdy: 27 Května 2008, 16:23:46 »
ono nejde ani tak o terminál - jde o to, že si musíš udělat zástupce, který hru bude spouštět se jmenovanýma parametrama... Ve windows by byl příkaz podobný - hl.exe -dxlevel 90 .. u bráchy na PC jsem dával dxlevel na 70, aby měl hru plynulejší a létalo to jako ďas :)
Linux Gaming Clan leader
Konference na linuxclan@chat.linjab.net

Foxik.m

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 26
Re: hry přímo určené na linux/ubuntu
« Odpověď #22 kdy: 12 Července 2008, 15:50:23 »
A jak tam nahazu ty parametry?

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.