Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Vaše pomoc je stále potřeba!

Autor Téma: FastStone Image Viewer - problem s nahledy  (Přečteno 1121 krát)

Pavca

  • Návštěvník
  • Příspěvků: 8
FastStone Image Viewer - problem s nahledy
« kdy: 26 Července 2006, 21:47:36 »
Mate nekdo zkusenosti s FastStone Image Viewer po linuxem? Pouzivam verzi 2.6, ale stejne problemy jsem mel i u verze 2.5. Starsi verze jsem nezkousel.

Pouzivam Ubuntu 6.06 na nb Acer Aspire 1651 WLMi (1,6 GHz, 512 MB DDR2, ATI MOBILITY RADEON X300 PCI Express 64 MB VRAM)
Instalace pod wine probehla v poradku a aplikace na prvni pohled chodi. Je trochu pomalejsi jak v XP ale jeste to je unosne.

Mam vsak nasledujici problemek:
Nezobrazuji se mi vsechny nahledy fotek (thumbnail view).
Priklad: V adresari mam 100 fotek. Do okna kde jsou nahledy se vejde 20 nahledu fotek, pak je zapotrebi rolovat a postupne se maji zobrazovat ostatni nahledy. Me se vsak zobrazi pouze tech prvnich 20 nahledu. Kdyz roluji nize tak se jiz dalsi nahledy nezobrazuji. Je tam jen prazdne misto :-( Kdyz vsak do tohoto prazdneho mista kde by meli byt nahledy najedu mysi, tak se mi zobrazi info o fotce (nazev, datum apod.), jako kdyz najedu na nahled. Stejne tak kdyz do toho mista, kde by mel byt nahled kliknu mysi, tak se mi zobrazi vetsi nahledove okno, pripadne dvojklikem na "nahled" (ktery ale neni videt) otevru fotku pres celou obrazovku. Takze ty fotky tam jsou a vsechny funkce se chovaji korektne, ale nahledy nejsou videt :-(. Kdyz dam zobrazeni jako seznam, tak se vsechny fotky (respektive jejich nazvy a dalsi info) vypisou.
Kdyz program spustim v mensim okne, tak ze se mi do okna s nahledy vejde napr. jen 10 nahledu. Tak se zobrazi jen tech prvnich 10 nahledu, a vsechny ostatni nahledy kvuli kterym musim rolovat nize nejsou videt.
Ve winecfg jsem zkousel vsechny mozne kombinace nastaveni co me napadli a nic nepomohlo :-(

Pripadne si rad necham poradit nejakou alternativu k tomuto programu. Zatim jsem vsak nic vhodneho nenasel :-(
Zkousel jsem mimo jine: gThum, Showimg, GQview a jeste nekolik dalsich. Zadny me zatim neuspokojil tak jako FastStone :-(
Vyse zminene programy umi vetsinu toho co potrebuji, ale zatim stale marne hledam moznost porovnani 2 az 4 fotek a snadne zobrazeni exif informaci pri plnem nahledu a pri porovnavani fotek, take jsem nenasel info o tom zda vyse zminene programy umi otacet fotky jpg beze straty komprese.

Predem dekuji za rady.

 

Provoz zaštiťuje spolek OpenAlt.