Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: fancontrol a zastavení větráku  (Přečteno 1378 krát)

Michal Kundrát

  • Aktivní člen
  • *
  • Příspěvků: 232
  • Jawa Stadion S11 1958
fancontrol a zastavení větráku
« kdy: 18 Července 2008, 12:42:52 »
Eh, nainstaloval a zprovoznil jsem si fancontrol, ale moc jsem nepochopil to ovládání. Jde mi spíš o to, jak se toho fancontrol zbavit - když zapínám PC, tak se mi vždycky zastaví větrák(když se načítání dostane cca ke GRUBu, do tý doby běží O.K.) - ještě že mám PC speaker(ze sousedovy 486), jinak bych si toho asi nevšim. Elektrika do něj jde, ale na roztočení to je málo - stačí do něj ťuknout a jak se trochu roztočí, tak začne nabírat otáčky.

Je to nějakej Arctic cooling a má 4 vývody(ale deska má jen 3) - napadlo mě, jestli ten 4. není ke ,,startování'', ale to bude asi k něčemu jinýmu. No prostě než jsem měl fancontrol, tak to jelo O.K., teď to začalo zastavovat :(

Nevíte někdo jak ten fancontrol zlikvidovat?? bojim se, abych s Ubuntu něco neudělal - dalo docela práci si ho přizpůsobit
CPU AMD Athlon 64, 1.5GB RAM, nVidia GeForce 7600GS 256MB, přepěťovka Belkin SurgeMaster, repro Genius 5.1 150W, monitor Avidav 1280x1024, Epson LQ-1050 [UBUNTU x64] + IBM PC 300GL - 200MHz, 64MB RAM, 40GB HDD [DEBIAN 5.0.3 -486]

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.